Araba İle İlgili Sözler

Araba İle İlgili Sözler

Hayatımızı kolaylaştıran ehliyet aldıktan sonra ilk hayalimiz olan araba ile ilgili sözler hazırladık. Araba almak hemen hemen herkesin hayalidir. Bazıları bu hayalini gerçekleştirir bazıları gerçekleştiremez. Araba ile ilgili komik sözleri arabaların arkasında çoğumuz okumuştur okuyordur. Hatta ben araba alırsan bende böyle yazdıracağım dediğiniz olmuştur.

Araba İle İlgili Sözler

Babam sağ olsun ama arabayı ben aldım.

Dikkat!!! araba da yalnız var.

Araba beni, tek gerçek olduğuna inandığım, beni gerçekten mutlu edebilecek şeyden uzağa sürüklüyordu; hayatım gibi. (Marcel Proust)

Bir araba kayınvalide gibidir. İzin verirseniz hayatınızı yönetir. (Jaime Lernercar)

Arabada sopa var!

Bir araba sürücüsünün en yakın arkadaşıdır.

Bir kıyafeti ayakkabı tamamlar. Bir arabayı ise jantlar. (Omari Hardwick)

Arabanın sağ tarafında kaynanam var.

Çok fazla stres var; ama arabaya bindikten sonra, hepsi camdan çıkıyor. (Dan Brown)

Araba aşığı bir adama sevgilinin tribi bile sökmez.

Bir adam karısına arabasının kapısını acıyorsa emin olabilirsiniz: Ya arabası yenidir, ya da karısı. (Albert Camus)

Baktım araba kıyak, karı da kıyak, dedim ne ayak…

Dikkat! Arabada ayrılık acısı çeken var.

Arabacı bir filozof demiş ki, herkeste arabaya binebilecek para olsa, arabaya binme arzusu büyük ölçüde kaybolurdu. (Machado de Assis)

Seni sevmek, yokuş aşağı hızla giden patlak frenli bir arabanın içindeyken, çalan şarkıyı sevmekti. (Can Bonomo)

Araba Arkası Yazıları

Tekerleri dört köse bir arabaya bindirdiler bizi, bir gidiştir gidiyoruz. (Arif Nihat Asya)

Bazen bir arabanın motor sesi kulağa bir müzik sesinden çok daha güzel gelir.

Araba kullanmak için ehliyet alınıyor, doktorluk, avukatlık yapmak için diploma isteniyor da, ana baba olabilmek için neden hiçbir yeterlilik belgesine gerek duyulmuyor? (Murathan Mungan)

Sevgilimiz yok, iphonemuz yok ama diyar diyar gezdirecek arabamız var.

Hükûmete güç ve para vermek, ergenliğe yeni girmiş bir oğlan çocuğun eline viski ve araba anahtarları vermeye benzer. (P. J. O’Rourke)

Bir kitap, çok iyi yerleştirilmiş bir araba bagajına benzer. Gümrükte bir görevli, üstünkörü ellerini bagaja sokar, ama hazine arayan biri, her izi takip eder. (Vladimir Nabokov)

Dikkat!! Arabada aşık var.

Ana odaklanın. Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir. (Albert Einstein)

Evin ne kadar büyük, araban ne kadar gösterişli olursa olsun yaşamının sonunda yanında götüreceğin sadece vicdanındır. Vicdanını dinle. Sana rehberlik etmesine izin ver. O neyin doğru olduğunu bilir. ( Robin Sharma)

Serinlikte araba sürmek, atları seyretmek, ağustos gecesinin seslerine kulak vermek, kokularını duymak güzel şeydi doğrusu. (Cengiz Aytmatov)

Saçma esprilerin yakıt olarak kullanıldığı bir araba icat edilirse, sen çok uzaklara gidebilirsin. (Haruki Murakami)

Gülmek, aynı arabanın silecekleri gibidir, yağmuru durdurmasa da ilerlemenizi sağlar. (Gérard Jugnot)

Bir araba, bir kat ve bir koca diyordu herkes. Oysa bir araba, bir kat ve bir koca bulan arkadaşlarının şikayetlerini dinler dururdu öbürleri. (Mustafa Kutlu)

Bir kişinin arabası başka birinin manzarasıdır.( Jonathan Ive)

Gelin Arabası Sözleri

Önceden ev, araba lafları duyarsın ama evlendikten sonra bir döşekle, bir yataktan başka bir şey bulamazsın. (Nikolay Vasilyeviç Gogol)

Kız çocuğuna yemek yapmasını öğretirken, erkek çocuğuna araba kullanmasını öğrettik. Sonra da  “araba kullanamıyor” diye kadınları, “yemek yapamıyor” diye erkekleri eleştirdik. Şikayetçi olmak istemiyorsak erkek ve kadını eşit ve cinsiyet ayırımı yapmadan yetiştirelim. (Aamir Khan)

Sizin olsun en pahalı arabalar, uzun otoyollar. Bana çocukluğumu verin… Bisküvilerimi, güllü lokumlarımı geri verin. (Bekir Develi)

Reklamlar insanları gerek duymadıkları arabaların ve kıyafetlerin peşinden koşturuyor. Kaç kuşaktır insanlar nefret ettikleri işlerde çalışıyorlar; neden? Gerçekte ihtiyaç duymadıkları şeyleri alabilmek için. (Chuck Palahniuk)

En kalabalık şehirdir, ‘’uzaklar.’’ Ne bir araba ne de bir tren gider oraya. Orada büyür hayallerimiz, orada atar kalbimiz. Tuhaf olan, bedenimiz burada yaşarken, orada ölür yüreğimiz. (Richard Bach)

Gidelim istiyorum, buralardan gidelim. Arabayla, trenle, bisikletle. Ama en çok yürüyerek, alalım göz hakkımızı dünyadan. (Başak Buğday)

Gelişmiş ülke, fakirlerin bile arabaya bindiği ülke değil, zenginlerin bile otobüse bindiği ülkedir. (Gustave Petro)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz