Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Öğretmenler İçin Güzel Sözler

Öğretmenler İçin Güzel Sözler

Bizlere yol gösteren çok değerli Öğretmenler İçin Güzel Sözler, Öğretmenler İçin Anlamlı Sözler ve Öğretmene Söylenecek Güzel Sözlerden oluşan bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar.

Öğretmenler İçin Güzel Mesajlar

Bir öğretmen bir nesil demektir.

Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam biçimidir.

Ağaç ve öğretmen meyvesi ile tanınır. Fars atasözü

Sizin gibi öğretmenler milyonda birdir. Saygılarımla

Öğretmen bilgiyi ilmek ilmek işleyen bir sanatkârdır.

Öğretmen vatanı için silahla değil, bilgiyle savaşır.

Öğretmen ilk düşen cemredir öğrencinin gülüşüne düşen.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Sizi sadece okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

Siz dünyada eşi olmayan en güzel çiçeksiniz canım öğretmenim.

Öğretmen demek hayat demektir. Öğretmen demek şefkat demektir.

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. (Addison)

Canım öğretmenim sen benim için dünyadaki tek kanatsız meleksin.

Öğretmenler insanların gönlünde taht kuran yegâne varlığımızdır.

Öğretmenin bir canı yoktur, öğretmenin öğrencisi kadar canı vardır.

Öğretmen bir kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Ömürde bir kere açan ve ölene kadar hiç solmayan tek çiçek öğretmendir.

Sizi defter üzerinde değil kalbimizin içinde seviyoruz canım öğretmenim..

Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi.

Sevginizle kalbimde açtığınız gül hiçbir zaman solmayacak canım öğretmenim.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk)

Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.

Öğretmenler bir ışıktır karanlıkta kaldığımızda bizi bilgi ile aydınlatırlar….

Sevginin ve fedakarlığın simgesi olan öğretmenlerimiz sizlere çok şey borçluyuz.

Başarım da sen varsın. Kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun. Sevgili Öğretmenim.

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. (Socrates)

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

Öğretmenlerimiz yeniliğin, değişimin, gelişimin ve gelecek aydınlık günlerin anahtarıdır.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk

İnsanın istisnasız anne ve babasından sonra en çok sevdiği ve güvendiği kişi öğretmenidir.

Sevgisinin sonu yok, kalbinin şefkati çok. Bilgisi büyük, başarısı çok sevgili öğretmenim.

Her köyde bir idealist öğretmen hem o çürüyen binaları hem de çürüyorsa yürekleri kurtarır.

Başarımda senin, hayat yolunda attığım ilk adımda senin eserin öğretmenim. Seni çok seviyoruz.

Öğretmen, bilgi öğretmeyi alışkanlık haline getirmiş hayatları sonsuza kadar etkileyen kişidir.

Sizin için kalbime diktiğim gülüm ben yaşadıkça hiç solmayacak o gül her zaman öğretmenim kokacak.

Sevgiyle yoğurduğunuz ilim ve irfan yolculuğunda bizlere her zaman örnek oldunuz. İyi ki varsınız.

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

Sözleriniz geleceğimizi aydınlatan kıvılcımlardı. Bizleri fedakârca ileriye taşıdığınız için teşekkürler.

Bu hayatta eli öpülesi ve hakkı asla ödenemeyecek iki insan vardır birisi annelerimiz diğeri öğretmenlerimiz.

Beni bugünlere getiren başta ilkokul öğretmenim olmak üzere bütün öğretmenlerime teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Sizler bizim için en önemli değersiniz öğretmenim.

Benim öğretmenim iyi kalpli, güler yüzlü, kocaman yürekli, sevgi doludur. Benim öğretmenim öğretmenlerin en iyisidir.

Senin evet çocuklarım demeni özledik, senin sınıfa girince gülen yüzünü özledik, biz seni çok özledik canım öğretmenim.

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

Benim öğretmenim yıllar geçse de asla unutulmayacak, gül bahçemde her zaman açan nadide çiçek olacaksın. Sen canım öğretmenimsin.

Bugün buraya kadar yükselmemde sadece benim çalışmam yok buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmen lerime sonsuz teşekkür ediyorum.

Bana hem ilkokulda hem ortaokulda bilgiler öğreten her konuda bana yardımcı olan bütün öğretmen lerime canı gönülden teşekkür ederim.

İnsanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren ve geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimiz sizlere minnettarız.

Soğuk günlerde sobamızı yaktın sobamız yanmadığı zaman larda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmen im. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

Öğretmen en zorlu koşullarda eğitim vermek için fedakârca görevini icra eden ve başarıya giden yolda daima yolumuzu aydınlatan bir rehberdir.

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. (Atatürk)

Sizin gibi bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslıyım. Yaratıcı yönünüzle kabuğumuzdan çıkmamıza yardımcı olduğunuz için sizlere minnettarız.

Öğretmenler için Uzun Sözler

Benim öğretmenim elindeki bir lokmasını benimle paylaşan benim için her şeyi göze alan fedakâr insan dır. Allah ona hayırlı bir ömür nasip etsin.

Öğretmenlerimiz; ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Sizler toplumun geleceğini yetiştiren kişiler olacaksınız. Ve sizler bu toplumun sevgi ve saygılı insanlarını yetiştiren muhterem insanlar olacaksınız.

Siz hiç ilkokulda tanıştığınız sizi hayata hazırlayan sizi elinden tutup sınıfa götüren, bir anne şefkatiyle sizi seven öğretmeninizi unutabildiniz mi?

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren, Odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Hocam Allah bizleri ve sizleri bu matematiğin bitmeyen probleminden kurtarsın. Sizlere ve bizlere Beden Eğitimi gibi sağlıklı ve sporlu bir hayat nasip etsin.

Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli asla tayin edilemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. İyi ki varsınız canım öğretmenlerim.

Öğretmenim sen bizim için her şeylere katlandın, test kitapları aldın, gezilere götürdün ve en önemlisi müdüre rest çektin. Sen kocaman yürekli cesur öğretmenimsin.

Şimdiye kadar örnek aldığım insanlardan birisiniz. Sadece harika ve yetenekli bir öğretmen değil, aynı zamanda öğrencileriniz için bir rol modelsiniz. Teşekkür ederim!

Öğretmenliğin en iyi tarafı ne biliyor musunuz? Bir çocuğun yeteneğini keşfettiği ana şahit olmak. Dünyada bununla karşılaştırılabilecek hiçbir şey yoktur. Stephen King

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.

Öğretmenlerim, benim için hayatta birer örnek oldular. Tıpkı onlar gibi öğretmen olmak, yoksul ve her türlü sıkıntılardan uzak, yine onlar gibi taktir görmek, hayatımın tek rüyası oldu. (E. Renan)

Sen sadece öğretmenim değilsin, sen benim rehberimsin, arkadaşım ve ikinci ebeveynimsin. Nezaketiniz, sevginiz ve desteğiniz için minnettarım ve her zaman size layık bir öğrenci olacağım. Teşekkür ederim!

Bizlerin yolunu aydınlatan ve bizlerin bilgi kaynağı olarak bizim için yaptığınız fedakârlık takdire şayan. Sizleri unutmak mümkün değil. Her daim başımızın üstünde yeriniz var. Saygılarımla ellerinizden öperim canım öğretmenim.

Canım öğretmenim ben de sizin gibi çok iyi kalpli bir öğretmen olmak için hayal kuruyorum. Siz bize nasıl faydalı oluyorsanız ben de inşallah bir gün öğrencilerime faydalı olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Saygılarımla.

Sadece elini değil, onun geleceğini sevgimesajlarim.com tutuyorsun. Yalnız aklına öğretmiyorsun, kalbine de dokunuyorsun. Sadece gözlerinin yaşını silmiyorsun, içindeki ruhu da besliyorsun. Onların ne olacağında senin payın çok büyük. Doğan Cüceloğlu

Öğretmenim insanların birbirine duyduğu o gizem dolu özlemi şimdi daha iyi anlıyorum. Size duyduğum özlemin anneme veya babama duyduğum özlemden ve sevgiden farkı yokmuş. Sizleri çok seviyorum. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.

Öğretmenlik, sevgi, şefkat ve fedakârlık isteyen kutsal bir meslektir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, geleceğimizin büyük güvencesidir.

Bizlere paha biçilmez bilgiler öğreten tüm değerli öğretmenlerimiz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Gençlik sizlere emanettir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde sizler nesilleri yetiştiren en değerli varlıklarımızsınız.

Hayatta öyle anlar vardır ki yıllar geçse de unutulmaz. Sizinle ilk diyalogumuzu unutmak mümkün değil. Öyle içten ve samimiydiniz ki bakışlarınızla şefkat ses tonunuzda kucaklayıcı bir hava vardı. İyi ki sizi öğrenciniz olmuşum öğretmenim.

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesinde, ülkelerin kalkınması ve milletlerin hayatında eşsiz bir yere sahip olan öğretmenler, bütün toplumlarca tarihin her döneminde büyük bir saygı görmüş ve öğretmenlik en saygın meslekler arasında yer almıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696