Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2024
Anasayfa » Güzel Sözler - Güzel Mesajlar » Dostlukla Alakalı Sözler

Dostlukla Alakalı Sözler

Dostlukla Alakalı Sözler

Gerçek dostluklar çok uzun süre devam eder. Dostlar birbirini her zaman arar ve sorar. Yazımızda dostlukla alakalı sözler komik, dostluk ile ilgili güzel sözler ve dostlukla alakalı sözler resimli sözleri okuyabilirsiniz.

Dostlukla Alakalı Sözler Güzel

– Ve bilirsin gerçek dost asla bitmez.

– Dostu olmayan insan en yoksul insandır.

– Dostluk acımak değil acıyı paylaşmaktır.

– Nasıl değdi? Bu adam ölmüş görmüyor musun?

– Ay, yalnızların konuşabileceği bir dosttur.

– Dost, sana kendin olma özgürlüğü veren kişidir.

– Kendine dost olan, bilin ki herkese de dosttur.

– Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz.

– Dost istersen Allah yeter, evet O dost ise her şey dosttur.

– Gerçek dostluk sağlık gibidir, kaybedince değeri anlaşılır.

– Lafa gelince eş dost çoktur ama, herkes tek başına direnir hayata.

– Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

– Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

– Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

– Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

– Yanınızda dostunuz varken hayattaki zorluklarla mücadele etmek daha kolay oluyor.

– İyi dostlar yıldızlar gibidir. Her zaman göremezsin ama orada olduklarını bilirsin.

– Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

– Bir insanın dostluk derecesini tayin etmek ister misiniz? Menfaatine hafifçe dokununuz.

– Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

– Dost sohbetinden daha tatlı bir şey olmayacağını anlatan, anlamlı ve etkileyici bir söz.

– Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim. Sesin duymazsam kalbim gamdır benim.

– Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

– Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene.

– Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız ayrılmayız.

– Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

– Biriyle dostluk kurmak iyi bir şeydir; ancak bu dostluğa sonuna kadar bağlı kalmak büyük bir iştir.

– Dostlar ummanın dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlidirler.

– Kardeş dost olmayabilir ama dost her zaman kardeştir. Sen de benim biricik kardeşim ve can dostumsun.

– Gerçek dostlar, iyi günlerinizde davet edince sizi ziyaret ederler, kara günlerinizde davetsiz gelirler.

– Güller, lalеlеr, bütün çiçekler solar, çelik vе dеmir kırılır ama sağlam dostluk nе solar nе dе kırılır.

– Aydınlık ve karanlıktan kasıt, kuşkusuz hayatın kendisi. Yaşadığımız iyi günler ve karşılaştığımız zorluklar.

– Ana ve babanızı kader, arkadaşımızı kendimiz seçeriz. O yüzden arkadaşlarımız bizim en candan seçimlerimizdir.

– Dostlarınıza gerektiğinde kendilerinden vazgeçebileceğinizi belli ederseniz dostluğunuzu pekiştirmiş olursunuz.

– Arkamda yürüme, yol gösteremeyebilirim; önümde yürüme, takip edemeyebilirim. Yalnızca yanımda yürü ve dostum ol.

– Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

– Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

– Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür. Kapımızı hep açık tutarız biz dostlarımıza.

Dostlukla Alakalı Sözler Komik

– Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık. Kalbini kırma dostunun bir daha gönlünü alsan da kalpte leke hep kalır.

– Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

– Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

– İyi arkadaş, yanında yüksek sesle konuşup düşünebileceğin insandır. Bana hep doğruları söyle çünkü gerçek dostlar ayna gibidir.

– Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

– O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, arkadaş eli elini hiç bırakmasın ne olur.

– Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

– Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Dostluk İle İlgili Güzel Sözler

– Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

– Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun arkadaşım.

– Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

– Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

– Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

– Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

– Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

Dostlukla Alakalı Sözler İnstagram

– Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

– Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi. Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

– Doğruların borcu arkadaşlara iyilik etmektir, kötülük etmek değil. Dostlar aynadır o yüzden hep bana doğruları söyle, dostumun doğruları yaralamaz beni.

– Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

– Kimsesiz zamanların yalnızlığında aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba arkadaşım.

– Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakin bakma arkana krallar önde gider.

Dostlukla Alakalı Sözler Uzun

– Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

– Gönül, büyük umudu arayışından hiç vazgeçmedi. Bu arayıştan beri kurulan dostluklar hiçbir kötülüğe yenik düşmedi. Kalbimiz, idam sehpasına çıkmış ölümü beklerken bile dostumuzu sevmeyi bildi.

– Kardeşini seçemiyorsun diyorlar yanlış. Dostlarımız bizim seçebildiğimiz kardeşlerimizdir. Sen benim en sevdiğim kardeşimsin. Allah bizi hiç ayırmasın en yakın arkadaşım dostum kardeşim. Seni çok seviyorum.

– Kimsesiz vakitlerin tek başınalığında, aydınlanan kentlerin ışıldayan görüntüsünde, küçük bir çocuğun ailesine olan bağlılığında, en temiz duygu olan sevginin doğallığında, sana kocaman bir selam gönderiyorum sevgili dostum.

– Ey dostum benim! Gülüyoruz bak şen oluyoruz, surat asmak nedendir? Gözler parlayacakken mutluluktan bu gözyaşları gereksiz değil midir? Sözlerimiz özel, kalplerimiz ve ömrümüz güzel olsun. Hayat kısa belki, yaşamayı bilelim de uzun olsun.

– Bu zamana kadar dost bildiğim insanlardan darbe aldım hep, yaralandı yüreğim. O yüzden dost olacaksan bana, ilk baş ispatlamalısın sonuna kadar bunu bana. Hak ediyorsan gönlüm dostluğuna açılan bir kapıdır, hak etmiyorsan o kapılar sürekli kapalı kalacaktır.

– Yürekli olmak her zaman fedakârlık ister. Beklentisi olmayan dost baki dosttur. Olgun insan olmak olgun düşünen biri olmak, kendini bilen bir insandır. Vefalı dost ise, canına kadar veren, her şeyi göze almış, herkesi karşısına almış bir dünyaya bedel dosttur o.

– Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker, en iyi arkadaşının az ilerde kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde sevgimesajlarim.com tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar. Tam siperden dışarı doğru bir hamle yapacağı sırada, başka bir arkadaşı onu omzundan tutarak tekrar içeri çekti.

– Bahçelerde, dağlarda, tarlalarda çiçek çoktur. Attığınız her adımda çiçekler vardır bin bir çeşitli. Ama çiçekten çiçeğe değişir. Birbirine benzemez hiçbir çiçek. İnsanlar da öyle çiçekler gibidir. Bin bir çeşit insanlar vardır. Hepsi birbirinden farklı hayatlara sahiptir. Ama dost başkadır. Dostluklar birbirine benzerler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz