Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Şubat 2024
Anasayfa » Güzel Mesajlar- Güzel Sözler » Anlaşılmamak İle İlgili Sözler

Anlaşılmamak İle İlgili Sözler

Anlaşılmamak İle İlgili Sözler

Anlaşılmamak İle İlgili Sözler, Anlaşılmamakla İlgili Sözler, Anlaşılmamak İle İlgili Kısa Sözler, Anlaşılmamak İle İlgili Söylenilmiş Sözler, Anlaşılmamak İle İlgili Resimli Sözler, Anlaşılmamakla İlgili Sözler Tumblr

Anlaşılmamak İle İlgili Sözler

İyi olmak bazen yanlış anlaşılmaktır.

Her şeye rağmen, anlaşılmamak, bizim gibilerin yazgısı. (Johann Wolfgang Von Goethe)

Anlaşılmamak da öyle bir işkence ki; (Mehmet Rauf)

Anlaşılmamak en büyük cezadır insana verilen.

İnsanlar tarafından anlaşılmamak yegâne gurur kaynağım olduğundan başkalarına bir şeyleri ifade etmeye çalışmak, beni anlamalarını sağlamak itkisine de kapılmadım hiç. (Yukio Mişima)

Anlamamak ve anlaşılmamak insanı mükemmelliğin zorbalığından kurtarır. (Adam Phillips)

Dünyada anlaşılmamak kadar güç ve ağır bir şey yoktur. (Emile Zola)

Ah! Bu anlaşılmamak, takdir edilmemek endişesi olmasa… (Halid Ziya Uşaklıgil)

Dehanın kaderi anlaşılmamak değil mi? (Cemil Meriç)

Anlaşılmamak konusuna gelince; bir edebiyatçının meseleleri de -günlük yaşantının nakledilmesi dışında- halk için bir matematikçinin denklemleri kadar, belki de daha soyut kalır. (Oğuz Atay)

Okunmak istiyorum. Senin tarafından anlaşılmak istiyorum. Bunu istediğim kadar yanlış anlaşılmamak da istiyorum. Eğer bu mektup elindeyse, sana gönderebilmişsem beni oku. İçimi oku. Anlatılmamış yorgunluklarımı oku. (Mehmet Deveci)

Çünkü konuşmaktan maksat anlaşılmak olunca, anlaşılmamak üzere konuşmak yapılacak en büyük hatadır. (Jean-Jacques Rousseau)

Her derin düşünür, anlaşılmamaktan çok, anlaşılmaktan kor­kar. Anlaşılmamak, belki boş gururunu yaralar, oysa anlaşılmak, yüreğini; şöyle diyen duygudaşlığını: “Ah! Niçin benimki gibi bir zorluğu istersiniz? (Friedrich Nietzsche)

Anlaşılmadığını düşünüyorsan, üslubunu değiştirerek anlatmayı dene. Anlaşılmamak değil; anlatmaktan vazgeçmek dünyanın sonu. (Ahmet Mümtaz Taylan)

Anlaşılmamak seninle ilgili bir mesele değildir, anlamayanla ilgili bir meseledir. (Mevlana Celaleddin-i Rumi)

Kalbime paslı bıçaklar sapladılar her gece. İçimde fırtınaların koptuğunu anlatamamak, anlatsam da anlaşılmamak kadar çirkin bir şey yok bu hayatta. (Songül Ünsal)

Anlaşılmak sevgiliyi öldürür, fakat anlaşılmamak da onun katilidir. (Peyami Safa (Server Bedi)

Özgürlüğü ve huzuru duyumsadım deliliğimde. Kimseye mecbur olmamanın, belki biraz da yalnızlığın özgürlüğüyle anlaşılmamanın huzurunu duydum. Biz delileri anlayanlar, içimizdeki bir şeylere sahip olmak isterler. Bunun için iyidir anlaşılmamak, kimse egemenlik ilan edemez üzerinizde. (Halil Cibran)

Ben, her şeyden önce anlaşılmayı isterim. Ne kadar karmaşık olursam olayım, ben derdimi anlatmak isterim insanlara. İnsanları büyük bir şiir havasına sokmak yerine, güzel bir havaya sokup anlaşılmamak yerine, daha az dünyam olsun, daha az belirli bir dünyam olsun, ama insanlar beni anlasınlar isterim. (Yaşar Kemal)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz