Türkiye İle İlgili Sözler

Türkiye İle İlgili Sözler

Bu sayfamızda Türkiye ile ilgili sözler, Türklerle ilgili sözler, Türklük ile ilgili sözler, Türkiye sözleri, Türkiyem sözleri, Türklerle ilgili sözler yazılarımızı bulabilirsiniz.

Türkiye güzel vatanım, Türkiye canım vatanım. Bizim ülkemiz doğal güzellikleri, denizleri, insanının cana yakın, sıcakkanlı ve misafirperver olması ülkemizin güzelliğini daha da güzel kılmaktadır. Biz Türkler yüzyıllar boyunca birlikte yaşamış büyük bir milletiz. Bizi yüzyıllar boyunca bölmek için uğraşan hainler, şimdi ise bizi birbirimize düşürerek bölmeye çalışıyorlar. Bizler birlikte hareket ederek, bir olarak bu Türkiye düşmanlarının hain emellerine karşı durabiliriz. Vatanını seven, bayrağını seven her Türk vatanı için seve seve canını vermeye hazırdır.

Burası Türkiye dikkat et göklerde dalgalanan ay yıldızlı bayrağa, günde beş vakit yankılanan ezana.

Ey Türkoğlu Türk sende deden gibi bu vatana sahip çıkacaksın, vatanımıza yan gözle bakanın gözlerini oyacaksın. Bu vatan için durmadan çalışacaksın ki deden rahat uyusun.

Bizim sevgilimiz Türkiyedir biz onunla yatar onunla kalkarız, biz Türküz ülkemize göz dikenin gözlerini oyarız.

Türkiye ile ilgili sözlerin en güzelidir “Canım Türkiyem”, en derin sevgidir Türkiye sevgisi.

Ay yıldızlı bayrağım bugün başka güzel dalgalanıyor, Türkiye sevdalısı deli gönlüm ülkemden uzak ellerin memleketinde efkarlanıyor.

Aşkların en güzelidir Türkiye, Sevdaların en karasıdır Türkiye, Özlemlerin en derinidir Türkiye, benim canım vatanımdır Türkiye.

Bizler Yüzyıllar boyu bu topraklar üzerinde yaşamış bir milletiz Türkler kolay kolay pes etmeyen, söz konusu vatanı olunca hiç pes etmeyen bir millettir.

Cennet gibi bir ülkedir Türkiye, insanının sıcaklığı, doğal güzellikleri ve eşsiz doğa harikalarıyla bir başka güzeldir benim memleketim.

Ülkesini seven insan herhangi bir karşılık beklemeden sevmelidir. Ve ülkesi için her şeyi yapmaya göze almalıdır.

Türkiye’nin büyüklüğü yüz ölçümünün 783.562 km² olmasından değil, onu asıl büyük yapan içinde yaşayan değerlerine sahip çıkan asil milletidir.

Türkiye de yaşamak cennette yaşamak gibidir. Türkiye ile ilgili sözler konumuzu okumaktasınız.

Güzel bir ülke sadece güzel sözler söyleyerek olmaz. Yani ülkemi seviyorum demek yetmez. Herkes ülkesi için elinden geleni fazlası ile yapmalıdır.

Bu ülke, tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunları hep birlikte beraberce birlik olarak, oyunlara karşı birlikte durarak yeneceğiz.

Türk milleti var olduğu sürece bu ezan sesi dinmeyecek, bu bayrak göklerden inmeyecek. Bu vatan bağımsızdır, bağımsız kalacak.

Taşına ve toprağına kurban olduğum canım Türkiye’m, ben senin her karış toprağın için kanımın son damlasına kadar savaşmaya hazırım.

Sende bu vatana hizmet etmek istiyorsan Türkiye’nin her karış toprağına, bayrağına ve marşına her zaman sahip çık. Çocuklarına bu değerlerin önemini anlat.

Minarelerinden ezan seslerinin yükseldiği, ay yıldızlı bayrağının göklerde dalgalandığı, İstiklal Marşının kulaklarda çınladığı ülkedir TÜRKİYE.

turklerle-ilgili-sozler

Vatan sevgisi de bir ibadettir. Vatanı sevmek imandandır. Türkiye ile ilgili sözler

Türk olarak doğmak herkese nasip olmaz. Türk olarak doğmaz damarlarındaki kanın vatan için akmaya hazır olmasıdır.

Bu ülke dün bağımsızdı, bugünde bağımsızdır ve sonsuza kadar da bağımsız olarak kalacaktır.

Bu vatan bizlere emanet edildi. Bizlerde bu güzel vatanımızı çocuklarımız ve torunlarımız için daha güzel yapmak için canla başla çalışmalıyız.

Türkiye de yaşıyorsan dünyada cennettesin demektir. Türkiye ile ilgili sözler

Türk insanı yapılması imkansız denen işler yapmıştır. Karadan gemi yürütmek gibi.

Bu ülke kolay kazanılmamıştır. Kars Sarıkamış’ta, Çanakkale de, Gelibolu da, doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde vatanın her yerinde kanlar akmıştır bu toprağa.

Türk olmak gurur duymaktır. Türk olmak yağmurlu havada ansızın atan yıldırım gibi çakmaktır.

Var mıdır? Dünyada Türk milletinden başka vatanı uğruna ve dini uğruna canını vermeye hazır başka bir millet.

İnsanın huzur bulduğu, rahatladığı, dinlendiği en güzel yer evidir. Bizim evimiz Türkiyedir.

Benden eyerimi isteyiniz vereyim atımı isteyiniz vereyim. Fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin veremem. (Mete Han)

Türkiyeyi beğenmeyenler belli bir süre yurt dışına gitsinler, geldiklerinde ayağı yere bastığında Türkiye topraklarını öpeceklerdir.

Türkler en eski millerden biridir. Dünya tarihinde Türklerden daha eski bir millet yoktur.

Vatan için, bayrak için, din için ölenlerin Allah katında gideceği yer cennet makamıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bilgilerini, yeteneklerini ülkesi için kullanan, gecesini gündüzüne katarak çalışanların ülkesi olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz