Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Okula Veda Sözleri

Okula Veda Sözleri

Okula Veda Sözleri, Okula Veda Sözleri Kısa, Okuldan Ayrılma Sözleri, Okulu Bitirme Sözleri, Okuldan Mezun Olma Sözleri, Resimli Okula Veda Sözleri, Okula Veda Sözleri İnstagram

Okula Veda Sözleri

Çok güzel anılar biriktirdiğim, güzel arkadaşlar edindiğim çok sevdiğim okuluma gözyaşları içinde veda ediyorum. Hoşçakal

Bir zildi tüm yılı başlatan bir zildi sözlüden kurtaran ve yine bir zil olacak hepimizi ayıran.

Okula veda etmenin bu kadar zor olacağını hiç düşünmezdim.

Her şey biter bu hayatta okul bile bitebildiğine göre.

Rabbim bana bu günleri gösterdi şükürler olsun ki okulumu başarı ile bitirdim. Tüm arkadaşlarım hakkınızı helal edin görüşmek üzere.

Okul bitince sevinirim sanmıştım hâlbuki ayrılık daha ağır basıyor.

Öğretmenlerime, arkadaşlarıma, yaşanmışlıklarıma, güzel okuluma veda ediyorum gelecekte görüşmek üzere hoşcakalın.

Biz nasıl bir insanız böyle okul vakti okula gelmek istemiyoruz, şimdi ise okul gitmek ayrılmak istemiyoruz.

Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.

Hayattan mezun olana kadar bu gün senin hatıralarında hep olsun. Her istediğin gerçek olsun.

Ben kaçar geride kalan herkese selam.

Zil çalsın alt devreler derse girsin, nöbetçi öğretmenler bağırsın, müdür istiklal marşı töreninde hitap etsin artık bunlar beni alakadar etmez ben mezun oldum.

Ne demeliyim neyden bahsetmeliyim bilmiyorum. Çok güzeldi desem az çok yorucuydu desem hafif nasıl başlamıştık ya desem eski nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasam onca anı dizili verecek hafızalara.

Okul yıllarını çok arayacaksın hayat sandığın kadar kolay değil! Bunu bilmeni isterim çünkü sana değer veriyorum ve ilerde üzülmeni istemiyorum. Mezuniyetini kutlarım sevgili arkadaşım.

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini kaybedeceğimizi anlayana kadar… Okul da öyleymiş ama biraz geç anladık.

Güzel arkadaşlar kazandık, hayatımızı kolaylaştıran bilgiler edindik, okulun bizim ikinci evimiz olduğunu bildik, artık biz mezun olduk.

-Okul bitince ne olacaksın; valla bitsin yeter ki ben çok mutlu olacağım.

Öyle günler oldu ki hasta halinle bile kalkıp okula gittin öyle zamanlar geldi ki hiç bıkmadan hedefine koşmak için gecelerce uyumadın… Bu başarı için çok fedakârlık yaptın canım kızım. Seni çok seviyorum ve seninle övünüyorum.

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar anı not ederse etsin beynim bu yıllara ait yaşadıklarımı hep en özel yerde muhafaza edeceğim. Anılarımı sakladığım sandığıma saklayıp hiç unutmamak üzere onları sonsuza kadar oraya kilitleyeceğim.

Zaman öyle hızlı bitti ki hiç inanamadım yolun sonuna geldiğimize. Yıllığımız için yazılar yazmaya başladığımızda mezun olmanın sınırında olduğumuzu fark edemedim bile. Hepinizi çok özleyeceğim ve sizi hep gülümseyerek anacağım.

Üstüne bazen şarkı bazen de kopya yazdığımız sıralar geç kaldığımızda önünde ecel terleri döktüğümüz birbirimizin resmini çizdiğimiz tahta yazılılarda ki o kaçamak fısıltılar Omuz omuza gülüp ağladığımız can gibi tek yürek tek bilek olduğumuz arkadaşlarımız öğretmenlerimiz. Artık gitme vakti.

Bir gün bugün gelecekti ve her sabah sevgimesajlarim.com buluştuğumuz bu okul kampüsü bize yabancılaşmaya başlayacaktı. Yeni arkadaşlar yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzereyiz. Seneler sonra bir gün yine aynı yerde buluşmak üzere…

Başka şehirlerden geldik bu üniversiteye ve hep birlikte ne kadar çok anı biriktirdik kim bilir acı ve tatlı her anımızı birlikte paylaştık. Sizinle birlikte yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Tekrar görüşene dek hoşça kalın.

Her sabah gün doğarken kalkmak kışın soğukta titremek yazın güneşte terlemek birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yalnız okul değil içimizden de bir şeyler bitiyor. Sanki alıştığımız ve her an yaşadığımız bir şeyler bitiyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696