Güzel Anne Sözleri

Güzel Anne Sözleri

Sayfa İçeriği: Güzel Anne Sözleri, Anne İle İlgili Sözler Güzel, Anlamlı Anne Sözler, Annem İçin Güzel Sözler, Annelere Güzel Sözler, Anneye Duygu Dolu Sözler, Anneyle İlgili Sözler Facebook, Anne İle İlgili Sözler Tumblr

Bu sayfamızda sizlere dünyanın en değerli varlıkları olan annelerimiz için hazırladığımız güzel anne sözlerini yayınlıyoruz. Bir anne, anne olduktan ölümüne kadar her zaman evladını düşünür ve sevmeye devam eder, evladı onu sevmese bile.

Güzel Anne Sözleri

Ben seni nasıl sevemem ki güzel annem; sen beni karnında taşıdın, yetmedi sırtında taşıdın, o da yetmedi her zaman yüreğinde taşıyorsun.

Seni sevgiyle selamlasın esen rüzgar, senin gözlerindeki mutluluğu söndürmesin kader, Yüce Mevla’m dert vermesin ömrünün sonuna kadar.

İyi bir anne nasıl olur merak ediyorsanız size adresi vereyim gidin görün. Adres bizim ev.

Ömrüm bitmiş tükenmiş, kendimi bir uçurumun kenarında gibi hissediyorum, bırak kendini boşluğa bitsin bu çile diyorum ama annem aklıma geliyor ya üzülürse, o güzel gözlerinden bir damla yaş süzülürse.

Bir anne ne ister biliyor musunuz? Bir anne evladı mutlu olsun, o her zaman gülsün ister. Bu anneyi dünyalar kadar mutlu eder.

Canım annem sen benim en fırtınalı günlerde sığınacağım limanım, güzel günlerde penceremden odama doğan sıcacık güneşim oldun.

Evladını taşıyan kollar bir gün dahi yorulmaz, evladı kırk yaşında da olsa, 50 yaşında da olsa bir anne evladına doyamaz.

Sen hiç anne gibi bir şiir okudun mu, okudukça insanı duygulandıran, mutluluk veren, ömrünün her çağında dilinden düşmeyen.

Benim en sevdiğim annem, annemin en sevdiği ben, dünyada bundan daha büyük mutluluk ne olabilir ki?

Yar dediğin anne gibi güzel olmuyor, güldüğü zaman anne gibi içini ısıtmıyor.

İnsan hayatındaki birçok yüzü unutur; ilkokul öğretmenin, ilk arkadaşının, asker arkadaşının ama anne yüzü asla unutulmaz.

Bin kere sırt çevirsen de, bin kere kötü söz söylesen de, döndüğünde sana gülen yüz anne yüzüdür.

Ayaklarının altında cennet olan bir anne kötü olabilir mi?

Sen bizim için doğum sancısı çektin, sen bizim için geceni gündüzüne kattın, sen bizim derdimizi derdin gibi içine attın. Sen benim baş tacım güzel annemsin.

Sen bir annesinin ama sen bir anneden öte bir sırdaş, bir meleksin. Seni çok özledim güzel annem.

Atalarımız boşuna dememiş “ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz.” Diye.

Bir anneye bir tohum verirsen bir bahçe yapar,  bir diken verirsen gül yapar, bir evlat verirsen ömrüne mutluluk katar.

Sana çok kere saygısız davrandım, seni istemeden de olsa sinirlendim kırdım, senin bana öğütlerini bir kere dahi dinlemedim, ama şimdi çok iyi anladım ki ben hataların en dibindeyim.

Bir anne yüreği, merhamet ve sevgi doludur. Oraya ne zaman inerseniz inin her zaman sevgi ve merhametle karşılaşacaksınız.

Anne yüreğine giden her şey güzel ve mutluluk verici olmasa da; anne yüreğinden gelen her şey sevgiyle bezenmiş, mutlulukla donatılmıştır.

Annelerin elleri kırılmış kalpleri iyi eden bir sevgi merhemi gibidir.

Annesinden dayak yediği halde, yine ‘Anne’ diye ağlayan bir çocuktur aşk. –Cemal Süreyya-

Evlat erkek ise babasıyla, kız ise annesiyle anılırmış.

Bende günün birinde anne olunca senin gibi güzel bir anne olacağım. Ve çocuklarımı bakın annem beni çok severdi benden sizi çok seviyorum diyeceğim.

Varsa bu hayata dair en güzel şey koşulsuz şartsız annedir.

Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim annemdir.  -Abraham Lincoln-

Bir kadın en çok sevgilisini, en iyi şekilde ailesini, en uzun da annesini sever. -İrlanda Özdeyişi-

Kelimelerle anlatılamayan fedakârlık ve karşılıksız sevgiyi, tarif et desen bana herhalde sadece ‘’anne’’ derdim.  -Anonim-

Annenin olmadığı bir ev harabe, annenin olmadığı bir şehir viranedir.

Evladını taşıyan kollar bir gün dahi yorulmaz, evladı kırk yaşında da olsa, 50 yaşında da olsa bir anne evladına doyamaz. www.sevgimesajlarim.com güzel anne sözleri güzel olur.

Bir anneyi en güzel yapan süs anneliğidir.

Senin gibi güzel annem olduğu için Allah’a ne kadar şükretsem azdır. Canım annem seni çok özledim, seni çok seviyorum.

Sana sütümü helal etmiyorum diyen anne evladının kılına zarar gelse yüreği dayanamaz.

Yaşamdaki güzel şeylerin çoğu ikişer, üçer, düzinelerle ve yüzlercemdir. Sayısız yıldız, gül, kardeş, hala ve kuzen vardır; ama anne tektir. -Kate Douglas Wiggin-

Ben senden çok şey öğrendim canım annem, senin bana verdiklerinle bende çocuklarıma çok şey öğreteceğim melek annem.

Bir anne evladı için mutluluğundan, aşkından, umutlarından, hayallerinden kısacası her şeyinden vazgeçer. Sadece evladı mutlu olsun o ona yeter.

Bir anne evladının görmese de sesini duyduğunda mutlu ya da üzgün olduğunu anlar.

Anne, beş kişi için yalnızca dört dilim pasta olduğunu fark ettiği anda, pastadan nefret ettiğini duyuran ilk kişidir. -Tenneva Jordan-

Sen ben uyumadan uyumazdın, sen ben doymadan doymazdın ve güzel annem sen ben gülmeden gülemezdin.

Evlatlarının arasında ayrım yapmadan, hepsini çok seven anne gerçek annelik tacını başına takmıştır.

Meğerse dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Annem

Sensiz bir mutluluğun baldan zehir, sensiz bir gülümseme gülmekten çok kahır olur canım annem. Yaşamak seninle güzel.

Sen hayatı ne kadar öğrenirsen öğren, ne kadar tecrübe edinirsen edin, bir annenin sana öğrettiği bilgilere mutlaka ihtiyaç duyarsın.

 

İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal, Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan; Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan. -Necip Fazıl Kısakürek-

Ömrüm bitmiş tükenmiş, kendimi bir uçurumun kenarında gibi hissediyorum, bırak kendini boşluğa bitsin bu çile diyorum ama annem aklıma geliyor ya üzülürse, o güzel gözlerinden bir damla yaş süzülürse.

Canım annem sen benim en fırtınalı günlerde sığınacağım limanım, güzel günlerde penceremden odama doğan sıcacık güneşim oldun.

Ben seni nasıl sevemem ki güzel annem; sen beni karnında taşıdın, yetmedi sırtında taşıdın, o da yetmedi her zaman yüreğinde taşıyorsun.

Dünyada öğretilen bütün bilgilerin hiçbiri, bize bir ananın bakışının bir kelimesinin verdiği şeyi vermeye muktedir değildir. –W. Raabe-

Anne sesinden başka daha mutlu edici bir ses duydunuz mu?

Benim Annem her yerde:  Bir gül kokusunda, bir kaplanın gözlerinde, bir kitabın sayfalarında, yediğimiz yemekte, çölün fırtınasında, gün batımının pırıldayan cevherinde, dolunayın kristal ışığında, gün doğumunun tüllerinde… -G. S. Thompson-

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz