Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Güzel Dost Sözleri

Güzel Dost Sözleri

Dost ve dost gibisi yoktur tabi gerçek dost bulana. En yakın dost sözleri, dosta güzel sözler uzun ve dostluk sözleri damar sözlerinden oluşan bir yazı hazırladık.

Güzel Dost Sözleri Kısa

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Allahım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

Dost bazen minik bir kuş, bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir. Ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz Dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Dost, herkes çıkıp gittiğinde, çıkıp gelendir.

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.

Dostını severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün Dost olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

Dostunu yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Dostınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür.

Dostlığı menfaati kadar olanın, yokluğu büyük kazançtır.

Dostlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve Dostın için ateşe atılmaksa dünya durana dek Dostımsın.

Dostlık aşktan daha zordur, çünkü daha uzun sürer.

Arkamda yürüme, yol gösteremeyebilirim; önümde yürüme, takip edemeyebilirim. Yalnızca yanımda yürü ve dostum ol.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Beraberken her şeyi unuttuğumuz insanlar var ya, işte onları unutmak çok zor.

Bırakma ellerini uzat bana bir ömür boyu sırtımda taşımaya razıyım dostum.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders..

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek Dostluktan bir şey anlayamayız.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Bize bizi Allah’a götürecek dostlar lazım…

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi… Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Candan ümidi kesebiliriz belki ama can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür. Mevlam yürek yollarımıza mesafe koymasın.

Deniz derindir ama bizim dostluğumuz kadar değil.

Dost acı söyler, fakat bu yaparken senin canını yakmayacak biçimde tatlı bir dille söyler. Eğer canınızın yandığını hissediyorsanız dostluğunuzdan şüphe etmeniz gerekir.

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir

Dost dediğin ayağını kaydıran değil, kaydığında seni yerden kaldırandır.

Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla içine bir tat bırakmalı bazen acı bazen tatlı ama hep ihtiyaç duymalı.

Dost dediğin insan iki türlü olur: Birisi sen ağlarken yanına gelerek gözyaşına ortak olur, diğeri sen ağlarken yanına gelip gözyaşına engel olur. Bu iki tür dosta sahip olanların sırtı yere gelmez.

Dost dediğin seni dinler ve anlamaya çalışır. Asla sana kendini yalnız hissettirmez ve kendini suçlayarak geçirdiğin bir hayatı yaşamana izin vermez.

Dost dostun elini onun perişanlığında, çaresizliğinde tutan kimsedir. Dostluk nedir biliyor musunuz? Sen ağlarken seni güldürmeyi bilen, sen mutluyken mutluluğu katlayan ve acı çekerken de acını çekip alan ve sana huzur veren insandır.

Dost düğünde halaya ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız, ayrılmayız.

Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben, yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üzerimden.

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Dost; Bazen minik bir kuş bazen saksıda bir çiçek bazen de var olmayan sevgilidir. Ama gerçek dost; Seni senden çok sevendir.

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.

Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde, yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

Dostlar okyanusun dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlidirler.

Dostlar vardır keşkelere seni boğdurur! Ama öyle dostlar vardır ki; iyikiler ile gözlerini doldurur! İyi ki varsın dostum.

Dostlar vardır; berrak, pırıl pırıl bir deniz. Boşa gitmez ne kadar güvenseniz. Dibini görürsünüz her şey meydanda. Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda. İçi dışı birdir çekinme ondan. Her sözü içtendir, her davranışı candan..

Dostlarım az olsun öz olsun ama yürekten sımsıcak olsun!

Dostlarımı azalttım, birde baktım düşmanlarım da azalmış!

Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Dostlarınızı sıkça ziyaret ediniz, çünkü üzerinde yürünmeyen yollar diken ve çalılarla kaplanır.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki Dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Dostluğu menfaati kadar olanın, yokluğu büyük kazançtır.

Dostluk bir roman gibidir. Yazmak için senelerini verirsin, yakmak için ise bir iki dakika yeterlidir.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Dostluk gölge veren bir ağaç gibidir. Bunaldığın zaman gölgesinde dinlenirsin.

Dostluk gözyaşı değil ki akıp gitsin. Mevsim değil ki zamanla bitsin. Heves değil ki gelip geçsin. Dostluk sonsuzluktur!

Dostluk gündüz görünmez; o, ateşböceği gibi yalnız geceleyin karanlık zamanlarda parlar.

Dostluk her zaman gölge veren bir ağaçtır

Dostluk iki nehir arasında akan nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir; gittiği yeri de temizler, geldiği yeri de. Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı..

Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

Dostluk öyle derin bir bağdır ki, dostuna duyduğun güveni kendine bile duymazsın. Bu yüzden dostlarını iyi seçmelisin. Düşmanın sana karşı ne yapabileceğini kestirebilirsin fakat dostunun ne yapacağını bilemezsin.

Dostluk unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

Dostluk yer aydınlıkken belli olmazlar, ancak karanlık bastığında görünürler.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Dostluk, sevincimizi arttırıp üzüntümüzü bölerek, mutluluğu geliştirir ve sefaletini hafifletir.

Dostluk,yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, ağladığında sıcacık bir kucaksa, ve  gerektiğinde ateşe atlamaksa dünya durana ve bu can ölene dek dostunum.

Dostu olmayan insan en yoksul insandır.

Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer.

Dostun ile karanlıkta yürümek kendi başına aydınlıkta yürümekten iyidir.

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.

Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun.

Dostunuz varsa kıymetini iyi bilin.. Elindekileri, ancak sevgimesajlarim.com kaybedince anlayan bir varlıktır insan ama dost bulmak öyle zordur ki, değerini kaybetmeden anlamak en iyisidir.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan.

Dünyada üç tür dostluk vardır: Birincisi, dostluk su gibidir onsuz yaşanmaz. İkincisi, dostluk şifa gibidir ihtiyacın olursa alırsın. Üçüncüsü, dostluk sıkıntı gibidir sen onu bulmadan o sana gelir. Dostluğunuzu kurarken dikkatli olun.

Düşman kendini açığa vurur. Savaş ilan eder. Dost sevgisini hiçbir zaman ilan etmez.

Düşmanlarınızla oturup kalkan, sizin dostunuz olamaz.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

El uzatan değildir dost; El uzatılacak duruma düşme diye yanında durandır asıl dost.

Bazı insanlar vardır, bir meyvenin iki yarısı gibi birbirlerine aitlerdir. Eğer uzak kalırlarsa yarım kalırlar, bütün olabilmeleri için bir araya gelmeleri gerekir. Dostluk dediğimiz de işte tam olarak böyledir, dostunuz sizin tamamlanması gereken yarınızdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696