Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2740

En Yakın Arkadaşa Uzun Mesaj

En Yakın Arkadaşa Uzun Mesaj

Yakın arkadaşlara güzel sözler ve mesajlardan oluşan yazımızda en yakın arkadaşa uzun mesaj tumblr, en yakın arkadaşa uzun mesaj ve sözler ve samimi arkadaşa mesajları da okuyabilirsiniz.

En Yakın Arkadaşa Uzun Mesajlar

– Lafla değil yürekle bağlılıktır arkadaşlık. Yalnız anlarda yalnız olmadığını bilmektir arkadaşlık.

– Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

– Merhaba arkadaşım bir gün bahar olmak istersen çiçeklerin daima açık olsun bir gün çiçek olmak istersen yüzün hep güneşe dönük olsun ve bir gün birini severken kalbin hep onunla olsun.

– Çok arkadaşın olsa da az dostun vardır unutma. Dostum dediğin iyiliğe götürür,  karşılıksız sevgiye layık görür İyi ki varsın dostum.  Beni karşılıksız sevenim.

– Paylaşmaksa çıkarsız sevgiyi hissetmekse içtenliği aramaksa dertlere çözüm güvenebilmekse nedensiz. Sonsuza kadar dostumsun.

– Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir.

– Candır bu sıkılır yanında arkadaşını bulur o öğretir bunalımdan çıkmayı yeri gelir nefesin bazen de çıkmayan sesin olur.

– Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun. Dostum.

– Bazı arkadaşlar vardır raydan çıkarır bazıları vardır yola getirir. Bana doğru yolu gösterip yanlışa gitmeme izin vermediğin için teşekkür ederim canım arkadaşım.

– Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz, kimi ağlayıp, kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var ki, o da şu an bu mesajımı okuyor.

– Rüzgârın kemanını çaldığı damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.

– Onunla konuştuğunda rahatlayabiliyorsan eğer, çok iyi bir arkadaşa sahipsin demektir.

– Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

– Arkadaşlığını ispat edene kadar, hiç kimse gerçek arkadaş değildir. Beaumont

– Benim hiç kardeşim olmadı. Hep bunun eksikliğini yaşıyorum derken seni tanıdım o eksik an da. Sen benim iyi ki lerim oldun hep. Tamamladın yarım kalan yanımı. Yeri geldi tadını bilmediğim Kardeş, yeri geldi dost, sırdaş. İyi ki diyorum hep, iyi ki…

– Sen gülerken yanındakiler güler ama ağlarken yalnız ağlarsın. Onun için öyle bir ağaca yaslan ki kırılmasın öyle bir dost edin ki sen ağlayınca arkasını dönüp gitmesin.

– Kardeştik. Biz iki kardeştik can ver deseler ölendik sürmeli gözlerde badem kekik kokan dağlarında koşan el ele verdik mi gökyüzünde uçan kuş yeryüzünde çocuktuk…

– Soframızdaki yemeği paylaşmak okul yolunda beraber koşmak askerde aynı safta savaşmak bu yaşamın adı kardeşliktir, kardeşlik.

– İyi bir arkadaşın varsa dünyanın en zengini sensin demektir.

– Bütün dünyayı sevginin renklerine boyayıp insanlara dağıt. Kendini sevginin bir rengi diye tanıt çünkü senin varlığın sevgiye en büyük kanıt can dostum.

– Yüzümden düşen bin parçayı toplayıp da yerine kocaman bir tebessüm yerleştiren insanlar gerçek arkadaştır.

– Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun.

– Yılan sokması seni sadece canından eder. Ama kötü dost hem candan hem de imandan eder!” Mevlana

– Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak kendimizi güçlü coşkulu tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.

En Yakın Arkadaşa Uzun Mesaj Ve Sözler

– Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin.

– Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme. – Mevlana

– Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kursun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

– Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince muhtaç olunca bir dost sohbetine unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.

– Dost da sensin sırdaş da yoluma ortak olan da. Sen benim canımdan bir parça, ailemden bir fert, arkadaştan da öte yıkılmaz bir kale sen bensin can..Sırdaşım, dostum biricik kardeşimsin benim.

– Şimdilik hoşçakal arkadaşım. Yine gel yanına senin gibi gülen gözlü yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

– Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir. Hz Ömer

– Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.

– Öyle değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nerden vuracağını.

– Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal. Albert Camus

– Ne günlerdi be deyip güldüğün bir arkadaşın varsa çok şanslısın demektir.

– Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim denir ya ben seni söylüyorum soranlara. Ne şanslıymışsın diyorlar bana.

– Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.

– Arkadaşlık ömür boyu, aşklar gönül boyu sürer.

– Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz…

– Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

– Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

– Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostların yüzünü görmek merhem gibidir.” – Mevlana

– Sadık bir arkadaş on bin akrabaya bedeldir.

– Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir. Unutulmadın!

– Dost edinmeye bak. Düşmanını bile annen doğurur. Mehmet Akif Ersoy

– Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın. İyi ki varsın.

– Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır. – Mevlana

– Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz. Aristoteles

– Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.

– Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yasama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgârın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

– Her şeyi aramadıkça bulamazsın; fakat bu dost başka; bunu bulmadan arayamazsın. – Mevlana

– Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma. Buda

– Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

– Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

– Sınamadıkça dostuna sakın güvenme.

– Dost acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir.

– Dostluk günah olmayacak kadar masum köle olmayacak kadar özgür umulmayacak kadar yakın unutulmayacak kadar derin tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

– Sen umudum vazgeçilmez tutkum dünüm bugünüm yarınımsın. Ama en önemlisi biricik arkadaşımsın.

– Arkadaşın ne demek olduğunu sen öğrettin bana, ailenden farkım olmadığını hissettirdin. Sadece sırdaş değil yoldaş oldun yoluma. İyi ki seni tanımışım dostum.

– İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur. Balzac

– Ağlarsın yanında arkadaşın olur, gülersin kahkahana ortak olur. Üzüldüğünde omuzunda bir el .. Bilirsin iyiliğini düşünen biri var yanında ve teşekkür edersin tanrıya onu sana sırdaş yaptığı için.

– Mümin kardeşinin bir ayıbını gördüğünde, onu sevgimesajlarim.com yetmiş çeşit mazeret bularak temize çıkarmaya çalış. Eğer mazeret bulamazsan, sen yine de yetmiş mazerete ikna olamadın diye kendini ayıpla!

– Gerçek dostluk fosforlaşma gibidir, çevremizi karanlık sarınca iyice parlar. Aristoteles

– Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

– Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

– Kimsenin senin yanında olmasına güvenme. Karşısına geçmesi için bir adım düşman olması için bir lafın yeter.

– Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren tüm dünyanın malına gönlün tok olur. – Mevlana

– Dostluğun kollarının uzanacağı yerler kısıtlıdır. Ancak kardeşlik kalplere kadar uzanır.

– Dost dediğin yüzüne gülüp arkandan konuşmaz bilirdim. Sen o dostlardan değilmişsin. Oysa ben seni yoluma ortak etmiştim sırdaş demiştim, can demiştim. Beni yanılttığın sağol dostum sen yeter ki sağol !..

– Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç bir tohumla başlar en uzun yolculuklar küçük bir adımla gerçek dostluklar ise küçük bir tebessümle başlar.

– Arkadaşlık ağaca benzer kurudu mu bir daha yeşermez. Nazım Hikmet

– Her rüzgâr savuracak bir toz bulur her hayal yaşanacak bir can bulur her düş gerçekleşecek bir umut bulur. Unutma bulunmayan tek şey senin gibi bir dosttur.

– Üniversite dostlukları farklıdır hele de şehir dışında okuduysan. Yeri gelir annen olurlar, yeri gelir baban dertleşmek istediğinde ablan. Üniversite dostlukları farklıdır işte unutulmaz ayrılsanda asla toz tutmaz..

– Gün gelir bir gün yalnız kalırsan akıverirse iki damla gözyaşı gözünden canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım beni hiç unutma.

– Arkadaşlar yıldızlar gibidir onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2740