Ayrımcılık İle İlgili Sözler

Ayrımcılık İle İlgili Sözler

Ayrımcılık İle İlgili Sözler, Ayrımcılıkla İlgili Sözler, Ayrımcılık Hakkında Sözler, Ayrımcılık Yapanlara Sözler, Ayrımcılıkla İlgili Söylenmiş Sözler, Ayrımcılık Sözleri Kısa, Ayrımcılıkla Alakalı Sözler

Ayrımcılıkla İlgili Sözler

Adaletsiz ayrımcılık zamanla daha iyi değil, daha kötü hâle gelir. Para parayı, fakirlik de fakirliği çeker. Eğitim daha fazla eğitimi, cehalet daha fazla cehaleti doğurur. (Yuval Noah Harari)

Ayrımcılık, Bir kişinin veya bir şeyin mümkünse, diğerinden daha sakıncalı olduğu hususları not etmektir. (Ambrose Bierce)

Ayrımcılık yapıp insanı insana üstün tutmak biz kullara özgüdür; yoksa Allah’a değil. (Elif Şafak)

Uzun vadede üstün yeteneklere karşı çok fazla ayrımcılık yoktur. (Carter G. Woodson)

Ayrımcılık, her ne gerekçeyle olursa olsun, gayrimeşrudur. (John Locke)

Zaman ayrımcılık yapmaz. Mutlu muyuz, üzgün müyüz onun umurunda değildir. Ne yavaş akar ne de geçmek için acele eder. Yüreğiniz acıyla kavrulurken bile akıp gitmeye devam eder. (Ana Johns)

Dört küçük çocuğumun bir gün, tenlerinin rengine göre değil, karakterlerinin içeriğine göre değerlendirilecekleri bir ülkede yaşayacağını hayal ediyorum. (Martin Luther King, Jr.)

Ayrımcılığın toplumda hala var olduğuna inanıyorum ve her şekilde mücadele etmeliyiz. (Andrew Cuomo)

Ayrımcılık, itimadı zayıflatır. (Nevzat Tarhan)

Ayrımcılığın, azınlıkların bir ayağa kalkmasını zorlaştıran birçok katmanı vardır. (Bill Gates)

Ayrımcılık bir hastalıktır. (Roger Staubach)

Halbuki “Biz kızlarımızı erkek çocuklarımızdan ayırt etmiyoruz,” demek bile, ortada bir ayrımcılık olduğunun kanıtıdır. (Nihan Kaya)

Erkek derilerinin birçok rengi vardır, ancak insan kanı her zaman kırmızıdır. (Atasözü)

Kadınların liderlik pozisyonlarına ulaşamaması, büyük ölçüde sosyal ve mesleki ayrımcılıktan kaynaklanmaktadır. (Rosalyn Sussman Yalow)

Herhangi bir tür ayrımcılığı ortaya koyduğunuzda, bu anti-yenilikçidir. (David Isenberg)

Bir grubu bir bulamaç ya da klişe indirgemek hepimizi azaltır. (DaShanne Stokes)

Oyunun sonunda kral ve piyon aynı kutuya geri döner. (İtalyan Atasözü)

Çalışan bir hipotez için gerekli olan, ayrımcılık için iyi bir kapasitedir. (Jean-Francois Lyotard)

Farklı şeylere farklı davranmak ayrımcılık değildir. (Maggie Gallagher)

Felaket yaklaştığında ayrımcılık kaybolur. (Sri Sathya Sai Baba)

Küresel topluluğumuz, ayrımcılığı ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için uzun bir yol kat etti, ancak yine de çok yolumuz var. (Robert Alan Silverstein)

Adaçayı bir şeyleri kucaklar. Sıradan insanlar aralarında ayrımcılık yapar ve ayrımcılıklarını diğerlerinden önce gösterirler. Öyle diyorum; ayrımcılık yapanlar göremezler. (Zhuangzi)

İnsanlığa karşı yapılan tüm antlaşmalar arasında, daha az tercih edilen kardeşlerinin aklını sürdürmek için büyük entelektüel güç kullanandan daha kötü kimse yoktur. (William Ellery Channing)

Ve her birimiz, birbirimize sevgimesajlarim.com ayrımcılık yapmadan davranarak, birbirimizin haysiyetine ve haklarına saygı duyarak kendimiz haklarını uygulayabiliriz. (Carol Bellamy)

Ayrımcılık sorunları hala bizimledir. 1960’ların azim ve ihtiyatını sürdürmek zorundayız. Irksal anlayış bulduğumuz bir şey değildir; yarattığımız bir şeydir. (Thomas Cole)

Ayrımcılık, insanlar “gelenek” olduğunu iddia etseler bile ayrımcılıktır. (DaShanne Stokes)

Cildin rengi hiçbir şekilde zihnin gücü veya entelektüel güçlerle bağlantılı değildir. (Benjamin Banneker)

Ne yazık ki, ayrımcılık canlı ve iyidir. 41 yıllık bir konuşmadan sonra yılda 80.000’den fazla şikayet ve bir milyondan fazla telefon görüşmesi yapıyoruz. (Cari M. Dominguez)

Halının altında ayrımcılık ve ayrımcılık sorunlarını süpürmeye devam edemeyiz. (Thomas Sugrue)

Ne diliyorum bizi ayrımcılıktan korumak için yasaların gerekli olmadığı bir zamanda yaşamaktır. (Barbra Streisand)

Irk temelinde ayrımcılığı durdurmanın yolu ırk temelinde ayrımcılığı durdurmaktır. (John Roberts)

Beyazlara karşı iyi olun, insanlıklarını yeniden keşfetmeniz gerekiyor. (Desmond Tutu)

İşsiz olduğumuzda tembel denir; beyazlar işsiz olduğunda buna depresyon denir. (Jesse Jackson)

Bizim gerçek milliyetimiz insanlıktır. (HG Wells)

Dünyadan yarım blok uzakta adaletsizlikten öfkelenmek, evden yarım blok baskı ve ayrımcılıktan ötürü çoğu kez daha kolaydır. (Carl T. Rowan)

İnsanların konuştuğu dillere, ten rengine veya dine karşı ayrımcılık yapılmamalıdır. (Malala Yousafzai)

Beyaz, siyah ve sarı erkekler (hepsi tuz gözyaşları ağlıyor. (Claude Aveline)

İnsanlar doğal olarak ayrımcılıktan kaçınırlar; aynada ilk kez baktığımızda başlar. (MF Moonzajer)

Bir sabah uyanıp herkesin aynı ırk, inanç ve renk olduğunu bulsaydık öğlen önyargı için başka nedenler bulurduk. (George Aiken)

Ayrımcılık, olumsuz ve mutsuz düşünceleri uzak tutmak ve güzel düşüncelerin içine girmesine izin vermek anlamına gelir. (Frederick Lenz)

Herkesin ayrımcılığa karşı korunmasını sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız. (Henry A. Waxman)

Eğer ayrımcılığın var olduğuna inanıyorsanız, olacaktır. (Anthony J. D’Angelo)

Renge dayalı ayrımcılık için yoğun bir nefretim var. (John Diefenbaker)

İçinde bulunduğu akvaryumdan habersiz bir evcil hayvan balığı gibi, her birimiz kendimizi bilmeden gençlere karşı ayrımcılık yaparız. (Adam Fletcher)

Bir kültürde cinsel, ırksal, toplumsal cinsiyet şiddeti ve diğer ayrımcılık ve şiddet biçimleri, kültür değiştirilmeden ortadan kaldırılamaz. (Charlotte Bunch)

Renklerinden dolayı insanlardan nefret etmek yanlıştır. Ve hangi rengin nefret ettiğini farketmez. Sadece yanlıştır. (Muhammed Ali)

Ayrımcılıktan en çok etkilenenler kendileri için ayağa kalkmaya istekli değilse hiçbir değişiklik gelemez. (Zainab Salbi)

Yaşa bağlı ayrımcılık modern yaşamın en büyük trajedilerinden biridir. Çalışma ve faydalı olma arzusu hayatı yaşamaya değer kılan şeydir ve çabalarınıza ihtiyaç duyulmadığı söylenir çünkü yanlış yaştasınız bir suçtur. (Johnny Ball)

Tüm insanlar Tanrı’nın imajına sahiptir ve her insanın ne olduğuna saygı duyulmalıdır. Bu nedenle, ırk, etnik köken, cinsiyet veya cinsel yönelim temelinde varlığının dışsal bir tanımı, reddedilme veya ayrımcılığın temeli olarak uygun şekilde kullanılamaz. (Piskopos John Shelby Spong

Ayrımcılık hala var. Bazı insanlar kendi inançlarının tehdit altında olduğunu düşünürler. Bazıları tanıdık olmayan kültürlerden memnun değil. Hepsinin, başkalarına ulaşarak kazanılacak çok şey olduğu konusunda güvence altına alınması gerekir; çeşitliliğin gerçekten bir tehdit değil, bir güçtür. (İkinci Elizabeth

Hiç kimse cildinin rengi, arka planı veya dini nedeniyle başka bir kişiden nefret etmiyor. İnsanlar nefret etmeyi öğrenmeli ve eğer nefret etmeyi öğrenebilirlerse, sevmeyi öğretebilirler, çünkü aşk insan kalbine doğal olarak tersinden daha gelir. (Nelson Mandela

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz