Tavır İle İlgili Sözler

Tavır İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Tavır İle İlgili Sözler, Tavırla İlgili Sözler, Tavır Üzerine Sözler, Tavır Hakkında Sözler, Tavır İle İlgili Söylenilmiş Sözler, Sevgiliye Tavırlı Sözler, Tavır İle İlgili Cümleler, Böbürlenmek İle İlgili Sözler

Tavır İle İlgili Sözler

Anlamak yok çocuğum, anlar gibi olmak var; akıl için son tavır, saçlarını yolmak var. (Necip Fazıl Kısakürek)

Benim sessiz, durgun bir tavır altında hicabımı, zaafımı onlar soğukluk ve metanet addederler. (Halide Edib Adıvar)

İyi tavırlar, fedakârlıklarla ortaya çıkar. (Ralph Waldo Emerson)

Gerçeklerden bu kadar bihaber olmak ve insanları bu kadar masum görmek elbette son derece soylu bir tavır… (Dostoyevski)

Aldatmaların çoğunda kurban, yalancının yaptığı hataları önemsemez, belirsiz bir tavır sergilemesi yalanı fark ettiğinin en iyi göstergesidir. (Paul Ekman)

Tavır, iyi veya kötü, yirmi dört saat çalışan gizli bir güçtür. (Anonim)

İyi yürekli adam rolü oynamak, yalnızca hayatta tavır almaktan korkanlara özgü bir şeydir. (Paulo Coelho)

Seni iki şey anlatır: Hiçbir şeyin yokken gösterdiğin sabır, her şeyin varken sergilediğin tavır.

Ciddiyet, zihin eksikliklerini örtmek için icat edilmiş bir tavırdır. -La Rochefoucauld-

Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayınız! Karakterim kim olduğumla ilgilidir, tavrım sizin kim olduğunuzla.  – Küçük İskender-

Tavrınız olsun, tarzınız olsun, hedefiniz olsun, çizginiz olsun, prensipleriniz olsun, farkınız olsun, sınırlarınız olsun. Her şeyiniz şahsınıza münhasır olsun. Davranışlarınız taklit, düşünceleriniz satılık, değerleriniz emanet olmasın.

Her söylenen söz, her gösterilen tavır, içinden çıktığı bir kalbin elbisesini giyinmiş olurdu, ama bu derece göze çarpan bir kıyafet de sanki gösteriş olmaz mıydı? (İskender Pala)

Karşınızdakiler zihinlerinde size bir rol ve tavır biçtilerse eğer, artık istediğiniz kadar farklı tavırlar içinde olun, asla bunları kabullenmezler, yanıldıklarını görmek istemezler. (İskender Pala)

Eğer bir bireyi anlamak istiyorsam, ortalama insan hakkındaki tüm bilimsel bilgileri bir yana atıp tüm teorileri göz ardı ederek tümüyle yeni ve önyargısız bir tavır benimsemek zorundayım.(Carl Gustav Jung)

Mutlu bir insan, belli şartlar içerisinde olan değil, belli tavırlar içerisinde olan insandır. (Hugh Downs)

Bizim hayata karşı takındığımız tavır, hayatın bize takındığı tavrı meydana getirir. (Earl Nightingale)

Herkesin duygularını göstermek ve ifade etmek için kendisine özgü tavır ve hareketi vardır. (Tolstoy)

İnsanlar arasında çok küçük bir fark vardır, ama bu küçük fark büyük bir fark oluşturur. Bu küçük fark tavırdır. Büyük olan fark, bunun olumlu ya da olumsuz olmasıdır. (Clement Stone)

İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir. (Jean Paul Sartre)

Hayatımda kibirli ya da düzmece hiçbir tavır takındığıma dair en küçük bir kanıt da bulamazsınız: tavırlarda etkililik büyüklük anlamına gelmez, tavır takınmaya ihtiyaç duyan insan bütünüyle düzmecedir. Bütün göz alıcı insanlardan uzak durun! (Friedrich Nietzsche)

Hayatta en büyük hediye sağlıktır. En güzel tavır kanaat… En iyi ilişki ise sadakattir. (Balzac)

Sevgi aslında özgün bir kişiyle olan ilişki değil, sevgi bir tavır; sadece bir sevgi nesnesine değil tüm dünyaya karşı bağlılığı belirleyen bir karakter yönelimidir. (Erich Fromm)

İki şey hakkımızda fikir verir: Hiçbir şeye sahip değilken gösterdiğimiz sabır ve her şeye sahipken takındığımız tavır. (Mevlana)

Akıllı bir adam kendine karşı acımasız değilse gururlu da olamaz, bense sınırsız gururum yüzünden kendime hiç acımıyor, nefret edercesine küçümsüyor, herkesin de bana aynı gözle baktığını düşünüyordum. -Dostoyevski-

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz