Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Evlat Sevgisi Sözleri

Evlat Sevgisi Sözleri

Evlat dünyanın en çok sevilen kişisidir. Bu yazımızda anne evlat sevgisi sözleri Mevlana, erkek evlat sözleri kısa, evlat sözleri ve evlat sevgisi sözleri tumblr okuyabilirsiniz.

Evlat Sözleri Kısa

– Çocuk bulunmayan evde bereket yoktur.

– Kimin çocuğu varsa, onunla çocuklaşsın.

– Babanın faziletleri, çocukların servetidir.

– Hiçbir çiçek evIat kokusu kadar güzeI kokmaz.

– İyi evlat babayı vezir, kötü evlat rezil eder.

– ÇocukIarınıza ikram edin ve terbiyeIerini güzeI yapın.

– Evlat, sen olmasan ben ne yapardım diye nefes aldığım.

– Çocuklarınıza ikram edin ve terbiyelerini güzel yapın.

– Evlat sevgisi dünyanın en güzel sevgisidir.

– Evlat, dünyadaki en büyük her şeyden büyük zenginliğim.

– Çocuk kokusu, cennet kokularındandır. (Hz. Muhammed s.a.v)

– Anne ile evlat arasında bağı koparan tek şey göbek bağıdır.

– Vаzgeçilmezimi sorsаlаr şüphesiz ki biricik evlаdım derdim.

– Bir çocuk doğduğu o anda yeni bir anne dünyaya gelmiş ooolur.

– İnsanIar çocukken daha mutIudur, çünkü oIdukIarı gibi davranırIar.

– Cennetteki “Sevinç Sarayı’na, ancak çocukları sevindirenler girer.

– Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

– Evlat kokusu, Cennet kokusudur. Evlat dünyada nur, ahirette sürurdur.

– Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı biz çocuklarımızdan ödünç aldık.

– Her ağacın bir meyvesi vardır. Gönülün meyvesi da çocuktur. (Hadisi Şerif)

– Kimin çocuğu varsa, onunla çocuklaşsın. İbn Mıhled, Ahbâru’s-Sığar, s: 135.

– Her ağacın bir meyvası vardır. Gönülün meyvası da çocuktur. (Hz. Muhammed s.a.v)

– Bir baba, evladına güzel edepten daha efdal bir şey hediye etmez. Hz. Muhammed (s.a.v)

– Kötü bir şey olduğunda keşke onun değil benim başıma gelseydi denilen tek şey evlatmış.

– Dünyada insanın en önemli işi, yüzünü ağartacak çocuklar yetiştirmektir. Bertrand Russell

– Hiç bir ana-baba evlâdına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlâktan daha değerli miras bırakamaz.

– Bir evladın annesine babasına nasıl davranmasını istiyorsanız sizde anne babanıza öyle davranın.

– Hiç bir şeye üzülmeyin hаyаtın size en büyük аrmаğаnı olаn evlаtlаrınızа sаrılın ve hep şükredin.

– Bir adamın hayır yolunda harcadığı paranın en faziletlisi, aile fertlerine harcadığı paradır. Müslim, Riyazüs Salihin

– Sen benim karanlığımda parlayan ay ışığım, soğuk günlerimin sıcacık güneşisin. Sen benim yaşama sebebim, biriciğimsin.

– Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz. (Balzac)

– Bir çocuk sahibi olmaya karar vermek çok önemlidir, sonsuza dek yüreğinizin, bedeninizin dışında olmasını kabul etmektir.

– Cennette ferahlık ve sevinç evi denilen öyle gösterişli bir yer vardır ki, oraya yalnız çocukları sevindirenler girebilir.

– İlk göz ağrım, gözümün nuru, her sabah gönlüme doğam güneşim. Seni çok özledim. Allah’ım seni kazalardan belalardan korusun.

– Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.

– Kimin iki kızı olur da bunları öldürmez, alçaltmaz, oğlan çocuklarını bunlara tercih etmezse Allah onu cennete koyar. Ebu Davud

– Yeni doğan çocuklar önce dinleyerek anlar ve sonra da konuşmaya başlar. İnsanları anlamanın ilk adımı dinlemeyi bilmekten geçer.

Anne Evlat Sevgisi Sözleri Mevlana

– Bir çocuğu eğitirken iIk düşüncem, onun namusIu bir adam oImasıdır, bunun için de önce iyi bir yürek, sonra zeki bir kafa gerekir.

– Tekrar çocuklar gibi olmamız yerine getirilemeyecek bir taleptir; ama en azından çocukların bizler gibi olmasını önlemeye çalışabiliriz.

– Sen benim hayatımda iz bırakanımsın, sen benim bu hayattaki yaşamım, elim, gözüm, kulağım, bedenim her şeyimsin. Sen canımsın, canım evladım.

– Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk, annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı şekilde davranacağını düşünür.

– Hiç şüphe yok ki ideal terbiye, çocuğun kabahatlerinden dolayı cezalandırmak değil, onu kabahat yapmaktan alıkoyacak bir seviyeye çıkarmaktır. Peyami Safa

– Evlatlarınızı sürekli eleştirmeyin ve başkalarının yanında küçük düşürmeyin. Bir çocuk eleştiri ile büyürse eleştirmeyi, sevgiyle büyütülürse sevmeyi öğrenir.

– Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık aileme! Dokunma çocuklarıma! Dokunma oğluma! Dokunma gelinime!

Erkek Evlat Sözleri Kısa

– Allah herkese hayırlı, imanlı, ahlaklı evlatlar versin. Onları İslam’a, vatanına ve milletine hizmet eden kullarından eylesin. Allah onların acılarını göstermesin. Amin

– Annem yalan söyledi… Dadım yalan söyledi… Öğretmenim yalan söyledi. Bana söylenenlerin tam tersi bir dünyada ne yapılabileceğini ben nereden bilebilirim ki?…-Bernard Shaw

– Sen yanımızdan ayrılınca içimi derin bir hüzün kapladı biliyorum işlerini bitirince dönüp geleceksin ama yine de hep aklım sende. Kendine dikkat et kuzum. Mevla’m seni korusun.

– Bana en pahalı parfümün kokusunu değil, bana dünyanın en güzel kokan çiçeklerinin kokusunu değil bana evladımın kokusunu getirin. O benim hiçbir şeye değişmeyeceğim tek varlığım.

– Benim küçük oğlum, kahramanım. Seni ilk kez kucağıma sevgimesajlarim.com aldığım zaman tüm mutluluğum sen oluverdin. Seni o andan itibaren şefkatli kollarımın arasına alıp asla bırakamayacağımı anladım.

– Sen benim gözümden sakındığım canım oğlumsun. Senin için her şeyi göze alıp bu yolda gidebileceğimi bilmeni istiyorum. Benimle olduğun sürece sana her şeyi verecek bir annen var bunu unutma.

– Anа veyа bаbаnın, çocuğunа duyduğu sevgidir. Dünyа üzerindeki en plаtonik sevgi olduğu аçık seçik ve de nettir. Korkudur, huzurdur, аşklаrın en güzelidir. Korkаrsınız yа onа bir şey olursа diye, huzurdur onu uyurken seyretmek ve en güzeli de аşktır hiç аzаlmаyаn ve terk etmeyen…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781