Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2023
Anasayfa » Özlü Sözler » Kendini Avutmak İle İlgili Sözler

Kendini Avutmak İle İlgili Sözler

Kendini Avutmak İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Kendini Avutmak İle İlgili Sözler, Kendini Avutmakla İlgili Sözler, Kendini Kandırmakla İlgili Sözler, Kendini Avutanlara Sözler, Kendini Avutan Kişilere Sözler, Kendini Avutanlar İçin Sözler, Kendini Avutanlara Anlamlı Sözler

Kendini Avutmak İle İlgili Sözler

Yaşamak için sürekli iyi şeyler aramaktan, acımı gizlemek için hep içime atmaktan, çok mutluymuş gibi gülme taklidi yapmaktan, sürekli kendimi avutmaktan yoruldum artık.

Üzülme be evlat, kaybettim sanıp da üzüldüklerin kurtulduklarındır belki.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü apaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

İşlerimiz Allah’a kalmışsa olmuş bil.

Kendini avutmakla uğraşanlar siz uyandığınızda giz çoktan gitmiş olacağız.

Senin gibi yalan gülücükler atacağıma, kendim gibi gerçek olan gözyaşlarımla avutmasını da bilirim

Başkalarını avutmakla en fazla kendi acılarını unutursun.

Bekler kalbim virane, özledim seni her saniye, yalnız kaldığım günlerde avuturum kalbimi resminle, hasretimi son buldur sen benimsin unutma bunu sevgilim.

Kendini avutanlar sanmasın ki bizde inanındık yedik.

Gidişinle beni boş bir sevdaya bıraktın, şimdiden sayıyorum sensizlik günlerini ve geleceğin günü bekliyorum sabırsızlıkla, o günün sevgisiyle avutuyorum bir parçacık kalbimi.

Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.

Bırakma beni sevdiğim gidişine dayanamam, hasret gözyaşlarımla kendimi avutamam, dönerim dersin ama kadere inanamam, bıraktığın anılarla sensiz yaşayamam.

Kolun mu kırıldı üzülme belki Allah sana kanat verecektir.

Bir yumak gibi hayat, kör düğümlerle dolu, ömür süreli sınav, sonsuz meçhul sorulu. Avutmak mı kendini, yumakla kedi gibi? Uyumak mı, ölmek mi? Yok mu kurtuluş yolu? (Necip Fazıl Kısakürek)

Boş yere avutma kendini, gerçekler her zaman acıdır yakar geçer insanın içini.

Üzülme. Tam seni kırdığı yerden, onu da kıracak bir gün biri.

Yaşanan gün nasıl olursa olsun, umutla beklenen gün her zaman güzeldir, çünkü insanın geçmişi kayıplarla, geleceği de umutlarla doludur.

Üzülmek yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez sadece bugünün gücünü tüketir.

Sen kendini avutmaya devam et, avunman geçince gelirsin yanımıza tabi o zaman bizi bulabilirsen.

Güzelim diye kendini avutan, akıl olmadığı halde akıllıyım diyerek gezenler uyanın artık sabah oluyor hadi gözleriniz açıp gerçek hayata gelin.

Kendini hangi yanılsamayla avutmak istemiş olursa olsun, herkesin sonsözü özü neyse o olur daima. (Muriel Barbery)

Üzülmeye değmez çoğu şey, kaybettiklerin belki yanlış seçtiklerindir hayatında. Ya da yanlışlıkla seni seçenlerdir gidenler.

Kendini Avutmak İle İlgili Sözler

Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını? -Şems-i Tebrizi-

Sesine mevsimler eğilsin, gözlerine baharlar ağlasın, sen sevmesini bilene en büyük armağansın, değerini bilmeyenler de kaybettiğine yansın.

Yaşamak için bahaneler üretmekten, kendimi sürekli avutmaktan, acımı unutmak için küçük mutluluklar peşinde koşmaktan yoruldum artık.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz