Asker Uğurlama Sözleri

Asker Uğurlama Sözleri

Sayfa İçeriği: Asker Uğurlama Sözleri, Asker Uğurlama Mesajları, Askere Gidenlere Söylenen Sözler, Askere Gidene Söylenecek Güzel Sözler, Asker Uğurlarken Söylenen Sözler, Askere Gönderme Sözleri, Asker Uğurlama Sözleri Kısa Komik Facebook

Yazımızda askere giden gençlerimiz için asker uğurlama sözleri içeriğinde onlara askere giderken söylenecek güzel sözler hazırladık. Askerlik bir vatan borcudur, her askerlik çağına gelmiş genç bu görevi yerine getirmek ister. Bizim adetimize göre askere giden davul zurna ile uğurlanır, askere gidenlere güzel sözler söylenir.

Asker Uğurlama Sözleri

Gözlerin arkada kalmasın yiğidim, çocukların bana, vatan sana emanet.

Canım askerim sen görevini bitirip gelene kadar ben seni hep hazır ol da bekleyeceğim. Uğurlar olsun.

Yüce Mevla’m kazasız belasız gidip gelmek ve alnının akıyla askerliğin yapmak nasip etsin. Yolun açık olsun askerim.

Sanma ki aşk askere gidince biter, sanma ki sevdiğim beni görmeyince unutur. Sen benden çok uzak olsan da kalbim her zaman seninle olacak. Yolun açık olsun yiğidim.

Önce berbere, oradan askere, 12 ay sonra yeniden görüşmek üzere hoşça kal.

Bu vatanın böyle aslanlar davul zurna ile askere gittiği sürece asla bileği bükülmez. Vatan sizlerle gurur duyuyor askerim.  Güle güle.

Attığını vuran, koştu mu kilometrelerce koşan, vatan dediğin zaman kanı kaynayan, yürekli askerim yolun açık olsun.

Sen vatanımızı koruyorsun diye bizler mutlu olacağız ama unutma ki Bitanem asıl mutluluğuz sen askerden döndüğün zaman başlayacak.

Komutana söyle yatarken üstünü örtsün, geceleri gelsin baksın sen deli yatarsın üzerin açılır, yastığın düşer.

Eğlenceye, zevke, uyumaya 12 ay ara, 13. Ayda kaldığımı yerden devam. Güle güle git kral asker.

Senin gibi aslan parçaları sayesinde bizler yatağımızda rahat uyuyoruz. Var git yolun açık olsun askerim. Gözün arkada kalmasın emanetin emanetimdir.

Keşke bende seninle gelebilsem, sana yakın bir yerde hiç ses etmeden seni izlesem, sana dokunamasam da elini tutamasam da sadece seni görsem. Güle güle askerim.

Rabbim seni korusun, sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde gidip gelmeni nasip etsin. Güle güle git, güle güle gel aslan parçam.

Benim askerim, nöbetini tutacak, sporunu yapacak, operasyona gidecek, hainlerin alnının ortasına kurşun sıkacak. Güle güle git komandom.

Dün benim delikanlı bir sevdiğim vardı, bugün asker bir sevdiğim var artık. Uğurlar olsun canım askerim.

O hiç çıkmayan sesin açılacak, kaldıramadığın kıçın her gün spor yapacak ha birde yeni yeni şarkılar öğreneceksin. Ay akşamdan ışıktır yaylalar yaylalar

Bir annenin bir babanın en mutlu ve aynı zaman en hüzünlü anıdır. Oğlunun askere gitmesi, vatanını koruyacak, ailesini gururlandıracak olması en güzel duygudur.

Asker uğurladım otogardan, 12 ay sonra alacağım seni havaalanından.

Senden ayrılık çok zor olacak, sensiz gülmek, sensiz eğlenmek artık hiç olmayacak. Çünkü benim mutluluğum, eğlencem, her şeyim sendin. Senin dönmeni dört gözle bekleyeceğim.

Her Türk gencinin şerefli görevidir Askerlik. Var git oğul bayrağımızı taşıma bizleri onurlandırma sırası sana geldiyse var git yolun açık olsun.

Yolun açık olsun Mehmedim, ellerin tetikte, gözlerin kartal kadar keskin olsun. Yüreğinde umutların solmasın.

Gitme desem kalır mısın, beni de götür gittiğin yere desem götürür müsün? Ben sensiz yapamam, senin olmadığın bir yerde yaşamak anlamışız benim için.

Hayırlı teskereler, Allah sağ salim gidip gelmeni nasip etsin denenebilir.

Kanka askerlik anılarımı anlatacak kimse bulamıyordum sen git gel birbirimize anlatıp dururuz. Uğurlar olsun.

Sen vatanımızı koruyacak, bayrağımızı göklerde dalgalandıracaksın. Sen ve senin gibi ana kuzuları sayesinde bizler rahat uyuyacak sizlere dualar edeceğiz. Uğurlar olsun askerim.

Canım askerim sen görevini bitirip gelene kadar ben seni hep hazır ol da bekleyeceğim. Uğurlar olsun.

Aslan parçam, yiğidim aslanım kutsal görev sırası sende yolun açık olsun Askerim.

Abiciğim araban bana emanet ona gözüm gibi bakarım. Hiç sıkmam onu sürekli gezdiririm. Senin aklın burda kalmasın güle güle git.

Seni askere gülerek uğurluyoruz ama sen askerden gelince askerlik anılarını dinlemekten sıkılacağız gibi. Ben askerdeyken…

O gün geldi çattı, bir yiğit giyindi kuşandı askere gidiyor. Uğurlar olsun Yiğidim. Yolun açık olsun.

Bu kutsal görevde Allah alnın açık şekilde gidip gelmeyi nasip eder inşallah. Sakın hiçbir şeyi kafana takma unutma sen bizim için çok değerlisin o yüzden sağlıklı git sağlıklı gel.

Güle güle git Bitanem sen gidiyorsun diye çok üzülüyorum ama sen vatanımızı, bizleri koruyacaksın diye de gurur duyuyorum. Ben seni canım kadar seviyorum değil 12 ay 12 yılda olsa seni beklerim. Sen alnının akıyla sağlık içinde askerliğini bitirip gelirsin inşallah. Uğurlar olsun askerim.

Ey oğul belki sevdiklerinden ayrıldığın için biraz buruk gideceksin askere ama unutma ki kışladan içeriye girdiğin zaman bir aslan parçası gibi kükremeye başlayacaksın. Gece yarıları sıfırın altında eksilerde nöbet tutacaksın, uykusuz kalacak yorulacaksın. Bazen de gözlerin uzaklara dalıp bizleri özleyeceksin. Ama oğlum inan ki bu vatan için bu şerefli görevi yaptığın sürece anlayacaksın ki her şey bu göreve değer.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz