Sevgiliye Açılma Yolları

Sevgiliye Açılma Yolları

Bu sayfamızda sevgiliye açılma mesajı, sevgiliye açılma yolları, sevgiliye açılma taktikleri, sevgiliye açılma şiirleri, sevgiliye açılma mesajları, sevgiliye açılma sözleri, sevgiliye açılma mektubu konulu bir yazı hazırladık. Yayınladığımız sevgiliye açılma yolları konulu yazımız hakkında yazı sonunda yorum yapabilirsiniz.

 İnsanın sevdiğine açılması eskiden günümüze kadar değişmiş gelmiştir. Eskiden kullanılan yöntemlerle şimdilerde kullanılan yöntemler çok farklı olduğunu hepimiz biliriz. Günümüzde kullanılan yöntemler artık çok daha kolay ve teknolojik. Whatsapptan,Facebooktan,msnden ve telefondan mesaj ile karşınızdaki insana çok kolay hissettiklerinizi söyleyebiliyorsunuz.

   Hep eskiye özlem duyulur ya eski bayramlar, eski düğünler, eski misafirlikler, eski komşuluklar işte eski zamanlarda da sevdiğine açılma yolları farklıydı. Değişik yöntemler vardı. Şimdiki gibi karşılıklı oturarak olmuyordu o zamanlar. İki insanla karşı karşıya otursaydınız hemen sizi kınarlarlar ve ayıplarlardı hal böyle olunca sevdiğine de açılman gerek insanoğlu çözümler üretmiş.

   Bunlardan birincisi telefonun olmadığı vakitlerde aracı kullanarak samimi olduğun bir arkadaşını açılmak istediğin insanın yanına göndererek ona karşı olan hislerini anlatmasını istemek. Arkadaşınız sizin adınıza konuşmaya gittiği zaman o gelene kadar duyduğunuz hissi, heyecanı ömür boyu unutamazsınız.

   Bir diğer yöntem ise gül veya karanfil göndermek. Eğer sizin de o devirler de bir küçük kardeşiniz varsa şanslısınız demektir.  Kardeşinizin eline tutuşturacağınız bir gül veya karanfil ile yanına küçük bir not sizin o insana açılmanızı daha da kolaylaştıracaktır.

   Bir diğer doksanların meşhur yöntemi sevdiğine kaset doldurtmak veya radyodan ona istekler istemek. Sevdiğinin karşısına geçip açılma cesaretin yoksa ama benim onu sevdiğimi ne yapıp edip ona söylemem lazım diyenler genelde bu yöntemi kullanmışlardır. Kasetin başında bir anons “Bu kaset sevenden sevilene armağandır.” Daha sonra kısa bir şiir ve arkasından duygularına ilham olacak aşk şarkıları karşınızdakine açılmanızda yardımcı olmuştur.  Radyodan isteklerle de ona karşı bir şeyler duyulduğunu iletmeye çalışılmıştır. Kendi ismiyle veya rumuz kullanarak; rumuz gecelerin prensi, rumuz külkedisi gibi rumuzlar kullanılmıştır.

   Artık günümüzde bunların yerini teknoloji tamamen almıştır. Kaldı ki birbirinden hoşlanan iki insan uygun bir yerde karşılıklı oturup konuşarak birbirine açılabiliyorlar.

Kimse kınamıyor, ayıplamıyor. Eğer karşılıklı konuşma imkanı yoksa teknoloji devriye giriyor sosyal medyadan takip etme, dürtme, ona manidar yorumlar yazma, whatsapptan mesaj gönderme, telefondan mesaj gönderme gibi teknolojinin imkanları kullanılıyor. Bir insanla yüz yüze konuşmak ona içinden geçenleri anlatmak çok zordur ama telefonun arkasına veya bilgisayarın arkasına geçerek meramını anlatmak daha kolaydır.

   Eğer karşılaştırma yapacak olursak eskiye göre şimdi daha kolay ama heyecansız olduğunu söyleyebilirim. Artık hiçbir şey eskisi kadar güzel değil ondan mıdır bilmem.

    Sizler için hazırlanan bu sevgiliye açılma yolları başlıklı sevgi konulu makalemiz hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz