Pozitif Sözler

Pozitif Sözler

Bu sayfamızda pozitif sözler, pozitif enerji sözleri, pozitif düşünce sözleri, pozitif mesajlar, düşünce ile ilgili sözler, düşünce sözleri pozitif sözlerimizi bulabilirsiniz.

Eğer bizler hayatımızı pozitif düşünerek yaşayabiliyorsak yaşamımıza çok şey katacağız demektir. Bizlerin en öneli sözü bence şu olmalıdır. “Vardır her şeyde bir hayır.” Bu sözü kendi yaşamında uygulayan bir insan her zaman pozitif yaşayabilen bir insandır. Yani kötü bir durumdan dahi kendine iyi bir şey çıkarmak pozitif olmak demektir. Bizler bir gün içerisinde birçok pozitif sözler okur veya duyarız ama asıl olan bunu yaşamımıza uygulayabilmemizdir.

Pozitif Sözler

Hani hep derler ya bardağın boş değil de dolu tarafından bakın diye, doğrudur ama bardağa bakmadan önce bir bardağımız olduğu içinde şükretmeliyiz.

Korkak düşüncelerle, sürekli olumsuz düşünerek bir yerlere gelemezsiniz yani olumsuz düşünerek olumlu bir hayat yaşayamazsınız.

Pozitif düşünebilmek, hayatı pozitif yaşamak insana başta sağlık olmak üzere çok şey katacaktır.

Her gün bir sorun olacak kaygısıyla yaşayamazsın ama her soruna bir çözümüm var düşüncesi ile yaşayabilirsin.

Bazen bitti diye üzülürüz ama sonradan görürüz ki, onun bitmesi daha iyisinin başlaması içinmiş.

Hayatımı zindana çeviren gecenin de sonunda mutlaka güneş doğacaktır.

Hayat dışarıdan bakılınca çok zor görülebilir ama sizin o hayatta başarı ile yapacak olduğunuz bir iş mutlaka vardır.

Bir sorun ile karşılaştığın zaman yılma, bıkma ve usanma, çünkü bu sorun sana yeni çözüm yolları öğretecektir.

Zirveye doğru giden yolda önüne çok büyük engeller çıkacak, belki beklediğinden daha fazla yorulacaksın ama şunu unutma ki en güzel yerler zirveden görünür.

Olaylar karşısında sabırlı davranmak belki sana acı verebilir ama bu senin için mutlu sonla bitecektir.

Yolda yürürken çok yorulacak ve çok terleyeceksin fakat terlediğin yolun sonunda güzel bir yere ulaşacaksın.

Bir problem ile karşılaştığın zaman çabuk pes etme, çünkü her problem çözümü ile beraber gelir. Dünyada hiçbir problem çözümsüz kalmamıştır.

Hayatta herkes kendi yaşamına bakmalıdır ve ona göre yaşamalıdır. Başka bir kişinin yaşamı ile yaşamaya kalkmak insanı yorar.

Bugün yapmaktan zevk aldığın küçük olaylar, yarın toplum için büyük olaylara dönüşebilir. Küçük ya da büyük neyden zevk alıyorsan onu yap.

Mutlu olan kişilerin her şeyi dört dörtlük değildir. Onunda vardır dertleri, borçları, üzüntüleri önemli olan hayat kusur penceresinden değil mutluluk penceresinden bakabilmektir.

Herkesin sizin hakkınızda ne düşündüğünün hiç önemi yok çünkü o düşünce kendi zihnilerine ait düşüncedir.

Bugünün şartlarında mutlu, yarının şartlarında üzgün olabilirsin. En güzeli şartlara bağlı kalmadan bugünde yarında mutlu olmaya bak.

Yanlış yapmak kötü bir şey değil aksine yeni bir şeyler öğrenmektir. Eğer bir hata yaptıysanız çözüme giden yolun bu olmadığını öğrenmiş oldunuz.

pozitif-dusunce-sozleri

Pozitif düşün, pozitif, ol, etrafına pozitif enerji yay yaşamın pozitif olsun.

Hayatında bir şeyleri değiştirmek istiyorsan önceliği olumsuz düşüncelerinizi olumlu düşüncelerle değiştirmekle başlayın. Göreceksiniz ki değişimin çok çabuk başladığını farkedeceksiniz.

Gençler de yaşlılar kadar deneyim ve tecrübe sahibi olabilir. Sadece yaptıkları her şeyden kendine bir deneyim çıkarmaları yetecektir.

Hep mükemmel biri olmaya çalışırsan sonunda kendin bile olamayacaksın.

Pozitif yaşamanın yaşı yoktur. İnsan kaç yaşında olursa olsun hayattan her zaman zevk alacağı bir şeyi olacaktır.

Hayat sana sırtını döndüyse sende ona sırtını dönme, sen onun yüzünü görmek için doğru yoldan dolaş.

Her zaman hayallerini sahip çık. Olumlu ya da olumsuz da olsa onlar senin hayallerin sakın hayallerini başkasına kaptırma.

Hani hep derler ya bardağın boş değil de dolu tarafından bakın diye, doğrudur ama bardağa bakmadan önce bir bardağımız olduğu içinde şükretmeliyiz.

Korkak düşüncelerle, sürekli olumsuz düşünerek bir yerlere gelemezsiniz yani olumsuz düşünerek olumlu bir hayat yaşayamazsınız.

Biz her şeyimizin mükemmel olması için yaşar ve onun için mücadele ederiz. Ama geçmişe dönüp baktığımız zaman hayatı tam anlamıyla yaşayamadan geçip gittiğini görüyoruz. Bu koşturmacanın, mükemmel olma savaşının kazananı olmayacaktır. Belki kazanan siz gibi görüneceksiniz ama kaybedenin kendiniz olduğunu zamanla anlayacaksınız. Hayat bizi korkutmaya çalışır. Yarının ne olacak sorusu bizi tedirgin etmeye başlar. İyi bir okul, iyi bir iş, iyi bir evlilik, iyi bir ev, iyi çocuklar, çocukların okulu…… böyle devam edip gider. Her şey olacağı yere varacaktır. Bırakın kendinizi hayatın akışına pozitif olun yaşamanıza bakın.

Bugün bizim önümüzde engel olan şey, yarın bizim arkamızda destek olacaktır.

Başarısızlık bir kabullenmedir; kişi başarısızlığı hayatın bir gerçeği olarak kabul etmediği sürece başarılı olamaz.

Hayat öyle bir şeydir ki, hayatınızda her şeyin ters gittiği bir anda, hiç aklınıza gelmeyecek güzel bir olay yaşarsınız.

Bugün yaşamak zor olacaktır, yarın daha da zor olacaktır. Peki, o zaman ne zaman hayat bizim için güzel olacak. Dün güzel miydi?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz