Yar İle İlgili Sözler Mevlana

Yar İle İlgili Sözler Mevlana

Yar İle İlgili Sözler Mevlana, Mevlana’nın Yar İle İlgili Sözler, Mevlana Yar İle İlgili Sözler, Yar Sözleri Mevlana, Yar İle İlgili Özlü Sözler, Yar İle İlgili Aşk Sözleri Mevlana, Yar İle İlgili Sözler Tumblr

Mevlana’nın Yar İle İlgili Sözler

Ey yar! Telaşımı hoş gör. Islandığım ilk yağmurumsun. Hz. Mevlana

Bîçâre değilsin; yaradan sana yâr. Kimsesiz değilsin, yanında “kimsesizler kimsesi” var. (Mevlana)

Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var. Mevlana

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme. Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun, etme. Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme. (Mevlana)

Aşk, bir uçurumdan düşmek gibi bir şey, işte bu yüzden sevgiliye “yar” denir. (Mevlana)

Yaz beni ey kalem! Kalbim hüzün denizine öyle daldı ki, insanlar acımasız, vefasız. Yar’dan başka kimim kaldı ki, yar hoş da! Yaradan daha hoş.

Ey yar! Seninle ölmeye geldim. Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geldim. Ey sevgili! Senden mücevherler değil, tebessüm almaya geldim. Ölümsen ölmeye, hayatsan kalmaya geldim… (Mevlana)

Lisanı ağızda olan değil, lisanı gönülde olanlara yar et bizi. Tebessümü simasında olan değil, tebessümü gönülde olanlara kat bizi. Aşkı tende sananı değil, aşkı ruhunda can bilenlere arat bizi. (Mevlana)

Ve mevsim geçer. Gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar… Canından saydığın yar bile bir gün gelir el olur. (Mevlana)

Aşka yanmalı can dediğin. Ya canın olmalı, Ya da canın almalı. Yar diyemezsin ki herkese, İçindeki yaran olmalı. Herkesin bir yüreği vardır amma Yürek dediğin de bir başka yanmalı. (Mevlana)

Üfleme suru ey İsrafil. Aşkta çok yanasım var. Yar’a şeker şerbetle varasım var. Sen gelme ey Azrail, bu canı Yar’e aşk’la veresim var. (Mevlana)

Sen ol da, ister yar ol ister yara. Lütfun da başım üstüne, kahrın da… (Şems-i Tebrizi)

Öyle bir yar sev ki evladım! Elinde su tasıyla sevgimesajlarim.com  iftarı bekleyen oruçlu gibi beklesin seni! (Mevlana)

Yüreğim, toparlan gidelim! Araf’ta kalmak yakışmadı bize; Bir adım atalım hadi, Yar deyip susalım; Yar’dandır deyip razı olalım. (Mevlana)

Öyle uzaktan seyretme adına hayran olduğum yar. Buyur gel ömrüme, ömrüm, ömrün olsun. (Mevlana)

Ey yar! Seni canımda saklıyorum, gözümde gönlümde değil. Ta ki son nefesime kadar bana yar olasın. (Şems-i Tebrizi)

Ey sevgili; heyben acıyla dolar da nefes alamazsan gel. Huzur bulacağın kıyılarım senindir. Umutların solar kurur da su bulamazsan beraber sulayalım, gözyaşlarım senindir. Kanadın kırılır da maviye uçamazsan, ne güne duruyor al, kanatlarım senindir. Çaresiz çilelere bir umut bulamazsan, kendime ettiğim dualarım senindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz