Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Çıkar İle İlgili Sözler

Çıkar İle İlgili Sözler

Çıkar İle İlgili Sözler, Çıkarla İlgili Sözler, Çıkar Hakkında Sözler, Çıkarcı İnsanlara Sözler, Çıkar Üzerine Sözler, Nankör Çıkarcı İnsanlara Sözler, Çıkar İle İlgili Resimli Sözler, Çıkar İle İlgili Sözler Tumblr

Bazı kişiler vardır hayatları hep çıkar üzerine kuruludur. Bu kişilerin menfaatleri bittiği zaman dostluğu da biter, arkadaşlığı da biter. Selamı keserler sizi gördüler mi yolunu değiştirirler ama bilmezler ki toplum tarafından çıkarcı insan olarak damgalanmışlardır. Çıkarcı insanların karakterleri de bozuk olur her zaman güzel konuşurlar ama her sözünün arkasında menfaat yatar. Çıkar peşinde koşan kişiler kendi çıkarından başka bir şeyi önemsemezler ve çıkarlarını elde edebilmek için her şeyi yaparlar. Yani bu kişiler için çıkara giden her yol doğrudur.

Çıkarcılık bencillik ve egoistlikten başka bir şey değildir. Çıkarcı insanlar başkalarının hakkını yemekten, yalan söylemekten asla çekinmezler. Bu tür kişiler anlık veya günlük yaşarlar çıkarı kimde ise onu severler çıkarı bitince yoluna giderler. Kimden fayda gördülerse sahte sevgisini de ona gösterirler. İşleri bitince ise ikiyüzlülüğü ortaya çıkar.

Çıkar Sözleri

Kendi öz çıkarına çalışmak, umumun çıkarından çalmak olur. (Schiller)

Çıkar peşinde koşanlar asla yorulmaz çünkü onların gözü çıkarlarından başkasını görmez.

Yalnız kendi menfaatini gözeten dosta gönül bağlama. Fayda görmezse, sana düşman olur, ondan vazgeç. (Yusuf Has Hacib)

Sevgin de kızman da Allah için olsun. Kimseyi dünyevi bir çıkar için sevme. (İmam Şa’rânî)

Sevgide menfaat varsa asırlık çınar dar gelir, sevgi yürekten ise bir dal bile yeter gelir.

Nokta kadar menfaat için, virgül gibi eğilenler, sonunda düz hat olup çiğnenmeye mahkumdurlar. (La Edri)

Çıkarlar karşılıklı olunca ve herkes sadece kendi çıkarını düşününce, kendi çıkarlarından olmamak için insanlar daha uzlaşmacı oluyor. Böylece işleri daha çabuk görüyoruz. (Deniz Vincente)

Seviyorsan belli etmeden sev. Olur ki, onun seni sevmesini bekler gönlün de, senin sevgine de menfaat karışır. Sevmek, karşılıksız olunca sevmektir.

Menfaat yaşamak, ahlâk yaşatmak ister. Neyi feda edersen O sana ihsan edilir. Neye kıyamazsan onunla da sınanırsın. (Mevlana)

Aldanma insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecde, cenneti vaat etmeseydi eğer, Allah’a bile etmezlerdi secde. (Mehmet Akif Ersoy)

Dünyadaki hiçbir çıkar, verdiğiniz sözü tutmamaya veya kendinize olan saygınızı kaybetmeye değmez. (Marcus Aurelius)

Kim kendisinde Allah’ın rızası aranan bir ilmi sadece dünyalığa sahip olmak için öğrenirse, o kimse kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz. (Hadis-i Şerif)

Başkalarını mutsuz etme mutluluğunla ve menfaatin için kimseyi kırma. Eğer biraz huzur istiyorsan herkesi dostun sanma. (Ernesto Che Guevara)

Menfaat bir sandalyeye benzer; Başının üzerine koyarsan, seni alçaltır. Ayaklarının altına alırsan, seni yükseltir. (Mevlana)

Dünyanın gösterişli halleri, yapmacık çıkarcı insanları çekmiyor dikkatimi. Bana bir parça; yüreği güzel, samimi insan lâzım. (Maksim Gorki)

Çoğu zaman bireylerin çıkarları, toplum çıkarlarıyla çatıştığı için yasa denen şey ortaya çıkmıştır. (Muhammed Hecazi)

Bir şeye samimiyetle inanan insan, yalnız menfaatlerinin kılavuzluğu ile ilerleyen 99 kişiye bedeldir. (John Stuart Mill)

Nasıl ki bir noktadan sonsuz doğru çıkarsa, bir akıldan da sonsuz fikir çıkar. Bunların çoğu birbirine zıttır, hepsi menfaate bağlıdır. (Hekimoğlu İsmail)

En hızlı yargıç, çıkarlarımızdır. (Mustafa Güngör)

Kapıların arkasında bölüşürler pazarı, çıkarları çatışınca başlatırlar savaşı. (Bertolt Brecht)

Dostluklar çıkarlar kadar olunca, yokluğu insana koymaz.

Ne yaparsan yap, nasıl yaşarsan yaşa; ama gülebilmek için birini ağlatma ve çıkarların için hiç kimseyi satma. (Honore D. Balzac)

Çıkarcı öyle bencil bir insandır ki, sırf kendi yumurtası pişsin diye, komşularının evini yakmaktan çekinmez.

Kişi çıkarı, hayvansal yanımızın bir sürüp gitmesidir. İnsanda insanlık, karşılık beklememekle başlar. (H. F. Amiel)

Dünyada her insan, başkalarından çıkar sağlamak için, sabahtan akşama kadar asık bir suratla dolaşır. (Oğuz Atay)

Matematiği zayıf bunca insanın menfaatlerini sevgimesajlarim.com hatasız hesaplaması bana ilginç geliyor. (Münir Üstün)

Ben, bana gerçekten yoldaşlık etmeksizin, yalnızlığımı çalanlardan nefret ederim. (Friedrich Nietzsche)

Çıkarcı insanlar menfaatlerini sevgi, yalanlarını mutluluk zannederler.

Bazı çevrelerden çıkar ilişkilerini çıkardığınızda, geriye hiçbir şey kalmaz. (Mustafa Güngör)

Çıkarlarımızı bazen yanlış algıladığımız için, isteklerimizin çoğu yanlış bir yönde ilerlemektedir. (Dostoyevski)

Nokta kadar menfaat için zerre kadar egilmem! Hayatımın hesabını Rabbimden başkasına vermem…

İnsanlara eğitim ve bilgi sağla. Barış ve düzenin sağlanmasının kendi çıkarları için gerekli olduğunu onlara öğret. (Thomas Jefferson)

Kayan yer görünce su gibi akma; Menfaat uğruna dostunu satma; Eğer bu dünyada huzur ararsan; Olur olmaz herkesi dost sanma! (Mevlana)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696