Sadakatsizlik İle İlgili Sözler

Sadakatsizlik İle İlgili Sözler

Sadakatsizlik İle İlgili Sözler, Sadakatsizlikle İlgili Sözler,  Sadakatsizlik Sözleri, Sadakatsizlik Sözleri Tumblr, Sadakatsiz Kişilere Sözler, Sadakatsizlik İle İlgili Sözler Resimli, Sadakatsizlik İle İlgili Sözler Facebook, Sadakatsizlik İle İlgili Sözler İnstagram

Sadakatsizlik İle İlgili Sözler

Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler edemezler. (Oscar Wilde)

Ruhta sadakatsizlik kadar sadakatin, masumluk kadar ihanetin, iffetlik kadar hoppalığın yer alabileceğini söylüyordu. (Kolektif)

Sadakatsizlik nankörlerin işidir. (Miguel de Cervantes)

Dünyada bu kadar sadakatsizlik ve ikiyüzlülük, bu kadar kötülük olacağı aklınıza gelir miydi? (Jane Austen)

Masum kızı kandıran kurdun kendisi, evinde hapis tuttuğu başka bir kız evladın babası değil miydi? Karısına sadakatsizlik eden erkek, namusunu savunmak adına karısını öldüren koca değil miydi? (Nevâl El-Seddavi)

Sadakatsizlik bazı insanlarda doğuştan gelen bir donanım sanırım.

Çağdaş insan huzursuzdur. Kendini bir sadakatsizlik fırtınası içinde görmektedir. Bugünlerde buna moda deyimiyle “yabancılaşma” deniliyor. (Woody Allen)

Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret. (Oscar Wilde)

Hep aynı kalmak isteriz ve hep farklı bir şeye dönüşüyoruz. Kendimizi herkesten daha iyi aldatmamız gerek, çünkü en korktuğumuz sadakatsizlik değişim. (Adam Phillips)

Sadakatsizlik, hiçbir koşula bağlı olmadan daima yanlıştır. (Daniel Klein)

Bir koca karısına sadakatsizlik eder, bunu herkes bilir, yalnız kadın bilmez. (Hüseyin Rahmi Gürpınar)

Sadakat bir ahlak kavramı değildir… Sadakatsizlik ahlaksızlık, sadakat da büyük bir ahlak kavramı değildir… Sadakatsizlik ahlaksızlık, sadakat da büyük bir ahlak belirtisi değildir… Bir fedakarlıktır yalnızca. (Duygu Asena)

Sadakat, kişinin kendinde bir kişiye bir yer ayırması ve o yeri hep onun için korumasıdır; ‘sadakatsizlik’ de, kişinin o yerin korunmasını savsaklamasıdır; ‘ihanet’ ise, kişinin, o yerine, başka bir kişiyi sokması. (Oruç Aruoba)

Verilmiş sözlerin tutulmamış olmasının da sadakatsizlik olduğu bilinmelidir. (Nazlı Özburun)

Birini sadakatsizlik ya da sevgimesajlarim.com vefasızlıkla suçladığında, dikkatini kendine çevir, çünkü suçun sende olduğu açıktır; bu karakterde birinin sözünü tutacağına güvendiğin için. (Marcus Aurelius)

Belki o zaman beni arayacaksın ama ben ilk kez sana sadakatsizlik edecek, bir ölü olarak artık seni duymayacağım. (Stefan Zweig)

Eğer kişi sadakatsizlik ediyorsa, hiç olmazsa kuralları uygulamaya özen göstermeli! (Stefan Zweig)

Hayatta yüreğimin tek affetmeyeceği hadise ihanet ve vefaya sadakatsizlik. (Ahmed Günbay Yıldız)

Birini sadakatsizlik ya da vefasızlıkla suçladığında, dikkatini kendine çevir, çünkü suçun sende olduğu açıktır: O karakterde birinin sözünü tutacağına güvendiğin için… Ya da ona iyilik yaparken bunu karşılık beklemeksizin yapmadığın için…Ve ödülü, salt o eylemi yapmakla aldığına inanarak iyilik yapmadığın için… Suçlusundur. (Aurelius)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz