Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2730

Eşe Güzel Sözler Uzun

Eşe Güzel Sözler Uzun

Eşler arasında söylenebilecek en güzel sözlerden oluşan bir yazı hazırladık. Eşe söylenen sözler uzun, eşi etkileyecek güzel sözler ve uzaktaki kocaya güzel sözlerden oluşan yazımız sonunda yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Eşe En Güzel Sözler

– Adın eksik olmasın yanı başımdan.

– Canım eşim sen benim her şeyimsin seni çok seviyorum.

– Bakarken kıyamamak mı, Yoksa baktıkça doyamamak mıdır aşk? Özdemir Asaf

– Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: O da geçip giden zaman.

– Allah’ıma ne kadar şükretsem azdır bana senin gibi bir eş nasip ettiği için.

– Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir Sonbahar serinliğinde.

– Bu stres yükü hayatta, huzur bulduğum ve mutlu olduğum tek yer senin kalbindir.

– Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dileğim değil, Şafak sökerken ettiğim duamsın.

– Allah’a mahsustur her canlı bir eş arar. Taşın kalbi yok ama onu da yosunlar sarar.

– Sen benim ellerimi açıp gökyüzüne gönderdiğim duamın, yeryüzündeki en güzel cevabısın.

– Benim için yaşamda sensin, mutlulukta sensin, benim ömrümdeki en hayırlı olayda sensin.

– Hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar ve hiç bir şeyi özlemedim seni özlediğim kadar.

– Bir eşi olmalı insanın, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı.

– Biricik sevgilim seninle başlaya sevgim şimdi kocaman bir aşk ateşine dönüştü seviyorum seni.

– Mevsimler değişir, yıllar geçer gider ama ben seni nasıl sevdiysem hep öyle kalacağım bitanem.

– Biliyorum sevap ama benden başka kimse bakmasın yüzüne, seninle tek giden ben olmalıyım cennete…

– Sen geleceğimizin mutluluğu mazilerimizin unutulmaz insanı olarak kalacaksın sevgilim seninle ben.

– Dilini kalem et, gözyaşını mürekkep; bir duyan ve gören var elbet; yeter ki istemesini bil, dua et.

– Sen bende heves değilsin, heves olsan çoktan biterdin. Sen bende nefessin, ancak ben ölünce bitersin.

– Sen benim gözlerime ışık kalbime heyecan oldun sen benim son nefesime kadar çok seveceğim canım eşim oldun.

– Sen iste çayımı şekersiz, gecelerimi uykusuz geçireyim. Sen iste ben senin uğrunda güle oynaya ölüme gideyim.

– Ne kadar acıdır insanın teselliyi içkide sigarada araması. Çok mu zor elini semaya kaldırıp Rabbine yalvarması.

– Sen benim eksik kalanımsın sen benim en güzel yanımsın sen benim son nefesime kadar seveceğim hayat arkadaşımsın.

– Benim her şeylerden çok sevdiğim. Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım.

– Benim canım feda olsun eşime, onunla birlikte gözümü kırpmadan giderim ölüme, ondan başka kimse çare olamaz bu derdime.

– Ben seni tanımdan önce bana kim senin gibi baktı bilmiyorum ama ben seni tanıdıktan kimseye sana

– Yüreğimle yüreğinin kapısındayım; bilirsin ki Sevgili, Allah’ın misafiri geri çevrilmez. Buyur et beni aşkına, Allah aşkına.

– Sende duana ekle beni. Yaradandan isteyelim birbirimizi. İlle de olsun demiyorum be sevgili. Olursa da helalinden olsun hani.

– Bir lokma ekmek uğruna, dünyada bir çok çocuk ağlarken. Ne olur nimeti çöpe atma. Allah düşürmesin. Düz yolda bile kayar insan.

– Seni sevmek yaşamak gibi, seni sevmek nefes almak gibi, seninle olmak dünyanın en güzel yerinde yaşamak gibi. Seni çok seviyorum.

– Bana bazen soruyorlar aşk nedir diye, işte diyorum aşk dediğiniz şey bizim yaşadığımız hayat. Seven ben sevilen canım eşim diyorum.

– Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değer be gülüm.

– Parkta salıncak sırası bekleyen çocuk gibi bekledim seni. Biraz heyecan, biraz da salıncağı başkası kapacak korkusu işte. Cemal Süreya

– Aşkımın ortağı kalbimin sahibi. Ruhumun eşi olduğun için teşekkürler sana. Girip hayatıma bana dünyaları verdiğin için, teşekkürler sana.

Eşe Söylenen Sözler Uzun

– Sen çatlayan dudağımda bir damla su, içimdeki yaşama tutkusu, avuçlarıma düşen kar tanesi. Sen! Sevgilim, sevdiğim, taptığım, her şeyimsin.

– Öyle güzeldin ki! Ama bir gün anladım yüzündeki güzelliğin ruhundan geldiğini. Öyle güzeldin ki! Anladım seni güzel gören benim gözlerimdi.

– Muhakkak ki kadın, dini, malı ve güzelliği için nikahlanır. Sen dindar olanı seç ki, elin bereket bulsun. –  (Hadis-i Şerif, Tirmizî, Nikâh)

– Sen benim türkülerimsin yazılmamış şiirlerim gibi, sen beni şarkılarımsın melodisi duyulmamış gibi, sen benim ilahımsın kalbimin tek sahibi…

– Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde. Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde.

– Sen benim yanımda olduktan sonra acılarım mutluluk, mevsim kış ise bahar oluyor. Seninle birlikte bir ömrü tüketmek ne güzel. Seni seviyorum Aşkım.

– Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime olsam ve sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam.

– Sabır kalmadı içimde, dertler yaş oldu gözümde, bu hasretlik denizinde boğulmadan gel, sensiz isyan ettim her an dünyam kahır dünyam zindan olmadan gel!

– Sana güzel sözler yazmak istedim ama kelimeler yetersiz kaldı ne yazdıysam sana olan aşkımı bir türlü anlatamadı. Seni çok çokkkkkk seviyorum Gözbebeğim.

– Yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler yedi çeşit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… İyi ki varsın!

– Geçme ırmak yanından suyu azalır. Seni gören selvi eğilir, boyu azalır. Salınma dünyanın üstünde dünyanın başı döner. Çıkma mehtaba yıldızların ışığı söner.

– Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi sevgimesajlarim.com düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın. Şimdi güneşin doğmasını bekle.

– Ay yıldıza mutluluk fısıldarken. Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylaşırken. Ben sana bir parça mutluluk yolluyorum. İçindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

– Ne aradıysam bil ki sende bulmuşum. Senden öncesi yoktu seninle var olmuşum Sende bütün özlemler, sende bütün gelecek. Beni bende arama, ben artık sen olmuşum.

– Sen benim en kıymetlimsin en güzel vazgeçilmezimsin. Sevmekle bitmeyenimsin sen benim hakikatlimsin. En derin, en içimdesin, Sen benim çok sevdiğim canım eşimsin.

– Aşk dediğin nedir ki tenden bedenden sıyrık çocukların içinde yaşadığı bir çığlık aşk dediğin nedir ki histen nefesten varlık umutsuzluk içinde karanlığa son ıslık.

– Bugün benim herkesten daha iyi tanıyan ve beni sevmeyi seçen insanı kutlamam gerek. Bana olan aşkın ve sabrın için teşekkürler. Hayatımda sen olduğun için çok şanslıyım.

– Bu gözler seni gördü başkasını görmez artık bu yürek senle güldü başkasıyla gülmez artık bu gönül seni sevdi başkasını sevmez artık bu ömür senle biter başkası olmaz artık.

– Benim dünyamda sadece tek bir kadına yer olur sanmıştım ama kızımı gördükten sonra iki kadın için de seve seve yer açabileceğimi anladım. Seni çok seviyorum canım karıcığım…

– Sanma ki senden uzaktayım, ben senden ne kadar uzağa gidebilirim ki, ben seni düşünmeden ne kadar yaşayabilirim ki. Seni sevmek kadar seni özlemekte çok güzel Canım sevdiğim.

– Sana bir şey itiraf edeyim mi? Seninle olan evliliğim süresince, bir defa pişman oldum. O da seninle evlenmekte, niye bu kadar geç kaldım diye. İyi ki varsın hayatımın anlamı.

– Öyle güzeldin ki; bir gün anladım yüzündeki güzelliğin kalbinden geldiğini. Öyle güzeldin ki; anladım seni güzel gören benim gözlerimdi. Sevgimin güzelliğiydi seni güzelleştiren.

– Sen benim her şeyim olana kadar, anladım ki benim hiçbir şeyim yokmuş. Seni tanıyınca, eşim olunca hayatımdaki tüm hüzün bulutları kaybolup gitti. Mutluluk rüzgarları estirdin benim dünyama.

– Mutlu bir çift, yüzlerinde başkalarının aslı anlayamayacağı özel bir gülümseme taşır. Sen biliyorsun o gülümsemeyi bir tanem. Seninle güneş doğuyor adeta yüzümde. Yıl dönümümüz kutlu olsun bir tanem.

– Eğer o zaman çıkmasaymışsın karşıma, ömür boyu seni arayarak geçirirmişim ömrümü. İyi ki geldin ve beni bu azaptan kurtardın sevgilim… Ömür boyu yanında uyumak isteyeceğim kadınım… Seni çok seviyorum bir tanem.

– Yedi ayrı iklimden, yedi ayrı çeşit arı getirseler ve yedi farklı arı yedi ayrı çiçekten yedi farklı bal yapsa, yine senin kadar tatlı olamaz. Dünyanın en güzel çiçeği, en güzel duygusu, en güzel manzarasısın sen bana. Hayatımın anlamı, iyi ki varsın!

– İslam dininde eşler birbirleri için kutsal sayılmaktadır. Bu sebeple erkekler ve kadınlar için eşlerine iyi davranmak çok mühim bir konudur. Sizler için bu kısımda büyük islam alimlerinden eşinize söyleyebileceğiniz en güzel sözleri alıntıladık. İşte en manalı eşe güzel sözler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2730