Babaya Güzel Sözler

Babaya Güzel Sözler

Bu sayfamızda babaya güzel sözler ve babayla ilgili sözler, baba ile ilgili güzel sözler, babalar için güzel sözler, babayla ilgili güzel sözler, baba için sözler içerikli bir yazı hazırladık.

Bizler için soğuk görünen ama sıcacık merhamet ve şefkat dolu insanlardır babalarımız. Allah onlara uzun ve sağlıklı ömürler versin. Belki babaya güzel sözler göndermek onu tam manasıyla mutlu etmeyebilir ama yine de onları unutmadığımız aklımızda olduğunu hatırlatır. Onları mutlu etmenin en güzel yolu gidebiliyorsak sık sık gidip ziyaretlerini yapmak. Gidemiyorsak telefonla arayıp halini hatırını sormak.

Bu dünyaya 100 defa yeniden gelsem yüzünde de senin gibi bir babam olsun isterim canım babam.

Sen bize sadece babalık değil aynı zamanda iyi bir arkadaş oldun. Hayatın zorlukları karşısında güçlü durmayı öğrettin.

Babaya güzel sözler olarak ne yazsam az gelir, ona en büyük sözü; seni seviyorum babacığım diyorum.

Sen bizim ulu çınarımız, sen bizim bitmez tükenmez umutlarımız, sen bizim can babamızsın. Yılların yorduğu canım babam seni çok seviyorum.

Baba ne kadar hayata karşı dimdik durursa evladı da öyle yapar, baba neşeyle güler mutlu olursa evladı da mutlu olur, baba yaşadığı sürece evladı da yaşar. Allah’ım sana uzun ömürler versin canım babam.

Küçükken en çok babamızın verdiği nasihatlere kızardık, şimdi ise o nasihatler sayesinde hayatın karşısında dimdik duruyoruz.

İnsan babasıyla birlikte geçirdiği vakitleri asla unutamaz, babasız hayata bir gün dahi tutunamaz. Baban yanındaysa zorluklardan asla korkmaz.

Allah’ım senin duanı almayı her zaman nasip etsin. Çünkü en çok anne ve babanın duası kabul edilirmiş. Allah’ım seni başımızdan eksik etmesin.

Güzel kalpli babam Allah’ım günahlarını bağışlasın, mekanını cennet eylesin.

Bir baba evladına soğuk ve mesafeli gibi görünebilir ama bir babanın yüreği sıcacıktır, evladına uzak görünüp en yakın olandır. Babam seni çok seviyorum.

Babayı unutmaz nefes almadan yaşamaya benzer.  Sitemizin babaya güzel sözler yazısını okumaktasınız.

Eğer bu dünyada yaşayan bir baban varsa, bayramdan bayrama da olsa gidip elini öpebiliyorsan bu hayatta çok şeyin var demektir. Allah’a ne kadar şükretsen azdır.

Bazıları babasının kıymetini bilmez, bazıları kıymet bilecek bir baba bulamaz.

Varsın gelmesin senden bana para, araba, olsun baba böyle yaşamakta yeter bana, sen dert etme helal kazanç kazanmayı öğrettin ya o yeter bana.

Ben senden ne kadar uzakta olursam olayım, benim aklım, kalbim her zaman seninle babacığım. Sen bizleri merak etme sen iyi olduğun sürece bizde iyiyiz.

Her yolunu gözleyeceğin bir baban varsa, eve geldiğinde yavrum deyip seni kucaklarsa, canın sıkıldığı zaman alıp sana destek olursa. Allah’a binlerce kez şükretmelisin.

Seni çok özledim canım babacığım, saçlarımı okşayışını, benimle bir arkadaş gibi şakalaşmanı, yavrum diyen güzel sesini özledim.

Evladının derdini kendi derdi olarak gören, evladı güldüğü zaman gülen, evlat kıymet bilmese de evladına küsmeyen canım babam seni çok seviyorum.

Babam sen bizden ayrılalı benim yüzüm gülmedi hiç, sensizlik zamanla geçer dediler ama benim ki geçmedi. Ben her gece rüyalarımda seni görüyorum. Baba baba gel diye sana sesleniyorum. Canım babam seni çok seviyorum.

Ben çocukken hep seni örnek alırdım. Oynadığımız oyunlarda ben hemen baba oluyordum. Çünkü babalar güçlü ve cesur yürekliydi. Bende şimdi senin gibi bir baba oldum canım babam. Senin verdiğin nasihatler sayesinde bugünlere geldim. Canım babam seni çok seviyorum.

Baba candır, baba canandır. Baba her zaman sevilecek en güzel sevdadır.

Yüreği merhamet dolu, baktığın zaman soğuk ama dokunduğun zaman içini ısıtacak kadar sıcak, tehlikelerden korunmuş en güvenli kucak, bunları taşıyan tek erkek benim babam olacak.

Birlikte kocaman bir aileydik, herkes bir yerlere dağıldı ve sen aynen anneme söylediğin gibi “yine biz bize kalacağız hanım” dediğin gibi oldu babam. Biz nerde olursak olalım sizi çok seviyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz