Kader İle İlgili Sözler Şems

Kader İle İlgili Sözler Şems

Sayfa İçeriği: Kader İle İlgili Sözler Şems, Kader Sözleri Şems-İ Tebrizi, Şems-İ Tebrizi Kaderle İlgili Sözleri, Nasip İle İlgili Sözler Şems, Nasip İle İlgili Sözler Şems-İ Tebrizi, Şems-İ Tebrizi Kader Ve Nasip Sözleri, Kader İle İlgili Sözler Şems Resimli, Kader İle İlgili Sözler Şems Facebook, Kader İle İlgili Sözler Şems Tumblr

Şems-İ Tebrizi Kader ile İlgili Sözleri

Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lüzum yok.

İnsanoğlunun edepten nasibi yoksa insan değildir. İnsan ile hayvan arasını ayıran edeptir.

Yaşarken anlayamadıkları değerleri, öldükten sonra anlamanın kimseye faydası yok. Sevdiğinizi dirileştirmenin yolu, hayatın tazeliğinde itiraf ve ifade etmektir.

Ey sevgili, talipsen yüreğime, yalnızlığını adayacaksın bana.

Değil yıldız, gökyüzü de kaysa; nasibinde yoksa nafile.

Gençliğimde aradığımı yaşlılığımda buldum, neylersin. Ya ben erken geldim ya sen geç kaldın vuslata, neylersin. Kader!

Gençliğimde aradığımı yaşlılığımda buldum, neylersin. Ya ben erken geldim ya sen geç kaldın vuslata, neylersin. Kader!

Yok, bir sitemim hayatta her şey kısmet, soldu gençliğim ömrümü aşkla ziyan ettim. Ağla gönlüm nasip değilmiş vuslat, rahat uyu yar sana hakkımı helal ettim.

Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını?

Hayrı ve şerri ve bu ikisinin hallerini öğretip bunlardan birini yapabilmesi için, insana seçme hakkı(irade) verene yemin olsun ki.

Hak’kın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını?

İlim üç şeydir: Zikreden dil, şükreden kalp, sabreden beden.

Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, “ne yapalım, kaderimiz böyle” deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.

Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin ne de hayat karşısında çaresizsin.

Kader İle İlgili Sözler Şems

Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, ne yapalım, kaderimiz böyle deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.

Nefsini günahta, cehalette, dalalette bırakan, zarar etti.

Nefsini kötülüklerden temizleyip faziletlerle dolduran kurtuldu.

Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz