Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Cemal Süreya Sözleri

Cemal Süreya Sözleri

Bu sayfamızda Cemal süreya sözleri, cemal süreya aşk sözleri, cemal süreya sözleri kısa, cemal süreyanın sözleri, cemal süreya kimdir, cemal süreyanın hayatı konulu bir yazı hazırladık.

Cemal Süreya Kimdir?

Cemal Süreya Erzincan’da dünyaya gelmiştir. Cemal Süreya’nın çocukluk hayatı zorluklar içinde geçmiştir. Babasının sürgün edilmesinden dolayı okulu, ortamı değişmiştir. Siyasi Bilimler Fakültesini bitirdikten sonra maliyede müfettiş olarak çalışmıştır. Cemal Süreya değişik görevlerde çalışmıştır. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar ve şiirler yazmıştır. Cemal Süreya’nın yayınlamış olduğu ilk şiiri Şarkısı Beyaz adlı şiirdir. Cemal Süreya’nın kendi yazdığı eserlerin yanında çevirisini yaptığı bir çok eseri bulunmaktadır.

Cemal Süreya Sözleri

Cemal Süreya: Annem gözyaşları için ekmek kırıntısı gibi değerlidir derdi. Üstüne basıp geçenlerin çarpılışını görmek için bekliyorum seni.

Cemal Süreya: Unutsun beni demişsin bu bana imkânsız geliyor. Çünkü unutmam için önce seni hatırlamam gerekiyor.

Cemal Süreya: Uğraşmayı bırak artık dünle ve dünündekilerle, bir de hep yanında olanlarla yarına bakmayı dene.

Cemal Süreya: Bazen diyorum ki ne olacak söyle gitsin, sonra diyorum söyleyince ne olacak sus bitsin.

Cemal Süreya: Keşke şöyle yapsaydım belki severdi deme. O senin için ne yaptı da sevdin sanki? Akıl işi değil gönül sevdi mi gerisi bahane.

Cemal Süreya: Gider gibi yapmadım ben ya kaldım ya gittim, sen ise kalır gibi yaptın, ama gittin ve ben bittim.

Cemal Süreya: Bazen öyle yorar ki aşk insanı, bıktırır hayattan ve kapayınca gözlerini bir daha açmak istemez insan.

Cemal Süreya: Şimdi sen kalkıp gidiyorsun, git gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar, gitsinler oysa ben senin gözlerin olmadan edemem bilirsin. Cemal süreya sözleri

Cemal Süreya: Biliyorsun ben hangi şehirdeysem yalnızlığın başkenti orası ve yine sevgili çocuk biliyorsun kişi tutkularıyla yalnızlığını adlandırıyor o kadar.

Cemal Süreya: Biliyorum sana giden yollar kapalı üstelik sende hiçbir zaman sevmedin beni. Ne kadar yakından ve arada uçurumlar insanlar, evler aramızda duvarlar gibi.

Cemal Süreya: Gölgene bak beni anlamak istiyorsan o kadar yakın ama sana asla dokunamayan.

Cemal Süreya: Düşenin dostu olmaz derler kimileri sanki ayakta olanın dostu çokmuş gibi. Cemal Süreya sözleri kısa

Cemal Süreya: Üzülme değmez sözünü duymaktan sıkıldım, değmeyenlere zaten üzülmem, üzüldüğüm şey; değmeyenlere yüreğimin değmiş olması.

Cemal Süreya: Bir kâğıda sensizlik yazdım, yine de çok hoşuma gidiyor, çünkü sensizlik kelimesi bile senle başlıyor.

Cemal Süreya: Hayatta gözyaşlarımı hak edecek bir insan görmedim. Ya benim gözyaşlarım gereksiz, ya da uğruna gözyaşı döktüğüm insanlar değersiz.

Cemal Süreya: Sen bakma benim bu kadar hüzünlü şeyler yazdığıma ben çok gülerim ve gülerken hiç kimse yalan olduğunu anlayamaz.

Cemal Süreya: Kimseyi suçlama suçlanacak biri varsa o da sensin. Sonuçta o sana küçük bir umut verdi, sen ise ona her şeyini verdin.

Cemal Süreya: Önce sevdiğiniz terk eder sizi, ardından uykunuz sonra ne sevdiğiniz geri gelir ne de uykunuz.

Cemal Süreya: Birer birer seve seve çıktığım aşk basamaklarını onar onar, söve söve iniyorum şimdi.

Cemal Süreya: Ellerim ceplerimde yürüyorum ve ben ne zaman bir şiir duysam; şahadet getiririm, ölürüm.

Cemal Süreya: Denir ya aşk iki kişilik yalan, Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir, buda yalan çünkü aşk acısı hep tek kişilik.

Cemal Süreya: Tam unuttun sanırsın. Karşına çıkar tebessüm eder yine bağlar seni kendine.

Cemal Süreya: Cevap veriyorum zamanla her şey geçer diyen akıllılara, geçen tek şey zamandır anlayan, anlatsın anlamayanlara.

Cemal Süreya: Sen dedi intihar gibisin, hem herkes tarafından bir kez düşünülen hem de cesaret edilemeyen.

Cemal Süreya: Küçükken anneme mezarlıktan korkuyorum dediğimde ölüden değil, diriden kork demişti. Zamanla anladım ki annem yine haklıydı.

Cemal Süreya: Öylesine sevdim ki seni öylesine sensin ki kuşlar gibi cıvıldar tattırdığın acılar.

Cemal Süreya: Mutlu olmanın yolunu karşıdakini mutlu etmek sanıyorduk. Yanıldık, çünkü ne kadar mutlu ettiysek, o kadar yalnız kaldık.

Cemal Süreya: Hayat benimse eğer kimse karışamaz ve biliyorum ki herkesle dost olunmaz. Aşka gelince bir kere sevdim işte bir daha işim olmaz.

Cemal Süreya: Üşüyor musun? Üzülme be gel yanıma. O kadar yaktın ki canımı ısınırsın, üşümezsin bir daha.

Cemal Süreya: Bir isteğim var sadece senden onun kokusunu al getir, onu saçlarını al getir, hatta mümkünse onu al getir bana rüzgar.

Cemal Süreya: Aslında ayrılıklar değil de gidenin sevmediği halde seviyorum demesi en çok koyuyor insana.

Cemal Süreya: Küçükken aldığım dışı güzel, İçi hep çürük çıkan elmalı şekerler gibisin. Aranızdaki tek fark; o elmalı, Sen ise el-malı.

Cemal Süreya: Seni soruyorlar; öldü mü diyeyim, yoksa dönecek mi? İkisi de imkânsız değil mi? Çünkü biliyorum; asla geri dönmezsin ve biliyorsun sen benim için asla ölmezsin.

Cemal Süreya: Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata, varsın yara içinde kalsın dizlerim, yüreğim kadar acımaz nasıl olsa. Cemal süreya sözleri

Cemal Süreya: Sana seni seviyorum dediğim kadar anneme peki anneciğim deseydim hazırdı cennetteki yerim.

Cemal Süreya: Zaman lazım sadece unutacaksın, nasıl unuttuysan çocukluğunu, kırılan oyuncaklarını. Kırılan kalbini de öyle unutacaksın.

Cemal Süreya: Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine, dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

Cemal Süreya: Annesinden dayak yediği halde, yine anne diye ağlayan bir çocuktur aşk.Annesinden dayak yediği halde, yine anne diye ağlayan bir çocuktur aşk.

Cemal Süreya: Kaldı işte çayımız bardakta, çocukluğumuz sokaklarda, mutluluğumuz kursağımızda, sevdiklerimiz uzaklarda, gülüşlerimiz fotoğraflarda.

Cemal Süreya: Çok yoruldum sevgili daha fazla yorma beni, ben fazlasıyla ödedim zaten uğrunda kaybettiklerimin bedelini.

Cemal Süreya: Hayatımda ilk kez birisi bana Kendine çok dikkat et dedi sadece anlamış onun kalbini taşıdığımı herhalde. Cemal Süreya sözleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696