Kardeşe Güzel Sözler

Kardeşe Güzel Sözler

Bu sayfamızda kardeşe güzel sözler ve kardeşlik sözleri, kardeş sözleri, kardeş ile ilgili sözler, kardeşlikle ilgili sözler, kardeslik sözleri, kardeşle ilgili sözler, abi kardeş sözlerini de yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin bir kardeşi vardır. Bazılarının kardeşi yanı başında, bazılarının kardeşi ise uzaktadır. Önemli olan kardeşlik bağımızı güçlü tutmamızdır. İster yakın olalım, isterse uzak artık günümüzde teknoloji alabildiğince gelişti ve gelişmeye de devam etmektedir. Bu teknoloji kullanarak uzakta olan bir kardeşimize anında ulaşabiliriz. Mesafeler önemli değil önemli olan birbirimize olan bağlılıktır.

Kardeş İle İlgili Güzel Sözler

Benim yakışıklı mı yakışıklı, tatlı mı tatlı, iyi kalpli bir kardeşim var. Ben daha ne isteyebilirim bu hayattan. Canım kardeşim seni çok seviyorum.

Canım kardeşim ben seni her zaman sevdim. Belki küçükken birbirimizle didişdik, küçük kavgalar yaptık ama artık büyüdük. Seni çok özledim kardeşim.

Kardeşim seni çok seviyorum. Kardeşe güzel sözler göndermek onu ne kadar çok sevdiğimi ve hatırladığımı göstermez. Onu hiç unutmadığımı ve her zaman sevdiğimi gösterir.

Bizim çok paramız pulumuz, zengin sevgilimiz yok ama bizim kardeş uğruna dünyayı yakacak kardeşlerimiz var.

Kardeş demek hayatta tanıştığın ilk arkadaş ve ömrün boyunca seveceğin en iyi arkadaşmış. Bunu senden öğrendim kardeşim. Sen benim can arkadaşım, kan kardeşimsin.

Kardeş aldığın nefestir. Sen nefes alamazsan kardeşinin de göğsü daralır, kalbi sıkışır. Kardeş kandır, candır, canandır. Her zaman sevilen bir güzel insandır. Seni seviyorum kardeşim.

Kardeşlik sözleri olmalı insanın hayat defterinin arasında, canı yandığı zaman usulca açıp okuyabileceği güzel kardeşlik sözleri.

Varsın olmasın bizimde bir manitamız, varsın olmasın, yalımız, villamız. Bizim var ya dünyalar kadar değerli kardeşimiz.

Kardeş aynı evi paylaşan iki arkadaş, aynı anne ve babanın çocukları paydaş, ve birbirlerini karşılık beklemeden seven iki yoldaş.

Kardeşim seni çok seviyorum. Çok bekletme gel artık seni çok özledik. Kardeşe en güzel sözler.

Hayatta varsa bir kardeşiniz korkmayan hayattan hiçbir zaman, başınız sıkışınca yetişir her zaman ilk önce kardeşiniz.

Bu hayatta herkesin bir kardeşi vardır; bazılarının ki kan bağı olan kardeş, bazılarının ki ise kan bağı olmadan kan kardeş, can yoldaşı iyi bir sırdaşı vardır.

Kökü derinde olan ağaç güneşte kurumaz, kardeşlik sonsuzdur unutulmaz.

Kardeşin yanındaysa önüne bakmadan yürüyebilirsin, çünkü ayağın yere takılıp düşecek olsan, kardeşin buna izin vermeyecektir.

Canım kardeşim sen üniversiteyi kazandın, ben hem çok sevindim, hem de sen yanımızdan ayrılınca çok üzüldüm. Çünkü biz seninle bir kardeş, can dostu bir arkadaştık. Bende can dostumu yanımda göremediğim her dakika üzülüyorum. Seni çok seviyorum kardeşim.

Yeter ki bir kardeşin olsun hayatında, sen ondan vazgeçsen bile, o senden vazgeçmeyecektir.

Eğer bu dünyada varsa kardeşlik yükün sırtında, kolların ağrır, belin bükülür ama kalbin bükülmez. Kardeş sevgisi hiçbir zaman bitmez.

Eğer bir gün yere düşerseniz ve yanında kardeşiniz varsa hiç korkmayın, elinizden tutar ve sizi düştüğünüz yerden kaldırır.

Kardeş bir tek mutluluklara ortak olmaz, kardeş acıya, kedere, göz yaşına da ortak olur.

Kardeş kardeşin her zaman en yakın candan arkadaşı gibidir. Bazen olur acılara beraber göğüs gerersiniz, bazen olur aynı mutluluğa beraber kahkaha atarsanız.

Eğer yaşarken bir kardeşiniz varsa hiçbir şeyden korkmayın. Yanınızda olsun ya da olmasın hiç önemli değil sadece o sağ olsun yeter.

Hemen hemen herkesin bir kardeşi vardır. Bazılarının kardeşi yanı başında, bazılarının kardeşi ise uzaktadır. Önemli olan kardeşlik bağımızı güçlü tutmamızdır. İster yakın olalım, isterse uzak artık günümüzde teknoloji alabildiğince gelişti ve gelişmeye de devam etmektedir. Bu teknoloji kullanarak uzakta olan bir kardeşimize anında ulaşabiliriz. Mesafeler önemli değil önemli olan birbirimize olan bağlılıktır.

Arkadaşlık bazen bir orman esintisinde gizlidir, kim zaman da bahçendeki gülün kokusunda gizlidir, ama asıl arkadaşlık seni kendinden çok seven kardeşte gizlidir.

Kardeşin varsa bir gün kardeşin değil o senin her gün kardeşindir.

Arkadaşı seçersin ama kardeşi seçemezsin. Arkadaşını canın istediğinde değiştirirsin ama kardeşi değiştiremezsin. Arkadaşa küsersin bir daha görüşmezsin ama kardeşe küsersin fakat her zaman onu düşünürsün.

En güzel kardeşlik birbirini çıkarsızca karşılık beklenilmeden sevilen kardeşliktir.

Kardeş sen yanlış yaptığın zaman yanlışını yüzüne vuran değil, yanlışını kendi yanlışı görüp seni koruyan ve seni usulca uyarandır.

Benim hayatımdaki en fazla güven duyduğum kişi sensin canım kardeşim. Herkes beni terkedip gider ama sen her zaman benim yanımda olacağını biliyorum. Seni çok seviyorum.

Kökü derinde olan ağaç güneşte kurumaz, kardeşlik sonsuzdur unutulmaz. Sitemizin kardeşe güzel sözler yazısını okumaktasınız.

Kardeşlik Sözleri İle İlgili Hadisler

Allah için sevişen iki kardeş buluştukları zaman, biri diğerini yıkayan iki el gibidir. Ne zaman iki mümin bir araya gelirse, Allah Teâla birini diğerinden faydalandırır. Hz. Muhammed (Sav) -Hadis-i Şerif-

Din kardeşinin ayıbını örten kimsenin, Allah Teâlâ dünya ve ahirette kusurunu örter. Hz. Muhammed (Sav) -Hadis-i Şerif-

Müslüman Müslümanın kardeşidir onu terk ve ihmal etmez. Hz. Muhammed (Sav) -Hadis-i Şerif-

Kardeşinle mücadele etme onunla alay etme ona verdiğinden sözden dönme Hz. Muhammed (Sav)  -Hadis-i Şerif-

Beni görmedikleri halde bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim. Hz. Muhammed (Sav) -Hadis-i Şerif-

Bir kişi Allah için bir kardeşlik kurarsa, Allah ona Cennette bir derece verir. Hz. Muhammed (Sav)  -Hadis-i Şerif-

Kardeşinle mücadele etme, onunla alay etme, ona verdiğinden sözden dönme. Hz. Muhammed (Sav)  -Hadis-i Şerif-

Birbirinize buğz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey Allah’ın kulları, kardeş olun. Bir Müslüman’a, üç günden fazla (din) kardeşi ile dargın durması helal olmaz. Hz. Muhammed (Sav)  -Hadis-i Şerif-

Kardeşlik İle İlgili Sözler

Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Âmâ basit bir sanatı unuttuk; kardeş olarak yaşamayı. (M.L.King)

Ey Allah’ın kulları, kardeş olunuz ( Buharî, Müslim )

Aynı dili kullananlar değil, aynı duyguları paylaşanlar daha iyi anlaşırlar. (Mevlana)

Hiçbiriniz kendi nefsi için istediğini kardeşi için de istemedikçe tam mümin olamaz ( Buharî, Müslim )

Üç şey kardeşlik sevgisini safîleştirir: selam vermek, mecliste yer vermek, sevdiği isimle onu çağırmak. Hz.Ömer

İnsan brüt sevilmelidir, net değil. (Sabina)

Kardeşine gülümsemen, iyiliği emredip kötülükten sakındırman, yolunu şaşıranlara yol göstermen, yol üzerinde eziyet veren diken, kemik gibi şeyleri kaldırman, senin su kabından onunkine boşaltman sadakadır. (Terğib)İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. (Newton)

Mümin kardeşinin bir ayıbını gördüğünde, onu yetmiş çeşit mazeret bularak temize çıkarmaya çalış. Eğer mazeret bulamazsan, sen yine de yetmiş mazerete iknâ olamadın diye kendini ayıpla. (İmam Kureyşî)

Yüz dost az, bir düşman çoktur. (Kızılderili atasözü)

Kardeşinle mücadele etme, onunla alay etme, ona verdiğin sözden dönme. (veya üstesinden gelemeyeceğin bir şeyi vadetme) Timizi

Hardal tanesi kadar sevgiyi ve sevgiyle yapılan ibadeti, sevgisiz yetmiş yıllık ibadete tercih ederim. (Yahya Bin Muaz)

Müminin mümine bağlılığı, taşları birbirine kenetli duvar gibidir buyuran Resul-i Ekrem ( bu kenetlenmeyi göstermek için iki elinin ) parmaklarını birbirine geçirdi. Buhârî

Ey allahın kulları, kardeş olunuz. ( Buhârî, Müslim )

Her kardeş dost olmayabilir ama dost her zaman kardeştir. (Atasözsü)

İyiler asla düşman olamazlar. (A.Manzoni)

Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Âmâ basit bir sanatı unuttuk; kardeş olarak yaşamayı. (M.L.King)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. blank tuncer dedi ki:

    kardeş gibisi var mıdır kardeşin yerini ne eş tutar, ne de arkadaş neden mi? Eşiniz zor anınızda sizi bırakıp gidebilir ama kardeşiniz her zaman yanınızda olur. Arkadaşınız size sadece iyi günlerde arkadaşlık eder ama kardeş her zaman yarenlik eder.

  2. blank melike Demir dedi ki:

    Kardesim canım benim iyi ki varsın. Elinize sağlık çok güzel sozler olmuş.

Yorum Yaz