Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2024
Anasayfa » Güzel Mesajlar- Güzel Sözler » Öğretmene Güzel Sözler

Öğretmene Güzel Sözler

Öğretmene Güzel Sözler

Bu yazımızda öğretmen ile ilgili sözler,öğretmene güzel sözler,öğretmenlerle ilgili sözler,öğretmene sözler,öğretmen mesajları,öğretmenler için güzel sözler üzerine bir sayfa hazırladık.

Öğretmenler dünyanın en kutsal mesleğini icra eden kişilerdir. Öğretmenlerle ilgili sözler ve öğretmene sözler de bu yazımız içerisindeki sözlerden ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerimizi sadece 24 kasım öğretmenler gününde değil her zaman hatırlamalıyız.

Ömürde bir kere açan ve ölene kadar hiç solmayan tek çiçek öğretmendir.

Öğretmen; şefkat demektir, hayat demektir, yol gösteren demektir. Öğretmen öğrencisi için ömür boyu unutulmayacak bir kılavuz demektir.

Hocam Allah bizleri ve sizleri bu matematiğin bitmeyen probleminden kurtarsın. Sizlere ve bizlere Beden Eğitimi gibi sağlıklı ve sporlu bir hayat nasip etsin.

Bu hayatta eli öpülesi ve hakkı asla ödenemeyecek iki insan vardır: birisi annelerimiz, diğeri öğretmenlerimiz.

Ben kitabımı evde unuttuğumda kendini neden evde unutmadın derdiniz hocam. Ben her şeyi unuturum ama sizi asla unutmam canım hocam. Sevgiler

Anne şefkatinden ve sıcaklığından sonraki ilk durak öğretmendir.

Sizin için kalbime diktiğim gülüm ben yaşadıkça hiç solmayacak, o gül her zaman öğretmenim kokacak.

Ders anlatışınız harika, sınıftaki disiplininiz askeriyede yok, bilgi verişiniz bir bilim adamı dehası. Yani öğretmenim her şey çok güzelde şu not işinde biraz kasıyorsunuz.

Bir mum yandıkça biter ama çevresine ışık vermeye devam eder.

Siz hiç ilkokulda tanıştığınız, sizi hayata hazırlayan, sizi elinden tutup sınıfa götüren, bir anne şefkatiyle sizi seven öğretmeninizi unutabildiniz mi?

Canım öğretmenim her zaman genç kalasınız, her zaman böyle fit olasınız, derslere sürekli geç kalasınız, böyle öğretmene güzel mesaj gönderene 100 veresiniz.

Canım öğretmenim ben sizi her zaman takdir ediyorum ama siz bana bir gün takdir vermediniz. Hani benim için değil de babam için adamın bir kere olsun yüzü gülsün.

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı ödenmez, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

5 yaşında başlarsın öğretmenle tanışmaya, 17 yaşına kadar öğretmenlerle tanışırsın ama bazıları vardır ki onları hiçbir zaman unutamazsın. Aynı bu mesajı okuyan öğretmenim gibi.

Bu dünyada kalbimdeki her sevgi sınanabilir ama öğretmenim sana olan sevgim asla sınanamaz.

Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam biçimidir.

Öğretmen bir sanatı icra etmektedir. Bu sanatın adı da topluma yön verme sanatıdır.

Öğretmen ilk düşen cemredir öğrencinin gülüşüne düşen.

Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

5 yaşında başlarsın öğretmenle tanışmaya, 17 yaşına kadar öğretmenlerle tanışırsın ama bazıları vardır ki onları hiçbir zaman unutamazsın. Aynı bu mesajı okuyan öğretmenim gibi

Öğretmenin bir canı yoktur, öğretmenin öğrencisi kadar canı vardır.

Sen bizleri bu vatan için yetiştiren, en zor anlarımızda bizlere yardım eli uzatan, yeri geldiğinde bir arkadaş gibi sır tutan canım öğretmenim. Seni çok seviyorum

Öğretmen dediği zaman o kesin doğrudur. Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi.

Öğretmen fırtınalı bir havada geminin yanaşabileceği en güvenli liman, şevkat elini her yere uzatan, en kutsal mesleği icra eden en iyi insandır.

Öğretmenler bir gül gibidir; koku verir, güzelliği gösterirler ama asla dikenini batırmazlar.

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı ödenmez, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

Benim öğretmenim iyi kalpli, güler yüzlü, kocaman yürekli, sevgi doludur. Benim öğretmenim öğretmenlerin en iyisidir.

Zafer Bayramı olur askeriye tatil olur, işçi bayramı olur işçilere tatil olur ama öğretmenler günü oluyor öğretmenler çalışıyor. Böyle fedakâr insanların değerini bilmeliyiz.

Başarımda senin, hayat yolunda attığım ilk adımda senin eserin öğretmenim. Seni çok seviyoruz.

Öğretmen hiçbir öğrencisinin kötülüğünü istemeyen, iyi kötü ayrımı yapmadan bütün öğrencilerine eşit şeklide yaklaşmalıdır.

Bazen bakıyordum da öğretmenim bizim için o kadar çok çalışıyordun ki bir an düşünüyordum sanki kendi sınava girecek. Sen bizim için bizden daha fazla çalıştın. Canım öğretmenim.

Soğuk günlerde sobamızı yaktın, sobamız yanmadığı zamanlarda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmenim. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

Birinci sınıfa geldiğimde öğretmen çok korkunç geliyordu bana ne kadar çok yanılmışım dünyanın en sevgi dolu insanlarıymış öğretmenler.

Bazı dersler vardı Allah’ım hiç bitmesin dediğimiz, o derslerin gelmesini dört gözle beklediğimiz ve o dersi anlatan siz değerli öğretmenimizin hiç gitmesin diye dua ettiğimiz öğretmenim.

Bizlere bilgiyi öğreten, bizi eğiten, bizlere sevgiyi, saygıyı öğreten fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Sizler toplumun geleceğini yetiştiren kişiler olacaksınız. Ve sizler bu toplumun sevgi ve saygılı insanlarını yetiştiren muhterem insanlar olacaksınız.

Bugün buraya kadar yükselmem de sadece benim çalışmam yok, buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

İnsanın istisnasız anne ve babasından sonra en çok sevdiği ve güvendiği kişi öğretmenidir.

Öğretmen öğrencileri aydınlatmak için bir yanan fener gibidir. Canım öğretmenim sende bizleri aydınlattığın için teşekkür ederiz. sevgimesajlarim.com bu sözler için teşekkürler.

Öğretmen geçmişi unutturmayan, aynı zamanda geleceğe de bizleri yetiştiren büyük insandır. 

Öğretmenim sen bizim için her şeylere katlandın, test kitapları aldın, gezilere götürdün ve en önemlisi müdüre rest çektin. Sen kocaman yürekli cesur öğretmenimsin.

İnsanlar geçmişteki çoğu şeyleri unuturlar ama öğretmenlerini asla unutamazlar. Canım öğretmenim sende benim hiçbir zaman unutamayacağım öğretmenimsin.

Canım öğretmenim bende senin gibi iyi kalpli bir öğretmen olacağım. Senin bizler için yaptıklarını bende kendi öğrencilerime yapacağım.

Bana hem ilkokulda, hem ortaokulda bilgiler öğreten, her konuda bana yardımcı olan bütün öğretmenlerime canı gönülden teşekkür ederim.

Benim öğretmenim elindeki bir lokmasını benimle paylaşan, benim için her şeyi göze alan fedakâr insandır. Allah ona hayırlı bir ömür nasip etsin.

Siz bize bir harf değil 29 harf öğrettiniz bizler size ömrümüz boyunca köle olsak bile sizin hakkınızı asla ödemeyiz öğretmenim.

Öğretmenim ben sizi çok seviyorum, ömrüm boyunca sizi ve benim için yaptıklarınızı unutmayacağım. Hakkınızı helal edin öğretmenim.

Siz benim hatıra defterimde temiz bir sayfa gibi kalacaksınız benim aklımda öğretmenim.

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

Hocam hani siz her zaman dürüst olun diyordunuz ya size bu mesajı o yüzden yazıyorum. Ben şimdi matematikten hiçbir şey anlamıyorum ve bu dersten zevk almıyorum. (eminim matematikte beni sevmiyordur) Din Kültürü hocamız her şey güzellikle olur diyor. Hem ona da ayıp olmasa biz bu işi güzellikle halletsek.

Şükür ki biz eskilerin korkularını yaşamıyoruz her şey test oldu. Düşünsenize hoca çıkarın kağıt kalemi yazılı yoklama yapacağım dese. Biz yoklamayı yaptık öğretmenim derdik.

                     Resimli Öğretmenler Günü Sözleri

         Öğretmenler Günü Mesajları

Okuduğunuz öğretmene güzel sözler ve öğretmen ile ilgili sözler yazısı hakkındaki düşüncenizi bizlerle paylaşmak isterseniz yorum bölümünden yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. kumsal dedi ki:

  çok anlamlı sözler ellerinize sağlık

 2. iclal dedi ki:

  m ile başlayan yok mu

  1. sıla dedi ki:

   varda sana yok

  2. ZEYNEP dedi ki:

   MELEK YÜZLÜ ÖĞRETMENİM DİYE BAŞLAYABİLİRSİN

 3. Rahime dedi ki:

  Bizleri yetiştirip bugüne eğitimli birer insan olmamızı sağlayan öğretmenime sonsuz teşekkürler

 4. Rahime dedi ki:

  Yok olan yada var olan nedir? Ben anlamadım sıla iclal

 5. Nurda dedi ki:

  Canım sen anlamasın yaşın küçük bu siteye girmen için?????????????????

 6. Öğretmen dedi ki:

  Öğretmen bir topluma yön veren kişidir. Öğretmenler sayesinde gelecek nesiller şekillenir. Ama artık günümüzde öğretmene karşı sevgi saygı kalmadı. Öğrenci öğretmeni tartaklayıp, tekme tokat dövebiliyorsa öğretmenlik mesleği saygınlığını yitirmiştir. Ama şu hiçbir zaman unutulmamalıdır herkesin bir öğretmeni vardır. Öğretmene güzel sözler söylemenize gerek yok, siz çalışın bir yerlere gelin ve öğretmeninize teşekkür etmek için gelip bir elini öpün, işte öğretmene en güzel söz, en güzel hediye budur.

 7. liseli ergen dedi ki:

  Abi matematik ve beden eğitimi olan söze ne güldüm ya. Güzel sözler olmuş elinize sağlık.

 8. Nalan dedi ki:

  öğretmenime en güzel sözler layıktır. o benim canım öğretmenimdir. Ben ömrümüm sonuna kadar öğretmenimi unutmayacağım.

 9. Öğretmen Semiha dedi ki:

  Maalesef artık günümüzde öğretmene sadece güzel sözler kaldı. Bunu dışında ne saygı, ne hürmet, ne de vermiş olduğu emeğe saygı duyulmaz hale geldi. Ama hiçbir zaman unutulmamalıdır ki ülkenin en üst makamından, en alt makamına kadar herkesin bir öğretmeni var.

 10. ZEYNEP dedi ki:

  ya çok güzel sözler hocamıza söylesek ağlar gerçekten 🙁
  ben bile ağladım

 11. 100 dedi ki:

  -Hocam
  -Efendim çocuğum
  -Hocam siz bence tarih öğretmeni olmalıydınız
  -Neden ?
  -Çünkü tarihte sizin gibi bir öğretmen yok
  -…

  1. :D dedi ki:

   çok güzel laf

  2. irem dedi ki:

   saçmasın

 12. HALİL dedi ki:

  HOCAM hiç canınız açımadımı///////NEDENKİ ///////cennetten düşerken

Yorum Yaz