Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Sevgiliye Uzun Sözler

Sevgiliye Uzun Sözler

Sevgili olur da güzel uzun yada kısa sözler olmaz mı. Sevgilime uzun sözler, sevgiliye uzun aşk mesajları ve sevgiliye güzel sözler kısa romantik sözlerden oluşan bir sayfa hazırladık.

Sevgiliye Uzun Mesajlar

Senin aşkını dağlara yazacaktım ama aşkımdan daha büyük bir dağ bulamadım.

Dünya senin kadar güzel geliyor tüm telaşlarıyla, bir o kadar yorulmuyorum da sevmekten seni. Bir ağacın altında gölgelenmek gibiymiş seni sevmek, yazın sıcağında. Annemin oynarken verdiği salçalı ekmek gibi, ilk bayramlık ayakkabılarımı giymek gibiymiş seni sevmek. Herkesin bir ruh eşi varmış bu dünyada.

Dertli başımın tacısın, ruhumun ihtiyacısın. Ciğerimin köşesi, yüreğimin neşesi, bahçemin can ağacısın.

Seni sevmek sonsuza dek hayatımda yaşadığım en tatlı deneyim olacak. Ne zaman seni düşünsem, kalbim sana aşık olmaktan ölüyor. Sadece sevgiden yapılmış bahçede, bulabildiğim en güzel çiçeksin. Tutkuyla inşa edilmiş bir binada neşe kaynağım oldun. Sevgi vadisinde sen benim hayatımdın ve hayallerimden uyandığımda gerçeğim oldun. Seni seviyorum meleğim!

Sonra sen geldin bir iken iki olduk biz olduk. Sevgiliydik can yoldaşı olduk.

Ben, istemem öyle iki günlük sevgili. Yüreğin varsa bir ömür sev beni.

Çocukken tanımasam da seni, inanıyorum ruh eşim olduğuna. Belki çocukken tanışamadık ama, hayat sonunda çıkardı seni karşıma. Şimdi hiç niyetli değilim peşini bırakmaya. Dişlerimiz dökülüp belimiz bükülene kadar hiç ayrılmayalım sevgilim, seni seviyorum.

Aşk, eylemlerle ifade edilen ve kalple hissedilen bir şeydir. Sana ne kadar sevildim bilmiyorum ama inan bana canım, sen hayatımdaki en değerli şeysin. Seni seviyorum! Beni masalların gerçek olduğuna inandırdın. Senin sayende, denememize bile gerek yok ve birlikte olduğumuz zamanlar her zaman güzeldir. Seni seviyorum tatlım.

Her şarkının sana çıktığı saatlerdeyim.

Tatlı gülüşün, her güne yeni umutlar ve hayallerle başlamam için ilham kaynağım. Hayatımın bu kadar huzurlu olmasının sebebi senin tatlı sesin. Hayatıma girdiğin ve onu her zamankinden daha harika hale getirdiğin için teşekkürler.

Seninle içtiğimiz bir kahvenin kırk yıl hatırı varsa, kırk yılımı önüne sererim, yeter ki beni sensiz bırakma. Sen olmazsan yolumu kaybeder giderim, sen yoksan ben de biterim. En güzel cümlelerim seninle başlar benim. Ay nasıl güneşten alıyorsa parlaklığını, ben de seninle aydınlanan ay gibiyim. Seni seviyorum ömrümün en güzel mevsimi.

Gözleri aşka güzel taze söğüt dalısın, Gel bana her gece sen gönlüme doğmalısın.

Aşk da sen, hasret de sen; ben de sen!

Benim için monoton olan hayat, şimdi hayaller ve umutlarla dolu. Tüm her şey senin sayende kadınım. Gülüşün, yürüyüşün, seslenişin bile hayat şerbeti gibi, bir yudum yetiyor insana. Sarhoş oluyor mutluluktan. Bir zamanlar boş vermiş, hayatını salmış bir adam şimdi senin kıvılcımınla etrafını aydınlatan bir mum gibi.

Uçmak için kuş olmak gerekmezmiş. Aşkın yeter bana sevgilim.

Sen, hayatımın geri kalanında Allah’a şükredeceğim bir nimetsin. Sen gelmeden önce hayatım eksikti. Seninle tanıştığımdan beri hayatım tamamen değişti. İçinde birçok koku olan bir çiçek gibisin. Hayatımı aşkının renkleriyle süslediğin için teşekkürler.

Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın; ya siyahi, ya beyazı seçeceksin. Şems-i Tebrizi

Sen hayatımdaki tüm karanlıkları söndüren güneş ışığısın. Sen benim kurtuluş yolumsun. Hiç birini senden daha derinden sevmedim. Seni söyleyebileceğimden daha çok seviyorum. Hiçbir şey sana olan aşkımı değiştiremez!

Bu bir rüyaysa bile, sen hayalden ibaretsen bile, gözlerimi hiç açmasam. Artık gerçekleri bir kenara koyup senin cennetinde yaşasam. Bir meleğin kanatları altında gibi, hiçbir şeyden korkmasam. Bu dünyanın tüm masumiyetini, tüm güzelliklerini kalbine sığdırdığın gibi beni de kalbine sığdırdığın için teşekkür ederim sevgilim. Tüm kalbimle sana çok aşığım.

Yürekler karşılıklı bekleyiş içindeyse sevgin duyulur elbette. Özlemek ne renk sence? Sen rengi düşünürken ben seni özlediğimi söyledim bile.

Hayatımı her şekilde kutsadın ve seni hayatıma gönderdiği için Yüce’ye sonsuza dek minnettarım. Bir anda hayatıma girdin ve hiç şüphesiz daha iyi bir yer yaptın. Var olduğun için teşekkürler, aşkım leydim. Birlikte geçirdiğimiz her an, benim en değerli anımdan başka bir şey değil. Seni herşeyden fazla seviyorum.

Belki dünyanın sonu değilsin ama sen benim sol’umda bir dünyasın.

Gel birbirimize hayat olalım. Ayrılırsak hayatını kaybetti desinler.

Tek sevenim sen ol. Geri kalan dünya nüfusuna konuyu ben açıklarım.

Sevgiliye Uzun Mesajlar

Düşünmekten korktum sensiz geçen bir günü. Varlığının bana neler kazandırdığını anladım sevgilim. Kıymetinin neden bu kadar çok olduğunu anladım. Şimdi tüm dualarımda adın var senin. Göz kapaklarıma kazıdığım bir resmin var. Şimdi seni sevdiği için kendini seven bir adam var karşında, aşkın ne olduğunu seninle anlayan, bir kadını gökyüzünden sayan.

Yıllardır, seni görmeden aşka, tutkuya ve merhamete bakış açım tamamen değişene kadar gerçek aşkı bulamayacağıma inanarak üzüldüm. Bebeğim, bana verdiğin sevgi için seni her zaman çok seveceğim.

Diyorsun ki; Ben sana gönlümü verdim. İyi de gönül dediğin nedir ki ey sevgilim. Ben sana hiç gönlümü verir miyim? Çünkü gönül dediğin toprağa girince toz olur, toprak olur. Ben sana ruhumu veririm. Çünkü ruhum sende sonsuzluk olur.

Varlığını sürekli hissettiğim, senin gülüşünle geçireceğim günler yaşama hevesimi arttıran tek şey. Gel sevgilim benim ol, senin olayım. Birlikte mutlu sonsuz olalım.

Sevgili dediğin ya senin gibi olmalı ya da hiç olmamalı.

Sensiz hiçbir şeyden tat alamaz oldum, aldığım nefesi boğulurcasına alıyor, çırpınarak yaşıyorum. Sonra kendime “Bir insan böyle sevilir mi ? ” soruyorum. Sonra seni sevdiğimi hatırlayıp vazgeçiyorum sormaktan. Aslında fazla söze gerek de yok sevgilim, özlüyorum. Gurbette gibi özlüyorum, memleketimi özler gibi. Şimdi seni görsem, kutupta güneş, çölde su görmüş gibi sevinirim. Öyle ki sen benim ilkbaharımsın, kara kışlardan sonra hayatımı aydınlatan umutsun. Gel de çiçeklerim açsın, kelebeklerim uçsun semada. Bu özlem bitsin, bu sevgilinin karanlığı aydınlansın bir anda, senin ışığınla.

Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime olsam ve sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam.

Aklında bulunsun sevgili. Sen beni kandırmadın, ben inanmayı seçtim. Can Yücel

Uyuyorum, seni rüyamda görmek için; uyanıyorum, sana gelip sarılabilmek için. Bir gün, hayallerim gerçek olacak biliyorum; seninle uyuyup seninle uyanacağım. O zaman ben, dünyanın en mutlu insanı olacağım. Mutluluk adına olan her şey bizimle olacak.

Aşk sabahlara kadar uyumamak değildi aslında. Her sabah uyandığında; yaşamaktan önce onun gelmesiydi aklına.

Bir kelebeğin kanadına düşen, çiğ tanesine benzer sana olan aşkım.

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım!

Lisanı ağızda olanı değil; Lisanı gönülde olanlar Yar et bize. Tebessümü simasında olanı değil; Tebessümü gönülde olanlar kat bize. Aşkı tende sananı değil; Aşkı ruhunda Can bilenlere arat bizi.

Tatlım, sen hayatımda yokken günlerimin nasıl geçtiğini hayal bile edemiyorum ve sensiz hayatımın nasıl olacağını hayal etmeye cesaret edemiyorum. Benimle kal bebeğim. Sonsuza kadar benim ol ve beni dünyanın en şanslı adamı yap. Mükemmel olmayabilirim ama kızım, umarım biliyorsundur ki senin için ölebilirim. Sen benim her şeyimsin.

Ey sevgili! Sana yazdıklarım, kalbimin en saf yerinde olgunlaşan inci taneleridir.

Ey Sevgili! İlacım da sensin, çarem de sensin. Yüz parça olmuş gönlümün nuru.

Aşkımı dağlara yazacaktım ama aşkımdan büyük dağ bulamadım.

Sevmek zor iş, ne maaşı var ne sigortası, Bir ayrılığı var bir de gözyaşı.

Rüzgâr alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı, yüreğim ise onlara inat sanki bir liman. Tıpkı gözlerindeki huzur gibi…

Belki dünyanın sonu değilsin ama sen benim solumda bir dünyasın.

Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değer be gülüm.

Kim demiş haram nedir bilmez Hayyam. Ben haramı helale karıştırmam seninle içilen şarap helaldir sensiz içilen su bile haram.

Ya kadersin, ya keder. İkisi de Rabb’dan dedim, sevmeye değer…

Diyorum ki sevgili: Ellerimi tutan ellerin, cennete götüren rehberim olsun.

Hasretinle yanan bir yürek var uzaklarda ama, hep seninle.

Umutlarımı yitirdiğimde gülüşün tuttu beni ayakta. Sesinin ezgisi sevgimesajlarim.com susturdu hayatımın sancılı çığlıklarını. Hayatımın en güzel zamanlarını yaşadım senle, en çok seninle güldüm. Sevgilim, hayatımdan hiç eksik olma.

Aklıma geldiğinde karışıyor mevsimler. Gözlerini düşündüğüm her yer sanki bir ilkbahar sabahı. Seninle yaşadıklarımız sevgilim, bir hikayenin çok daha ötesindeydi. Biz seninle bir hikayeydik. Mutlu bir hikaye. Sen benim en güzel hikayemsin. Başlayan ve bitmesini asla istemediğim.

Sen ruhuma cemre diye damlamadıktan sonra ben bu beden de neyleyim. Aşk da sen hasret de sen ben de sen. Mevlana

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem boğazımda düğümleniyorsa lokmalar buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

Senin en güzel yanın ne biliyor musun? Benim yanım.

Keşke çocukken tanısaydım seni, küsme diye saçını çekmezdim hiç. En sevdiğim oyuncaklarımı önüne sererdim. Sonra bakkala gidip çikolatalar alırdım sana. Saklambaç oynasaydık, bir sana sobelenirdim. Kovalamaca oynarken çok hızlı koşmazdım mesela, yorulma diye yalancıktan düşerdim. Belki sana ‘pamuk şekerim’ derdim, hatta şimdi bile diyebilirim. Ne bileyim, seninle çocuklaşıyorum sevgilim.

Öyle içten ki yüreğimin en derinindeki yerin, çıkarı yok, çıkası yok, çıkarasım yok.

Seni özlemenin ağır yükü altında eziliyorum şimdi. Göğüs kafesimin içinde kalbim bir kuş gibi çırpınıp duruyor sevgilim. Sadece yanımda olsan, hiç konuşmasan da olur, yeter ki varlığınla beraber olayım. Kokun olsun olduğum yerde, o da bana yeter. Gülmesen de olur yüzüme, sadece bak gözlerimin içine.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın.

Günüm seninle başlasaydı, sabahları çok severdim.

Ey Gönlümün sol yarısı, aklıma koydum seni, aklım almadı. Yüreğime bıraktım, sana doymadı.

Seni sevmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey ama artık ben şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

Yürek yüreğe değmişse eğer, elin ele değmesine gerek yok.

Ne bileyim be sevgilim? Öyle güzel baktın ki gözlerime… Sevmek değil ölmek geldi içimden.

Artık varlığım da yokluğum da seninle olacak, tıpkı dünüm ve bugünümdeki gibi. Sen kalmayı istediğin sürece hayatımın tam ortasında olacaksın sevgilim. Yıllarca kurduğum hayaller seninle can buldu, seninle güzelleşti. Hayallerimden çok daha güzel bir aşk sundun sen bana. Şimdi ise o hayallerin çok daha ötesinde bir düşüm var.

Aşk ile tamamlandı bu gönül. Yani seninle…

Seni bulmaktan çok aramak isterim seni sevmeden önce anlamak isterim, seni bir ömür boyu bitirmek değil sana hep yeniden başlamak isterim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696