Mezuniyet Sözleri

Mezuniyet Sözleri

Sayfa İçeriği: Mezuniyet Sözleri, Mezuniyet Yıllık Yazıları, Duygusal Mezuniyet Yazıları, Komik Mezuniyet Yazıları, Mezuniyet Yazıları Tumblr, Mezuniyet Ayrılık Yazıları, Mezuniyet Sözleri Komik, Mezuniyet Sözleri Kısa

Bu sayfamızda mezuniyet sözleri ve mezuniyet yazıları ile ilgili bir yazı hazırladık. Ortaokul sonsınıfta, lise son sınıfta ve üniversite mezuniyeti sırasında çok duygusal anılar yaşanır. 4 yıl veya daha fazla süren bu ortamdan ve arkadaşlıklardan ayrılmak elbette kolay olmayacaktır.

Mezuniyet Sözleri – Mezuniyet Yazıları

Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır. -Cemal Süreya-

Bugün mezun olana kadar bizlere hayatı, bilgiyi öğreten tüm öğretmenlerime ve idarecilerimize, bizlerin sağlığı, temizliği ve güvenliği için çalışan tüm görevlilere, bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler.

Bizler bugün birer kıvılcım olarak gidiyoruz ama bir gün mutlaka bir alev olarak geri döneceğiz.

Bu koca yürekli aileden ayrılmak, ona veda etmek ne kadar zormuş. Mezun oluyoruz diye sevinirken ayrılığın acısını bilmiyormuşuz. Elveda güzel geçen dört yılım.

Bir zildi tüm yılı başlatan, bir zildi bizi sözlüden kurtaran, bir zildi herkesi ağlatan ve yine bir zil olacak bizi birbirimizden ayıran.

Herkesin farklı şehirlerden kalkıp geldiği bu şehirde hiç unutulmayacak arkadaşlıklar kurduk. Bugün üniversite hayatımızın sonuna geldik ama gönüllerimiz hep birlikte atmaya devam edecektir.

Elveda en çok sevdiğim ders beden eğitimi, elveda en çok sevdiğim boş dersler elveda.

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini, kaybedeceğimizi anlayana kadar…

İnsan bitse de kurtulsam dediği yerden kurtulup giderken acı duyar mı, giderken ayakların gitmemek için direnir, yüreğin acıyla burkulur mu? Burkuluyormuş.

Gençliğimin en güzel yıllarını sizlerle bu kampüs içerisinde geçirdim. Kardeşliğin, arkadaşlığın en alasını burda gördüm. Sabah kadar güldüğümüz, sabah kadar oyunlar oynadığımız ve sabaha kadar sınav çalıştığımız bir dönemin daha sonuna geldik. Artık bu şehirden ayrılma vakti geldi, anılarımı, yaşadıklarımı burada bırakıp gidiyorum.

Yeni arkadaşlar, yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzere buradan ayrılıyoruz. Seneler sonra bir gün, yine aynı yerde buluşmak üzere hoşçakalın güzel insanlar.

Bugün biten sadece okul değil, bugün okul hayatı boyunca birlikte geçirdiğimiz güzel günlerinde mazide yer alacağı gün, bugün arkadaşlığın okulda bittiği ama her zaman devam edeceği gün.

Artık vakit öğretmenlerimizden, okulumuzdan, yaşadığımız güzel günlerden ayrılık vakti. Vakit yaşananları maziye, yaşanacakları yeni sayfaya yazma günü.

Bizlere emanet edilen eğitim meşalesini bizde bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza devrediyoruz. Her zaman olduğu gibi hüzünlü bir veda ile okulumuza veda ediyoruz.

Bizler mezun olduk gidiyoruz Allah geride kalanları Matematiğin azabından, Biyolojinin azotundan korusun.

Sözlüye kalkmak için ecel teri döktüğümüz tahta, üzerinde dersten çok oyunlar oynadığımız sıralar, bir aile sıcaklığı veren ….. sınıfı, ve bizleri bir anne, bir baba şefkatiyle seven, bir arkadaş gibi dertlerimizi dinleyen güzel öğretmenlerim elveda.

Benim mezun olmama nedense en çok babam sevindi. Adam sevincinden havalara uçuyor.

Çok güzeldi desem az, çok yorucuydu desem hafif, nasıl başlamıştık ya desem eski, nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. En iyisi hiçbir şey söylemeyim sessiz olsun.

Ne gariptir okulun son günü, okulun ilk günü aklıma geldi. Nereye gideceğini bilmeyen, herkese garip garip bakarken birden bugün ki güzel insanlarla tanıştık. Onlarla birlikte unutulmayacak 4 yıl geçirdik. Ve zaman şimdi ayrılık vakti nasıl geçti gitti o güzelim yıllar hiç anlayamadan.

Babamın parası olsaydı bir sene sınıfta kalır sizlerle bir sene daha zaman geçirirdim. Buna maneviyat evet diyor ama maddiyat hayır diyor.

Dört yıl boyunca oturduğumuz sıralarımız bazen sevgiliye bir şiir oldu, bazen duygularımızı yansıttığımız bir tual, bazen de sınavlarımızda bize yardım eden kopya aracı. Şimdi ise bizlere veda eden bom boş kalmış bir tahta parçası.

Mezuniyet Sözleri

Bizlere …. Öğrenim hayatı boyunca bilgi ve birikimlerini aktaran güzel öğretmenlerime ve okul idarecilerine sonsuz teşekkürler.

Bugün bu okuldan ayrılıyorum ama bir gün bu okula, öğrenciliğimin en güzel günlerini geçirdiğim bu sıralara bir öğretmen olarak döneceğim. Size söz veriyorum. Şimdilik hoşça kalın.

Artık yarın okul yılları sizler için bir tatlı anı olarak kalacaktır. Yarın sizleri sınavının daha zor olduğu, kaldığın zaman sana bir şans daha vermeyen bir hayat dersi bekliyor olacaktır. Başarı ve şans her zaman sizlerle olsun.

Hayatı, bilgiyi, öğrendiğim güzel arkadaşlıklar edindiğim ve en önemlisi de kalbimin onda atacağı sevdiğimi bulduğum bu şehre bugün veda ediyorum.

Evet, arkadaşlar çok güzel geçen 4 yıllık lise hayatının sonuna geldik. 4 yıl diyoruz ama yaşanılanların asla 4 yıla sığmayacağı bir zaman geçirdik. Söyleyecek fazla bir şeyde yok. Yaşanılanları anlatmaya kelimeler yetersiz kalır.

Burada geçen güzel günlerimi, mutlu ve hüzünlü yaşantılarımı ve burada edindiğim arkadaşlıklarımı asla unutmayacağım.

Değerli öğretmenlerim! Biz gidiyoruz artık sizlerden aldığımız bilgi ve tecrübelerle hayat mecrasına atılacağız. Hoşça kalın elleri öpülesi insanlar.

Bugün bir veda günü değil, farklı mekanlarda arkadaşlıklarımızın devam edeceği bir ayrılış günüdür. Hayatın en güzel ve eğlenceli geçen bir 4 yılı sonunda birbirimizden ve öğretmenlerimizden ayrılacağız. Ama bu sadece fiziksel bir ayrılık olacak, arkadaşlığımız gönüllerde baki kalacaktır.

Biz sizleri asla unutmayacağız sizlerde bizleri unutmayın. Söylemesi zor ama söylenmek zorunda olan kelime hepinize elveda…

Mezuniyet Sözleri

Gidiyoruz ama geri geleceğiz, hem de şimdi küçük bir fidan olarak gidiyoruz ama büyük çınarlar olarak geri geleceğiz.

Herkesin farklı şehirlerden kalkıp geldiği bu şehirde hiç unutulmayacak arkadaşlıklar kurduk. Bugün üniversite hayatımızın sonuna geldik ama gönüllerimiz hep birlikte atmaya devam edecektir.

Bizler burada bilgiyi, görgüyü, terbiyeyi, tecrübeyi kısaca hayatı öğrendik. Bizler hayatta bize yol gösterecek ışığı sizden aldık. Şimdi sizlerden ve okulumuzdan ayrılıyoruz. Teşekkürler öğretmenlerim, teşekkürler ……. Lisesi.

Gidiyoruz ama gönlümüz, Aklımız, anılarımız hep burda sizlerle kalacaktır. Güzel günlerde görüşmek üzere hoşçakalın.

Bazı zaman oldu sizleri çileden çıkardık, bazı zaman oldu sizleri çok üzdük, bazı zaman oldu istemeden de olsa sizleri kırdık. Ama şunu bilin ki biz sizleri çok sevdik. Sizlerin bize vermeye çalıştığı bilgiyi, tecrübeyi aldık. Ve şunu hiç unutmadık. Sizler ne yaptıysanız bizler için yaptınız. Hakkınızı helal edin güzel öğretmenlerim.

Mezuniyet Sözleri

Sanmayın ki bizden kurtuluyorsunuz, gittiler diye ohhh çekmeyin. Eylülde okul açıldığında yine burdayız sizleri hiç unutmayacağız.

Böyle bir okuldan ayrılmanın ne kadar zor olduğunu geçen sene mezun olanlar söylemişti ama ben bunu bu sene anladım. Çok karışık duygular için ….. lisesine veda ediyorum. Kendinize iyi bakın arkadaşlar.

Bizler her zaman sizlerin öğrettiği ve gösterdiği şekilde yürümeye ant içtik. Ve bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti yaşatmaya söz verdik.

Elveda en çok sevdiğim ders beden eğitimi, elveda en çok sevdiğim boş dersler elveda.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz