Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2023

Anneye Sözler

Anneye Sözler

Bir yaşındaki bebeği 40 yaşında da hala bir bebek gibi seven güzel annelerimize sözler hazırladık. Yine anneme sözler, annem için sözler ve anneye duygusal sözleri okuyabilirsiz.

Anneye Sözler Kısa

– Paha biçilemeyen tek şey anne sevgisidir.

– Allah’ın rahmetinin en güzel tecellisi annedir.

– Senden başka hiç kimseye ihtiyacım yok anneciğim.

– Anne bir sanatçıdır, en güzel eseri de yavrusudur.

– Anne olmak demek çocuğu uyuduktan sonra uymak demektir.

– Benim için her gün anneler günü ve hediyem de dualarım.

– Bana mutluluğu anlat deseler; annem yaşıyor der susarım.

– Anne girdin düşüme, yorganın olsun duam, mezarında üşüme.

– Bana dünyayı kucakla deseler, ben gidip anneme sarılırım.

– Anneler belki her şeyi göremezler ama kalpleriyle duyarlar.

– Anne, herkesin yerini alabilen ama onun yeri dolmayan kişidir.

– Annemizi he sevelim bir gün ellerini değilde toprağını öpersiniz.

– Annem, dünyadaki en sadık dostum. Allah seni başımdan eksik etmesin.

– Annesinin gönlünü kıran büyük günah işlemiş olur. Hz. Muhammed (s.a.v)

– Anneye güzel sözler paylaştığımız anneye sözler yazımızın sonuna geldik.

– Annesinden dayak yediği halde, yine “anne” diye ağlayan bir çocuktur aşk.

– Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan sensin canım annem. İyi ki varsın!

– Ana başa taç imiş, her yerde ilaç imiş, bir evlat pir olsa da, anaya muhtaç imiş.

– Canım anneciğim manzara ne güzel ama sen daha güzelsin her zaman güzel ve özelsin.

– Seni seven bir böcek elbet bir gün ölecek ölsede o böcek yine seni sevecek annnem

– Anne olmak çocuğunun canı yandığında keşke benim başıma gelseydi diye düşünmektir.

– Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Atatürk

– Tüm fırtınalarda sığınacağım tek limanım hep sendin, hep de sen olacaksın canım annem.

– Gözümden yaş yüreğimden sızı. Tarif edilmez bu acı yaşayınca anlıyor insan anne babasızlığı.

– Ahh annelik sen ne kutsal bir şeysin! Getir ayaklarını öpeyim cennet kokusunu içime çekeyim.

– Ne cenneti merak ediyorum ne de cehennemi, çünkü ben annemi gülerken de gördüm, ağlarken de.

– Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven annem, sana layık olmak için yaşıyorum.

– Anne ölüm bir kar gibi yağsa da ayakuçlarına ben ayaklarının altındaki cennette üşümek istiyorum.

– İki geçinmek iki kişinin kusursuz olmasıyla,değil,birbirlerinin kuusurlarını hoş görünmesiyle olur.

– Ah o tatlı gülüşüne, sevecen gözlerine, şefkatli yüreğine, hele bir de yavrum deyişine ölürüm annem…

– Kötülükler, yalanlar, hırslarla dolu bu dünyada beni en güzel şekilde sevdiğin için teşekkürler anne!

– Senin hakkını ödeyemem, seni sevmeye ömrümü yetiremem. Bütün dünya benim olsa bir tane sen etmez annem.

– Annem senin sevgin dünyamı ışıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum.

– Sevgi dolusun, merhametlisin, koruyucusun, fedakârsın. En önemlisi iyi ki benim annemsin. Seni çok seviyorum.

– Mesafeler senin benim hayattaki en değerli varlığım olduğun gerçeğini değiştirmez. Seni çok seviyorum anneciğim.

– Canım Güzel Annem dokundun her yer parlıyor sen benim her şeyimsin hayatımın anlamı en güzel insan seni seviyorum.

– Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum Annem.

– Sen her zaman bizim başımızın tacı, evimizin biricik kraliçesisin, sen hepimizin kıymetlisi, bizim için çok değerlisin.

Anneme Sözler

– Benim için her şeye katlanan her zaman yanımda olan değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesinin, anneler günü kutlu olsun.

– Sen benim gölgem gibi nereye gidersem yanımdasın, sanki bir parçam gibi ne olursa olsun yüreğimin en güzel köşesindesin annem.

– Yemek koyulurken, “bu kadar yeter” dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye ‘anne’ denir. ve o her şeye değerdir.

– Sana en güzel duaları ediyorum, annelerin en güzeli. En merhametlisi. Şefkat kokusu. Merhamet kapısı. Seni çok seviyorum, cennetin anahtarı.

– Burnunun dibindekiler halini anlamazken, kilometrelerce uzağında sesinden üzgün olduğunu anlayan insana anne denir. İyi ki varsın anım annem!

– Annenin değeri öyle büyüktür ki. Dayak yerken bile seslendiğimiz tek varlık, annelerimizdir. Hayata ruhumuz düştüğü andan itibaren, onunlayız.

– Anneciğim sen benim her günümde yanımda oldun seni bazen kırıyorum ama sonra çok pişman oluyorum inanki dünyada en güzel kişi sensin canım annem.

– Her dışarıda yemek yendiğinde ben bu paraya evde size en az beş tencere yemek yapardım diyen anlayışlı kadına anne denir. Canım annem bize asla kıyamaz.

Anneye Duygusal Sözler

– Beni sınırsız bir sevgiyle seven, yaşamımın hiçbir anında şefkatini esirgemeyen güzel yürekli annem. Hayattaki tek dayanağım, en güzel şansımsın. İyi ki varsın.

– Gecelerin karanlığında, sesinin nağmelerinde uyuyabilmenin huzurunu yaşadım. Bu hayatımın masalı, sen masallardaki tüm erdemlerin perisisin iyi ki benim melek annemsin.

– Senin kadar şefkatli, sabırlı ve güçlü bir kadının evladı olabildiğim için çok şanslıyım, Allah’ım seni başımızdan eksik etmesin. Biricik annem, güzel annem. İyi ki varsın.

– Fedakarlık sözcüğü bana seni çağrıştırır, şefkatin beni her zorluktan kurtarır, senin bir küçük üzüntün benim dünyamı karartır. Seni çok seviyorum anneciğim, iyi ki varsın.

– Bu dünyada en güvenli sığınak senin kucağında, en tatlı uyku senin ninnilerinde. Ve sevgi denen o duygu en çok senin gözlerinde. Seni çok seviyorum anneciğim, iyi ki varsın!

– Karşılıksız tek sevgi annelerin çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım. İyi ki seninle varım annem.

– Zamanın içinde hayatımızı düzene sokan, bizim için yaşanır kılan, tebessümüyle soframızı evimizi şenlendiren, yüreğiyle içimizi ısıtandır anne! Sen her şeyin en güzeline layıksın annem.

– Küçükken hayalini kurduğum kanatlı meleğin taa kendisi koruyan gözünden sakınan sevgisinin tadını başka kimsede bulamadığım hayattaki tek gerçeğim Melek Annem Anneler Günün kutlu olsun.

– “Çok mutluyum” demesi yeterlidir benim için. Bu cümleyi söylerken sesi mutlu tınıdaysa, gözünün bebeği bile gülüyorsa değmesinler keyfime. Bir anneyi en çok çocuğunun mutluluğu mutlu eder.

Anneye Sözler İnstagram

– Bana her zaman sevmeyi öğreten, gücüme güç katan, beni en zorlu olaylarda bile yüreklendiren canım annem, senin hakkını asla ödeyemem. Sen dünyanın en fedakâr, en güçlü, en güzel kadınısın.

– Her zaman senin karşında masum ve sevgine muhtaç bir çocuk ruhuyla dururum. Çünkü sen benim annemsin. Beni benden çok tanıyansın, bilensin. Bana sarıldığın zaman tüm dertlerimi yok edensin.

– Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım. İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim.

– Senin gözlerindeki hüzün benim dünyamı karartır, senin gözündeki yaş beni hayattan soğutur. Senin bir gülümsemen beni dünyanın en güçlüsü yapar annem. Sen hep yanımda ol, seni çok seviyorum.

– Ayaklarının altında cennet ile gezen kadın, senin hakkın hiç bir zaman ödenmez. Senin kadar fedakar, şefkatli, koca yürekli, güçlü bir kadının evladı olduğum için çok şanslıyım. İyi ki varsın.

– Sen hayatımın kutup yıldızı oldun annem. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Her zaman seninle doğru yolu buldum. Seni çok seviyorum. İyi ki benim annemsin, hep var olasın.

– Canım anneciğim. Bilirim ki senin hakkın, hiçbir şekilde ödenmez. Sana vereceğim değer, hiçbir şeyle ölçülmez. Hatalarımı affet. Sana karşı ne yaparsak yapalım. Yaptıklarının karşılığı, asla ödenmez.

– Anne candır, cana can verendir. Annelerin günü bir gün değil her günümüzde her an yanımızda olan en kutsal varlıklardır annelerimiz. Öncelikle annemin ve bende bir anneyim tüm annelerin gününü kutluyorum.

– Anne hakkı ödenmez, sevmeye ömür yetmez, bütün dünya benim olsa, bir tane annem etmez. Bir anı en fazla ne kadar ağır olabilir ki? Ben anıları, fotoğrafları, ben senin yokluğunu kaldıramıyorum artık. Annem…

– Her zaman yolumu aydınlatan, yanlışlarımı bağışlayan, bana her defasında kucak açan, şefkatinle tüm zorlukları eriten oldun. İyi ki o güzel yüreğinle benim melek annem oldun. Anneler günün kutlu olsun meleğim.

– Şu hayatta beni karşılıksız sevdiğine emin olduğum tek insan sensin, sırtımı gönül rahatlığıyla dayayabildiğim sensin ve beni her zaman sevecek olan da sensin. Sen benim güzeller güzeli annemsin, iyi ki varsın.

– Karanlıktan korkmam çünkü yolumu aydınlatan ışığımsın, düşmekten korkmam çünkü her zaman arkamda desteğimsin. Senin bir güzel bakışın, bir tatlı sözün benim mutluluğuma yeter, çünkü güzeller güzeli annemsin. İyi ki doğdun.

– Seni düşünmeden geçen bir anım bile yok annem. Bütün doğrularımda, yanlışlarımda, bütün başarılarımda, başarısızlıklarımda, üzüntümde sevincimde hep bana gölgem kadar yakın olduğunu derinden hissettim. Varlığına şükürler olsun.

– Beni canıyla kanıyla büyütüp bu güne getiren canım annem. Her zaman yanımda beni koşulsuz seven tek insan. Bir yaprak gibi narin ama bir o kadarda güçlü. Ulu bir çınar gibi gölgesi bile insana huzur veren biriciğim, annem. Seni anne olunca daha iyi anladım.

Anneye Güzel Sözler Uzun

– Bilirim ki benim dizlerim kanasa senin yüreğin yanar, ufacık bir derdim olsa senin gözüne uyku girmez. Senin kocaman yüreğin benim her zaman güvenle sığınabileceğim tek liman, senin kucağına yatmak benim bütün dertlerimi unutturan tek an. Seni çok seviyorum.

– Kim demiş ki, hayatta paha biçilemez olan ziynetler vardır? Benim hayatımda paha biçilemez tek varlık, sensin anneciğim. Senin değerini, hiçbir değerle karşılaştıramam. Senin değerine eş olanı, dünyaları arasam da bulamam. Varlığınla güven duyduğum kanatsız melek.

– Beni 9 ay karnında taşıdın. Acılar içinde dünyaya getirdin. Besledin. Temizledin ve büyüttün. Hiçbir karşılık beklemeden görevini yapan tek varlık, meleklerdir anneciğim. Sende hiçbir karşılık beklemeden, yapılması gerekeni en iyi şekilde yaptın. İyi ki varsın ve iyi ki benim meleğimsin.

– Hiçbir tedavi senin şefkatin kadar güçlü değil, hiçbir ilaç senin bir öpücüğün kadar etkili değil anneciğim. Sen benim hayattaki tek dayanağımsın, her zaman yanımdasın ve şunu da bil hep aklımdasın. Senin mutluluğun benim yaşama sebebim olmuş, senin derdin benim karanlığım. İyi ki varsın.

– Kucağını özledim anam. Kalksan mezarından da, yeniden sımsıkı sarılsam. Koca adam oldun der misin? Yoksa yine kollarında, sımsıkı sarılıp sevgimesajlarim.com hasretle öper misin? Anne dediklerinde içim ürperiyor. Anne dediklerinde, nur yüzün aklıma geliyor. Hep dua ediyorum anne. Ben seni çok sevdim. İnanıyorum ki, Yaradan’da çok seviyor.

– Yüreğim sızlıyor anne. Gözlerim kan çanağı. Dünyanın en güzeliymiş, anne kucağı, anne yanağı. Hasretinle yanıyor yine içim. Niye böyle erkenden bırakıp gittin. Dolu dolu gözlerim şimdi. Ağlarsam kim silecek yaşlarımı? Ağlarsam kimin omzuna yaslayayım bu başımı? Cennet ayaklarının altındadır. O yüzden bilirim, cennetteki makamını.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz