Ders Verici Sözler

Ders Verici Sözler

Bu sayfamızda ders verici sözler ve ders veren sözler, öğüt verici sözler, nasihat verici sözler,ders verici kısa sözler ile ilgili konulu bir yazı hazırladık. Sözler vardır hayatta hiç bir zaman unutulmayacak dersler veren. Bazı sözler bir cümleden ibaret olur ama yaşamın boyunca aklında kalır.

Sen kendini hayatın kollarına bırakma, hayatı kendi kollarına al, kolların ağrıyacaktır ama hayat sana değil sen hayata yön verirsin.

İyi biri olmak, zengin ve varlıklı biri olmaktan kat kat daha iyidir.

Çok isteyip sahip olmak istediğin bir şeye pervasızca ona sahip olmak için çalışırsan, herkesin ve hayatın tutsağı olursun.

İnsanların hepsi doğarken eşit olarak dünyaya gelirler, bu eşitlik yaşarken bozulur ama öldüğü zaman yine doğarken olduğu gibi yine eşitlenir.

Söz söyleme sanatının önemli olduğu kadar dinleme sanatı da önemlidir.

Eğer hayatında yarınların hep kötü geliyorsa, kurduğun hayallerin hep yıkılıyorsa, yapman gereken bugünün yanlışlarını düzeltmendir.

Evlatlarınıza bol bol harçlık değil, onlara bol bol sevginizi verin. M.Vidrator

Sağlığına dikkat et deriz, bir mesaj gönderdiğimizde sağlıklı ol diye yazarız ama kendi sağlımıza dikkat etmeyiz. Başkalarına yol göstermekte üstümüze yok, kendi uygulamaya gelince gerek yok.

Eğer gerçek dost edinmek istiyorsan onlara paradan bahsetme, kendine çok fazla dost edinmek istiyorsan muhabbeti paradan aç.

Gerçek yalnızlık insanın kendiyle baş başa kalması ve kendi içinin sesini duymasıyla olur.

Bazı insanlar vardır “dik kafalı” diye tabir edilen kendi bildiğinde ısrar edenler, “kalın kafalılar” diye tabir edilenler ise hemen anlamakta zorluk çekenler, bir de “boş kafalılar” diye tabir edilenler var, bunlar ise her şeyi bildiklerini zannedip hiçbir şeyi tam bilmeyenler.

Büyükler nasihat verir ama küçükler dinlemez. Küçükler büyüdüğü zaman onlar da nasihat verir ama yine küçükler dinlemez.

Sen cümleleri ne kadar güzel kurarsan kur, kelimeleri ne kadar titizlikle seçersen seç, ne kadar ders verici sözler kullanırsan kullan, karşındaki aldığı kadar anlatabilirsin.

Bir insan hayatında çok az hata yapıyorsa bu insan yeni bir şeyler öğrenmek için kapalı bir insandır.

Hayat bir tiyatro sahnesi gibidir. Bazıları sahnede rol alarak yaşar, bazıları ise sahnede rol alanları izleyerek yaşar. İzleyerek değil bende rol alarak yaşamak istiyorum diyorsan acele et oyun bitmeden rolünü al.

Dertlerimiz de çocuklara uyuyunca geçecek denildiği gibi uyuyunca geçseydi keşke.

Hayatta hiçbir zaman yapmayacağın bir söz verme ve asıl önemlisi çok keyfin yerinde iken sağa sola söz verme.

Hayatınızda bazı bağımlılıklardan uzak durun ama mutluluğun bağımlısı olun.

Eğitim sadece okuldaki ders değildir, eğitim sadece okumakta değildir, eğitim okuduğunu ve öğrendiğini analiz ederek onun üzerinde düşünüp fikirler yürütebilmektir.

Ağzına gelen her şeyi söylersen, kulağın duymak istediklerini değil, duymak istemediklerini de duyar.

Hiçbir zaman geldiğin yolu unutma, geldiğin yolu unutursan gideceğin yeri göremezsin.

Hayatında öyle kararlar ver ki, yarın keşkeleri hayatından çıkar.

Muhabbetini yanlış yerde dile getirdiysen, o dili susturmasını bileceksin.

Sana düşman olanlara kin besleme ama sana düşman olanların sana yaptıklarını hiçbir zaman unutma, sana yapılanın hayatına neler kattığını unutma.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz