Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2024
Anasayfa » Güzel Mesajlar- Güzel Sözler » Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Hayatımızın hiç unutulmazları arasında yer alan öğretmenlerimize bu özel ve güzel günlerinde gönderebileceğiniz veya onlarla paylaşabileceğiniz güzel sözler hazırladık. Öğretmenler günü ile ilgili sözler uzun, unutulmaz öğretmen sözleri ve Atatürk’ün öğretmenler ile ilgili sözlerini okuyabilirsiniz.

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Anlamlı

– 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta Başöğretmen ATATÜRK olmak üzere sonsuzluğa göçen tüm Öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

– Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin. (M.L. BOREN)

– İyi insanlar, adamlar, kadınlar yetiştirmek isteyenlerin günü kutlu olsun.

– Yılın bir günü hatırlamakla senin hakkını nasıl ödeyebilirim ki? Her zaman kalbimde olacaksın. Hayatım boyunca seni hiç ama hiç unutmayacağım öğretmenim. Öğretmenler gününü kutlarım, seni çok ama çok seviyorum.

– Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

– Eğitimci ne kadar iyi olursa yetişen nesil de o kadar iyi olur. İyi nesiller yetiştirmek düşüncesi ile çalışan sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

– Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)

– Bu kutlu meslek için can veren gönülden yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun..

– Öğretmen dediğin, sadece eğitimci değil, aynı zamanda gönülleri fethedendir.

– Herkes tarafından sevilen ve takdir edilen öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

– Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun.

– Çağdaş laik eğitim sistemini savunan ATATÜRK ilke ve inkılapları doğrusunda ilerleyen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

– Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Dün sorduğunuz her soruda hevesle havaya kalkan eller, bugün geleceği şekillendiriyor. Bunu mümkün kılan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

– Öğrenci ayrımı yapmayan her çocuğu kendi evladı gibi seven ve eğitim veren öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– Bir ulusun çağdaş refah düzeyine erişebilmesi ancak eğitimle olur. Bu alanda çalışan tüm eğitimcilerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

– Gelecek nesiller adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir.

– Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. (Atatürk)

– Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

– Başarım da sen varsın. Kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun. Sevgili Öğretmenim.

– Bir gün dersem ki ben öğretmenim sen güneş kadar uzakta bile olsan her bakışımda gülümseyişini görürüm ışıksız açmazmış çiçek, gelmezmiş bahar inan seninle her mevsim bahar öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Atatürk’ün Öğretmenler İle İlgili Sözleri

– Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler. (Atatürk)

– Öğretmenim kıymetiniz paha biçilmez bende. 24 Kasım Öğretmenler gününü içten dileklerimle kutluyorum.

– Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

– Eve geldiğinde annesine yaptıkları şeyleri gülümseyen bir yüz ifadesi ile anlatmasına sebep olan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. (Atatürk)

– Ömürde bir kere açan ve ölene kadar hiç solmayan tek çiçek öğretmendir.

– Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun!

– Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim Ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

– Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. (Atatürk)

– Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. (Atatürk)

– Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali) Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

– Sorgulayan beyinleri yetiştiren Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun.

– Atanan atanmayan tüm Öğretmenlerin Öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenler Günü İle İlgili Resimli Sözler

– Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur. (Ukrayna Atasözü)

– Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Ülkemizin en ücra köşelerine giderek eğitim aşkı ile çalışan ve yeni nesiller yetiştirmek isteyen öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– İyi bir gelecek iyi bir aile ve öğretmenle sağlanır. Çocuklarımızın iyi bir geleceğe sahip olması için çalışan, sabırla tatlı dilleri ile öğretip gönüllerde taht kuran öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

– Eskiden öğretmenin vurduğu yerde gül biter derlerdi. Hayır, sadece sevgi ve saygıyı aşılayan öğretmenler kıymetlidir. Çocukları gerçekten seven, koruyan ve işini layığıyla yerine getiren öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum. (Diyojen)

– Ben, köy öğretmeniyim, dağ başında bulutların altında. Toprak kokar ellerim, pantolonumda çamur lekesi var. Pis değil ki, vatan toprağı kokar, Kars’tan Edirne’ye kadar. Geceleri mum yakarım odamda. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Öğretmensiz bir toplum kurak bir arazi gibidir. Hayatımızı güzelleştiren ve anlamlı hale getiren öğretmenlerimizdir. Gününüz kutlu olsun.

– Öğretmenin bir canı yoktur, öğretmenin öğrencisi kadar canı vardır.

– Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, Övgülerin en güzeline layıksınız. Bugün Dünyanın Bütün Çiçekleri Sizler İçin. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Bir gün adımı soranda çocuklarım kendimden önce senin adını söylerim solmadan açabiliyorsa körpe tomurcuk, uğrunda harcanır boncuk boncuk, yine de bitmez öğretmenim var derim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

– Eğitim doğduğumuz anda başlar. Temeliniz ne kadar iyiyse hayatınız da o kadar iyidir. 6 yaşına geldiğinizde evde başlayan eğitim temeli okulda öğretmenlerinizle devam etmektedir. Öğretmen bir ışık yoludur. Işığını en iyi şekilde yansıtan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

– Öğretmenler altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasında hiç yorulmadan, devamlı uçarlar çiçeklerine toz kondurmaya çalışırlar.

– Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizin ve tüm öğretmen arkadaşlarımın “Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

– Öğretmen vatanı için silahla değil, bilgiyle savaşır.

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Tumblr

– Öğretmenlik Tanrı sanatıdır. (Hz. Ali)

– Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir. (H. Mann)

– Görevine layık olabilen, karakter sahibi ve milli şuura nail olabilmiş öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

– Çocukların yetişmesinde ellerinden gelen her şeyi yapan fedakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

– Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen sevgimesajlarim.com o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Sevginizle kalbimde açtığınız gül hiçbir zaman solmayacak canım öğretmenim.

– Siz bir mum ışığı bizde o mumdan yararlanan öğrencileriz…

– Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

– Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Öğretmen, öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir.

– Erdemli, iyi insanlar yetişmesine çalışarak, dünya barış ve huzuruna esaslı katkıda bulunan tüm değerli öğretmenlerin dünya öğretmenler günü kutlu olsun..

– Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

– Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

– Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir. (Alman Atasözü)

– Benim nur yüzlü iyi kalpli sevgi dolu öğretmenim. Her şey için çok teşekkürler.

– Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

– Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Siz öğrettiniz bana bilgiyi nasıl kullanmam gerektiğini, sizden öğrendim ben bu millet için asli görevlerimi…24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.

Unutulmaz Öğretmen Sözleri

– Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

– Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Yurdumuzun dört bir yanında aydınlık bir gelecek için çoban ateşleri yakan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

– Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. (Atatürk)

– Öğretmen bir sanatı icra etmektedir. Bu sanatın adı da topluma yön verme sanatıdır.

– Öğretmenler cehaletin düşmanıdır derler. Ancak bazıları sadece öğretmendir. Cahil bir toplumun yetişmemesi için çalışan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

– Öğretmenler, dünyanın her yerinde, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

– En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. (Atatürk)

– Küçücük bir çocuğun gülümsemesine, eğitilmesine, iyi bir birey olmasına ve başarılı olmasına emek veren değerli öğretmenlerimiz vardır. Eğitimcilerin gerekli değeri gördüğü bir dünyada yaşamak dileğiyle öğretmenler gününüz kutlu olsun iyi ki varsınız. Sizler olduğu sürece dünya gelişmeye devam edecektir saygılar.

– Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

– İlminiz aklımı çalıyor sımsıcacık sevginiz içimi titretiyor canım öğretmenim.

– Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. (Atatürk)

– Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk)

– Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

– Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

– Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz