Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2016

Öğretmene Güzel Sözler

Öğretmene Güzel Sözler

Bu yazımızda öğretmen ile ilgili sözler,öğretmene güzel sözler,öğretmenlerle ilgili sözler,öğretmene sözler,öğretmen mesajları,öğretmenler için güzel sözler üzerine bir sayfa hazırladık.

Öğretmenler dünyanın en kutsal mesleğini icra eden kişilerdir. Öğretmenlerle ilgili sözler ve öğretmene sözler de bu yazımız içerisindeki sözlerden ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerimizi sadece 24 kasım öğretmenler gününde değil her zaman hatırlamalıyız.

Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam biçimidir.

Öğretmen bir sanatı icra etmektedir. Bu sanatın adı da topluma yön verme sanatıdır.

Öğretmen ilk düşen cemredir öğrencinin gülüşüne düşen.

Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

5 yaşında başlarsın öğretmenle tanışmaya, 17 yaşına kadar öğretmenlerle tanışırsın ama bazıları vardır ki onları hiçbir zaman unutamazsın. Aynı bu mesajı okuyan öğretmenim gibi

ogretmenler-gunu-mesajlari-2

Öğretmenin bir canı yoktur, öğretmenin öğrencisi kadar canı vardır.

Sen bizleri bu vatan için yetiştiren, en zor anlarımızda bizlere yardım eli uzatan, yeri geldiğinde bir arkadaş gibi sır tutan canım öğretmenim. Seni çok seviyorum

Öğretmen dediği zaman o kesin doğrudur. Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi.

Öğretmen fırtınalı bir havada geminin yanaşabileceği en güvenli liman, şevkat elini her yere uzatan, en kutsal mesleği icra eden en iyi insandır.

Öğretmenler bir gül gibidir; koku verir, güzelliği gösterirler ama asla dikenini batırmazlar.

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı ödenmez, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

Benim öğretmenim iyi kalpli, güler yüzlü, kocaman yürekli, sevgi doludur. Benim öğretmenim öğretmenlerin en iyisidir.

Zafer Bayramı olur askeriye tatil olur, işçi bayramı olur işçilere tatil olur ama öğretmenler günü oluyor öğretmenler çalışıyor. Böyle fedakâr insanların değerini bilmeliyiz.

Başarımda senin, hayat yolunda attığım ilk adımda senin eserin öğretmenim. Seni çok seviyoruz.

Öğretmen hiçbir öğrencisinin kötülüğünü istemeyen, iyi kötü ayrımı yapmadan bütün öğrencilerine eşit şeklide yaklaşmalıdır.

Bazen bakıyordum da öğretmenim bizim için o kadar çok çalışıyordun ki bir an düşünüyordum sanki kendi sınava girecek. Sen bizim için bizden daha fazla çalıştın. Canım öğretmenim

Resimli Öğretmenler Günü Mesajları

Soğuk günlerde sobamızı yaktın, sobamız yanmadığı zamanlarda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmenim. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

Birinci sınıfa geldiğimde öğretmen çok korkunç geliyordu bana ne kadar çok yanılmışım dünyanın en sevgi dolu insanlarıymış öğretmenler.

Bazı dersler vardı Allah’ım hiç bitmesin dediğimiz, o derslerin gelmesini dört gözle beklediğimiz ve o dersi anlatan siz değerli öğretmenimizin hiç gitmesin diye dua ettiğimiz öğretmenim.

Bizlere bilgiyi öğreten, bizi eğiten, bizlere sevgiyi, saygıyı öğreten fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Sizler toplumun geleceğini yetiştiren kişiler olacaksınız. Ve sizler bu toplumun sevgi ve saygılı insanlarını yetiştiren muhterem insanlar olacaksınız.

Bugün buraya kadar yükselmemde sadece benim çalışmam yok, buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

İnsanın istisnasız anne ve babasından sonra en çok sevdiği ve güvendiği kişi öğretmenidir.

Öğretmen öğrencileri aydınlatmak için bir yanan fener gibidir. Canım öğretmenim sende bizleri aydınlattığın için teşekkür ederiz.

Öğretmen geçmişi unutturmayan, aynı zamanda geleceğe de bizleri yetiştiren büyük insandır.

Öğretmenim sen bizim için her şeylere katlandın, test kitapları aldın, gezilere götürdün ve en önemlisi müdüre rest çektin. Sen kocaman yürekli cesur öğretmenimsin.

İnsanlar geçmişteki çoğu şeyleri unuturlar ama öğretmenlerini asla unutamazlar. Canım öğretmenim sende benim hiçbir zaman unutamayacağım öğretmenimsin.

Canım öğretmenim bende senin gibi iyi kalpli bir öğretmen olacağım. Senin bizler için yaptıklarını bende kendi öğrencilerime yapacağım.

Resimli Öğretmenler Günü Mesajları

Bana hem ilkokulda, hem ortaokulda bilgiler öğreten, her konuda bana yardımcı olan bütün öğretmenlerime canı gönülden teşekkür ederim.

Benim öğretmenim elindeki bir lokmasını benimle paylaşan, benim için her şeyi göze alan fedakâr insandır. Allah ona hayırlı bir ömür nasip etsin.

Siz bize bir harf değil 29 harf öğrettiniz bizler size ömrümüz boyunca köle olsak bile sizin hakkınızı asla ödemeyiz öğretmenim.

Öğretmenim ben sizi çok seviyorum, ömrüm boyunca sizi ve benim için yaptıklarınızı unutmayacağım. Hakkınızı helal edin öğretmenim.

Siz benim hatıra defterimde temiz bir sayfa gibi kalacaksınız benim aklımda öğretmenim.

5 yaşında başlarsın öğretmenle tanışmaya, 17 yaşına kadar öğretmenlerle tanışırsın ama bazıları vardır ki onları hiçbir zaman unutamazsın. Aynı bu mesajı okuyan öğretmenim gibi

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

                     Resimli Öğretmenler Günü Sözleri

ogretmenler-gunu-sozleri

 

   Öğretmenler Günü Mesajları

ogretmenler-gunu-sozleri-2

 

Okuduğunuz öğretmene güzel sözler ve öğretmen ile ilgili sözler yazısı hakkındaki düşüncenizi bizlerle paylaşmak isterseniz yorum bölümünden yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. kumsal dedi ki:

  çok anlamlı sözler ellerinize sağlık

 2. iclal dedi ki:

  m ile başlayan yok mu

  1. sıla dedi ki:

   varda sana yok

 3. Rahime dedi ki:

  Bizleri yetiştirip bugüne eğitimli birer insan olmamızı sağlayan öğretmenime sonsuz teşekkürler

 4. Rahime dedi ki:

  Yok olan yada var olan nedir? Ben anlamadım sıla iclal

 5. Nurda dedi ki:

  Canım sen anlamasın yaşın küçük bu siteye girmen için👅👌🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🐥🐔🐻🐶

Yorum Yaz