Çocuğuma Güzel Sözler

Çocuğuma Güzel Sözler

Sayfa İçeriği: Çocuğuma Güzel Sözler, Çocuklar İle İlgili Güzel Sözler, Çocuklar İçin Sözler, Çocuğum İçin Güzel Sözler, Çocuğuma Güzel Mesajlar, Çocuğuma Özledim Sözleri, Çocuğa Yazılmış Güzel Sözler, Annenin Çocuğuna Yazmış Olduğu Sözler

Çocuğuma güzel sözlerden oluşan bir yazı hazırladık. Bir anne bir baba için çocuğu dünyanın en kıymetli varlığıdır. Anne ve babalar her zaman çocuklarının yanında olmasını ister. Ama bu her zaman mümkün olmuyor. İşte uzakta olan çocuğa güzel sözler göndermek isterseniz yazımız sizler içindir.

Çocuğuma Güzel Sözler

Ne bilirdim ki bir gün kuş misali uçup gideceğini, geride yuvada boynu bükük kalacağımı. Ama hiç giderken üzüldüğümü belli etmedim biliyor musun? Çünkü üzüldüğümü görme sen mutlu ol o bana yeter diye çocuğum.

Meğer candan öte de bir can daha varmış onun adı da evlatmış.

Bir anne ve bir babanın bu dünyadaki en büyük serveti nedir bilir misin çocuğum. Canından çok sevdikleri siz evlatlarısınız. Sizi bir gün değil her zaman seveceğiz.

Evlat gökyüzünde parlayan yıldız gibidir. Ne kadar uzakta olursa olsun her zaman orda olduğunu ve senin için parladığını bilirsin.

Ayakta duracak halim yokken; hayatta duracak nedenlerim var benim ben anneyim çocuklarım var benim.

Daha dün yukarı atıp atıp tuttuğumuz, güldü diye sevince boğulduğumuz, yürüdüğünde elinden bırakmadığımız canım çocuğumuz büyüdü ve artık kendi ayaklarının üzerinde durmaya başladı.

Nasılsın anne diye soracak olursan, arkanda bıraktığın yarım bir insan olarak devam ediyorum yaşamaya, pencerenin önünde gittiğini yollarda kaldı gözüm, sofrada boş kaldı tabağın. Seni çok özledim çocuğum.

Bana en güzel kokan parfümü değil bana çocuğumun kokusunu getirin. Ben onu çok özledim.

Canım yavrum senin gibi bir evladım olduğu için seninle ne kadar gurur duysam azdır. Allah’ım seni her zaman başarılı, mutlu ve huzurlu esin.

Benim kır çiçekleri kadar güzel, güller kadar özel, lale bahçeleri kadar masum bir çocuğum var. Ben bu dünyada başka ne isteyebilirim ki…

Benim dilimdeki ilk sözüm, yüzümdeki gülümsemem, kalp atışım, iki gözüm her şeyim olan canım yavrum seni daha şimdiden çok özledim.

Çocuğun canının en kıymetli yeri, sakındığın gözün, tutmaya kıyamadığın ellerin, yolda yürüdüğün ayakların, yediğin en tatlı yemeğin, içtiğin bir bardak suyun, canından öte canındır.

Annesinden dayak yediği halde “anne anne” diye ağlayan çocuğun aşkıdır gerçek aşk.

Sensizliği anlatamam çocuğum kimselere, çünkü senin bendeki eksikliğini anlatsam da kimse anlayamaz beni. Hep yaptığımı yapar içime atar gözlerimden dökerim canım yavrum.

Canım çocuğum sen benim canımsın, senin saçının bir teli incinse benim tüm bedenim acır.

Bir anne baba çocuğuna kızsa da, bağırsa da her zaman onu çok seviyordur. Hangi anne baba çocuğunun kötü olmasını ister ki. Seni çok seviyoruz yavrum.

Bir anne, bir baba evladının küçükken tuttuğu eli ömrünün sonuna kadar bırakmaz, evladı ne kadar uzakta olsa da.

Bir anneye verilecek en değerli hediye onun boynuna dolanmış bir pırlanta değildir, çocuğunun boynuna dolanan kollarıdır.

Şimdi sensiz uyandığım bir Eylül sabahında rüzgarın hafif hafif ayrılık meltemini fısıldadığı yaprakların ise bir annenin çocuğundan ayrılışını anlatan ağaçtan ayrılığını görünce gözlerim doldu yine aklıma geldin birden.

Şimdi derbileri kim ile izleyeceğim ben, yensek bile sen olmayınca onun bile tadı çıkmıyor, gol atınca gol diye bağıran olmayınca derbinin de tadı kaçtı. Kısacası güzel çocuğum senden sonra her şeyimiz yarım kaldı.

Bizler tekrar çocukluğumuza dönemeyiz ama çocuklarımızı yaptığımız yanlışlardan kurtarabiliriz.

Şimdi sen olsaydın yanımda annem diye boynuma sarılsaydın, kahkaha ile gülüp, neşe ile evimize huzur verseydin. Bizleri böyle sensiz bırakmasaydın olmazdı güzel yavrum.

Anne baba ile evlat et ile tırnak gibidirler. Birisi acı çekerken diğeri gülemez.

O doymadan senin doymadığın, o eve gelmeden senin uyuyamadığın, o giymeden senin giyemediğin, o gülmeden senin gülemediğin canından çok sevdiğin çocuğundur.

Bir çocuk doğar, yürür, büyür ve kocaman insan olur ama bir annenin, bir babanın gözünde hala küçücük bir çocuktur. Onların gözünde evladı hep çocuk olarak kalacaktır.

Aşk vardır menfaatler bitti mi biten, aşk vardır sıkılınca son bulan, evlat aşkı vardır hiçbir zaman bitmeyen, bitmeyecek olan.

Hani bazı filmler vardır önce aile hep birlikte çok mutlu olurlar. Sonra çocuklar bir bir dağılır giderler. Ortada kala kala bir anne bir baba kalır. Tıpkı bizim gibi

Anne ile evladın aşkı Mecnun ile Leyla’nın aşkı gibidir.  Aşk annesinden dayak yiyen çocuğun anne anne diye ağlamasıdır.

Allah’ım seni vatana millete hayırlı bir insan eylesin. Ailesi ile birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşamayı nasip etsin. Yolun açık olsun yavrum.

Çocuk Allah’ın bize en büyük lütfudur. Onunla hayata daha da bağlanır, onunla yaşarız.

Ne bilirdim ki bir gün kuş misali uçup gideceğini, geride yuvada boynu bükük kalacağımı. Ama hiç giderken üzüldüğümü belli etmedim biliyor musun? Çünkü üzüldüğümü görme sen mutlu ol o bana yeter diye çocuğum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz