Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Elif Şafak Sözleri

Elif Şafak Sözleri

Bu sayfamızda Elif şafak sözleri, elif şafak kitap sözleri, elif şafak aşk sözleri, elif şafak sözleri kısa, elif şafak anlamlı sözleri içerikli bir yazı hazırladık. Ünlü yazarlarımızdan birisi olan Elif Şafak güçlü kalemi ile bir çok eserler yazmıştır. Kaleme aldığı kitaplar büyük kitleler tarafından okunmuş ve ses getirmiştir.

Özellikle yazmış olduğu Aşk kitabı büyük ilgi görmüştür. Elif Şafak sözleri keskin ve bir o kadar da etkilidir. Elif Şafak’ın kitaplarını çoğumuz okumuştur. Bu sayfamızda sizleri Elif Şafak sözlerini yazmış olduğu kitaplar içerisinden derledik. Sizler için en güzel Elif Şafak sözlerini bir araya getirmeye çalıştık.

<Aşk Kitabı- Elif Şafak>  Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasın dır, merkezinde ya da dışındasındır, hasretinde.

<Med Cezir Kitabı- Elif Şafak>  Güzel günlüklerim vardı ve bir de asla günlüklerim kadar güzel olmayan günlerim.

<Siyah Süt Kitabı-Elif Şafak>  İçimin tünellerine girer girmez bir fener alıyorum elime. Buralar çok karışık. Kaç defa geldim. Gene de kayboluyorum.

<Aşk Kitabı- Elif Şafak>  Seveceksen öylece sev. Ne kusursuz insan ara, nede insanda kusur.

<Pinhan Kitabı- Elif Şafak>  Her ne yöne gidersen git, kaç menzil tüketirsen tüket sakın ola kendinden utanma. Vücudun şehrine gir Pinhan, onu seyreyle. Hem de doya doya seyreyle.

<Aşk Kitabı – Elif Şafak> Ey kendisinde kaybolmuş kişi. Bilmezsin, bedenin sana mezar olmuş, Nefsini tanımadıkça, nefsin seni gömer olmuş.

<Araf- Elif Şafak>  Birinin korkulardan, evhamlarından bahsettiğini dinlemen onu esnerken seyretmeye benzer. Daha onunkiler bitmeden bir bakarsın sen kendininkileri saymaya başlamışsın.

<Şemspare – Elif Şafak> Keşke söyleyebilsek birbirimize dürüstçe: Seni seviyorum ama şu anda değil. Seni görmek istiyorum ama bugün değil.

<Aşk Kitabı – Elif Şafak> Aşk bir seferdir. Bu sefere çıkan her yolcu, istese de istemese de tepeden tırnağa değişir. Bu yollara dalıp da değişmeyen yoktur.

<Mahrem – Elif Şafak>  Elmas bir gözdür yürek. Ve çizilmeye görsün bir kere, artık hep sedefsi bir yırtıkla bakacaktır cümle aleme.

<Ustam ve Ben – Elif Şafak>  Her hakiki aşk hikâyesi umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk, bir milat demektir. Şayet aşktan önce ve aşktan sonra aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir. Birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.

<Aşk Kitabı – Elif Şafak>  Şu dünya bir dağ gibidir, ona nasıl seslenirsen o da sana sesleri öyle aksettirir. Ağzından hayırlı bir laf çıkarsa, hayırlı laf yankılanır. Şer çıkarsa, sana gerisin geri şer yankılanır.

<Araf- Elif Şafak>  Belki aşk sevgiliyi kazanmayı değil, onda kendini kaybetmeyi gerektirir.

<Firarperest – Elif Şafak> Okuyarak da gezmek mümkün. Her kitabı başlı başına bir serüven addederek. Bir başka yüzyıla, bir başka mekâna, bir başka hayata uzanan bir yolculuk. Aynanın bir de öbür tarafı var. Çünkü dünyayı da okumak mümkün; her insanı, her hayatı bir kitap belleyerek Okumak ve seyahat etmek aslına o kadar iç içe ki…

<Med Cezir Kitabı- Elif Şafak> Belki de önemli olan gidilecek yer ya da güzergah değil, gitme fikrinin kendisi. Daimi göçebelik. Bir öte diyar fikri bakidir içimizde. Kimileri cennetteki Tuba ağacı misali, kökleri var var olmasına da toprağa bağlı değil havada, yukarıda. Kimilerinin kökleri göçebe.

<Şemspare – Elif Şafak>  Ertelemek, yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş.

<İskender – Elif Şafak> İnsan doğası böyle işte, en çok nefret ettiklerimiz en fazla sevdiklerimiz oluyor hep.

<Araf- Elif Şafak>  Sevgililerimizi elimizden kaçırmaktan ölesiye korktuğumuz için onlardan gelecek değişime inatla direniriz, oysa belki de aşkla beraber gelen değişim tek kurtarıcımız olacak hayatta.

<Firarperest – Elif Şafak>  Sahi “yârim” ne güzel kelimeydi. Ağızda akide şekeri  “yârim” der sonra bir es verir, gayri ihtiyarı susardın. Söyleyecek söz kalmazdı ardından. Tek başına kaç cümleye bedeldi.

<Aşk Kitabı – Elif Şafak> Akıl kolay kolay yıkılmaz, aşk ise kendini yıpratır, harap düşer. Hâlbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. Ne varsa harap bir kalpte var.

<Şemspare – Elif Şafak> Vazgeçebilmek lazım. Artık bizi sevmeyen sevgilileri bırakabilmek, vazgeçebilmek, bazen en güzeli…

<Siyah Süt Kitabı-Elif Şafak> Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi var hayatın. Farkında olmadan basıyorsun çizgiye. Kızıyorlar anında. “yandın” diye atılıyorsun oyun dışına.

<Aşk Kitabı – Elif Şafak>  Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer halen sevebiliyor oluşuma aşık olurdun.

< Elif Şafak>  Bedenlerimizi şekle sokmak için ne çok uğraş veriyoruz. Hâlbuki beyinlerimizi, düşünce ve algılarımızı geliştirmek için çabamız ne kadar az.

< Elif Şafak>  Aşk kahve gibidir, her ne kadar sabır ve özen gösterirsen tadı o kadar güzel olur.

< Elif Şafak> Kişi sevdiğini Allah’a emanet ederse, onu bir daha görmeden ölmezmiş. öyleyse Allah’a emanet ol.

< Elif Şafak>  İnsan nasıl ağzındaki yiyeceğin tadını kaybetmemek için yeni bir şey yemek istemezse, o da gözlerinin en son gördüğü görüntüyü kaybetmemek için yeni bir şeyi görmeyi istemiyordu aslında.

< Elif Şafak>   Kapalı sandığın içinde gün ışığına çıkmayı bekleyen, kıymeti bilinmemiş bir define değilim ben.

< Elif Şafak>  Haddini aşmamak, kalp kırmamaktır edep. Dedikodudan, haksızlıktan ve ithamdan uzak durmaktır edep. Eyvallah kelimesi üzerine kafa yormaktır. Bilmediğin konuda susmak, bildiğin konuda ahkâm kesmemektir edep.

Birinin korkulardan, evhamlarından bahsettiğini dinlemen onu esnerken seyretmeye benzer. Daha onunkiler bitmeden bir bakarsın sen kendininkileri saymaya başlamışsın. -Araf-

Okumuş olduğunuz Elif Şafak Sözleri yazımızı emoji ile oy vererek değerlendirebilirsiniz. Ayrıca yazımız hakkındaki görüşlerinizi yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696