Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Dostlukla İlgili Güzel Sözler

Dostlukla İlgili Güzel Sözler

Gerçek dostluk hiç bitmez ölüme kadar devam eder. Dostlukla ilgili kısa sözler, dosta güzel sözler ve kısa dostluk sözleri içerikli bir yazı hazırladık.

Dostlukla İlgili Güzel Sözler Kısa

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.

Bize, bizi Allah’a götürecek dostlar lazım.

Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme.

Gerçek dostu olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür.

Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz.

Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz.

Gerçek dostluğun en güzel yanı anlamak ve anlaşılmaktır.

Dost istersen Allah yeter, evet O dost ise her şey dosttur.

Bir dosta sahip olmak istiyorsan, ilk önce sen bir dost ol.

Ey dost derdin ne olursa olsun, umudun her zaman Allah olsun.

Dost diyebilmek ve dost diye bilmek. İkisi de ayrı şeylerdir.

Hayatın en büyük hediyesi gerçek dostluktur ve ben bunu kazandım.

Lafa gelince eş dost çoktur ama, herkes tek başına direnir hayata.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul dost.

Tüm dünya krallarının ayrıcalığına bile değişmeyeceğim dostlarım var.

Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?

Gerçek dostlar yıldızlara benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür!

Gerçek dost, ilk gözyaşını görür, ikinciyi yakalar, üçüncüyü durdurur.

Gerçek dostlara sahipseniz; dünyanın geri kalanına ihtiyacınız yoktur.

Ve bilirsin; gerçek dost asla bitmez, ihanet etmez, yarı yolda bırakmaz.

Denizler büyüktür üzerinde durulmaz, dostluklar kutsaldır asla unutulmaz.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek dostluktan bir şey anlayamayız.

Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostların yüzünü görmek merhem gibidir.

İyi güne aldanıp dostlarım var sanırsın. Unutma, gerçek dostu kötü günde tanırsın.

Geride bıraktıkların mı var? Boş ver! Sana iyi gelen insanların geride ne işi var?

İyi insanlarla dost olunuz. Kötü kimseyle dostluk etmektense, yalnız olmak evladır.

Gerçek dost gölge gibidir, eğilsen de doğrulsan da, düşsen de asla peşini bırakmaz.

Gerçekten de öyle. Bir arkadaş edindiğin zaman, kendine bir hediye vermiş oluyorsun.

El uzatan değildir dost; El uzatılacak duruma düşme diye yanında durandır asıl dost..

Hayatta parayla alınamayacak en değerli şey; senin derdini kendi derdi gibi gören dosttur.

Dostluğu, bir arada bulunmanın uzunluğu ile değil, düşünce ve duygu birliği ile ölçmeliyiz.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can caba, kalp kalbe olmaktır. Mevlana

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Gerçek şu ki herkes sizi yaralayacaktır. Yapmanız gereken uğruna acı çekecek kişileri bulmaktır.

Gerçek dostlar, iyi günlerinizde davet edince sizi ziyaret ederler, kara günlerinizde davetsiz gelirler.

Sonra çekildim bir kenara, İzledim olan biteni.. Baktım; kimde ben ne kadarım, Kim bende ne kadar kalmış…

Aydınlık ve karanlıktan kasıt, kuşkusuz hayatın kendisi. Yaşadığımız iyi günler ve karşılaştığımız zorluklar.

Gerçek dostluk ve sevgi bazen en etkili ilaç oluyor. Moral, hastalıkların iyileşmesine büyük katkı verebiliyor.

Arkamda yürüme, yol gösteremeyebilirim; önümde yürüme, takip edemeyebilirim. Yalnızca yanımda yürü ve dostum ol.

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Candan ümidi kesebiliriz belki ama can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür. Mevlam yürek yollarımıza mesafe koymasın.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

Yalnızlığıma değer veriyorum ben sevgili dost. Oturtuyorum onu karşıma. Susturuyorum önce. Zira benimle en çok konuşan o.

Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbet ki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Eski dost düşman olur ama eski düşman dost olmaz; çünkü şu iki acı hiç unutulmaz; anadaki evlat acısı, düşmandaki kuyruk acısı.

Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarında bugünden güzel olsun. Canım dostum!

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıkIar hüzünlü.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Dostunı severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün dost olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

Dostlukla İlgili Güzel Sözler Uzun

Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakin bakma arkana krallar önde gider.

Fеdakâr olan insan, gönüldеn sеvеndir. Yürеkli olan insan, kеndini bilеndir. Umutlu olan insan, yaşamı sеvеndir. Unutmayan bir dost isе uğrunda ölmеyе dеğеndir.

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sеvdiğimi anlat; mutluysa usulca gеl yanıma mutsuzsa dostun hеr zaman yanında diyе fısılda kulağına, unutmasın yürеğim daima onunla.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Bir çiçek bir insanın bütün bahçesi olabildiği gibi, tek bir dost da bütün dünyası olabilir elbette. Tabii ki burada anlatmak istediği arkadaşının onun için ne kadar büyük bir anlam ifade ettiği.

Ey dostum benim! Gülüyoruz bak şen oluyoruz, surat sevgimesajlarim.com asmak nedendir? Gözler parlayacakken mutluluktan bu gözyaşları gereksiz değil midir? Sözlerimiz özel, kalplerimiz ve ömrümüz güzel olsun. Hayat kısa belki, yaşamayı bilelim de uzun olsun.

Yürekli olmak her zaman fedakârlık ister. Beklentisi olmayan dost baki dosttur. Olgun insan olmak olgun düşünen biri olmak, kendini bilen bir insandır. Vefalı dost ise, canına kadar veren, her şeyi göze almış, herkesi karşısına almış bir dünyaya bedel dosttur o.

Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker, en iyi arkadaşının az ilerde kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar. Tam siperden dışarı doğru bir hamle yapacağı sırada, başka bir arkadaşı onu omzundan tutarak tekrar içeri çekti.

Bahçelerde, dağlarda, tarlalarda çiçek çoktur. Attığınız her adımda çiçekler vardır bin bir çeşitli. Ama çiçekten çiçeğe değişir. Birbirine benzemez hiçbir çiçek. İnsanlar da öyle çiçekler gibidir. Bin bir çeşit insanlar vardır. Hepsi birbirinden farklı hayatlara sahiptir. Ama dost başkadır. Dostluklar birbirine benzerler.

Zenginliktir dostluk aslında. Dostların varsa senden zengini yoktur bu dünyada. Paran da olmasa, en zenginisindir artık. Çünkü o dost senin en temiz kapındır. Temiz kapını kapatamazsın asla ona. Hep açıktır gerçek dostuna. Alır götürür senin tüm yorgunluğunu derdini sıkıntılarını. Bir bakmışsın ferahlamışsındır. İyi ki varlar. Hep var olsunlar yanımızda sonsuza dek.

Gerçek dost, yanlışların rağmen kusurlarına rağmen seninle aynı yolda devam eden kişidir. Kusurunu ört bas etmeyen dosttur o. Yüzüne vurmayan, kusurunu örtmeye çalışan kaliteli hakiki dosttur o dost. Sahte dostluklar gibi değildir hiçbir zaman. Onlar ise, yanlışlarını hakkında olan yalan dolanları herkese söyleyen kusurunu yakalayıp konuşan duran sahte dostluklardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696