Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024
Anasayfa » Güzel Sözler » Teselli Sözleri

Teselli Sözleri

Teselli Sözleri

Sayfa İçeriği: Teselli Sözleri, Teselli Sözleri Dini, Teselli Sözleri Sevgiliye, Hastaya Teselli Sözleri, Teselli Sözleri Ölüm, Teselli Sözleri Tumblr, Hasta Yakınına Teselli Sözleri, Birini Teselli Etmek İçin Söylenen Sözler

Teselli Sözleri

Güneş battı diye sakın üzülme; unutma ki yarın güneş yeniden doğacak ve yeni bir gün başlayacak.

Bir şey kaybettim diye de üzülme, belki yeni kazanacakların sana daha çok mutluluk ve huzur verecek. Haline şükret ve asla isyan etme.

Boş ver bu dünya kendinden başka hiç kimse için üzülmeye asla değmez. Biri gider diğeri gelir hayat böyle devam eder. Sen kendini üzdükçe olan sana olur, herkes keyfine bakıp yaşamaya devam eder.

Hiçbir şey senden ve senin sağlığından daha önemli değildir. Sen umudunu hiçbir zaman kaybetme, elbet bir gün kaybettiklerini geri kazanırsın.

Üzülme can! Doğruysan zarar gördüm deme. Bil ki iyiler mutlaka kazanır.  -Hz. Mevlana-

Seni beğenmeyip gidenlere sakın üzülme; unutma ki çürük olan meyve ağaçtan düşer.

Sen bugün canını sıkıp birileri için üzülürken, başkaları eğlenip gününü gün ediyorlardır. Kendine zaman ayır bir düşün kendini bu kadar üzdüğün için bu hayat değer mi?

Sakın üzülme! Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner.  -Şems-i Tebrizi-

Rabbine dönüp “benim büyük bir derdim var” deme. Derdine dönüp “Benim büyük bir Rabbim var.  -Hz. Mevlana-

Üzülme sen değerli arkadaşım hayat sadece o kişiden ibaret değil, seni o kadar çok seven insan varken, seni bu kadar çok üzen biri için üzülmen bizleri de üzüyor. Gel bırak artık üzülmeyi, giden gitmiştir de ve artık her şeyi geçmişe gömelim.

Geçmiş olsun arkadaşım. Allah’ım daha büyük hastalıklardan korusun. Rabbim tez zamanda şifasını versin.

Nar tanelerini tek tek kabuğuna yerleştiren kudret, Seni de hangi gönle yerleştireceğini bilir. Sen sıkma tatlı canını.

Güneşi örnek al kendine; korkma batmaktan, yılma doğmaktan.

Ölmüş olan biri artık hiçbir şey istemez, sevilmeyi de, kendisine acınmasını da, teselli edilmeyi de istemez. -Stefan Zweig-

Üzülme kaybettim diye, belki kaybettiklerin kazanacaklarının hazırlığıdır.

Başkalarının çektiği acıları düşünerek teselli bulmaya çalışıyorum. -Paulo Coelho-

Bazen iyi zannettiğimiz şeyler biter ki; yerine daha iyileri başlasın diye.

Derdi verende Allah, çaresini verecek olanda Allah’tır. Sakın isyan etme, küfre düşme. Ellerini dua aç ve Yüce Mevla’ya yalvar derdine bir derman vermesi için.

Nasipse el getirir, yel getirir, sel getirir! Nasip değilse el götürür, yel götürür, sel götürür.

Bir kapıyı kapan Allah başka bir kapıyı açar. Bizim hayırlı diye düşündüklerimiz hayırsız, hayırsız diye düşündüklerimiz de hayırlı olabilir. Sabırlı ol ve asla isyan etme.

Üzülmek yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün gücünü tüketir.

Önünde daha uzun bir süreç var asla sakın pes etme, sabırlı ol ve azimle çalışmaya devam et. Sen elinden geleni yap, gerisini Yüce Mevla’ya bırak.

Hayat her zaman iyisiyle kötüsüyle, mutluluğuyla üzüntüsüyle var olacaktır. Bugün mutlu olan belki yarın üzülecektir, bugün üzülen ise yarın mutlu olacak. Sen üzme tatlı canını sabırlı ol kardeşim.

Seni üzenler elbet bir gün üzülecek, senin gibi iyiliksever bir insanı kıranında bir gün kırılıp üzüleceğini sakın unutma.

Senden daha önemli ne olabilir ki; düşünsene sen olmazsan bu hayatın ne önemi var. Sen hayatın etrafında değil, hayat senin etrafında dönsün. Boşver sıkma canını.

Nasibimizde ne varsa o olur, bu yüzden sıkma canını nasipten öteye köy yok.

Hayat her zaman mutlulukla geçmiyor, bazen üzülüyoruz, bazen de seviniyoruz. Bazen birileri tarafından çok üzülüyor, bazen de birileri tarafından çok mutlu ediliyoruz. Şimdi sana üzülme desem biliyorum üzülmeye devam edeceksin ama şunu unutma ki dostum bu hayat o kadar kısa ki üzülüp kendini heder etmeye asla değmez. Bugün seni üzenler şimdi neşe ve mutluluk içinde zaman geçiriyordur. Böylesi daha hayırlıymış de ve üzülme artık.

Sana yemin ediyorum kimse için üzülmene değmez, hepsi nasıl olsa bırakıp gidecek, biri biter diğeri başlar, sevgini hak etmediği için bıraktı, üzme boşuna kendini, üzülüp ağlayıp mutlu etme senin kötülüğünü isteyenleri hep gül böyle.

Aldırma gidenlere, sevip terk edenlere. Hayat dediğin iki kelime; hoş geldin, güle güle…

Bazen sadece sabır etmek gerekir. Yağmurdan sonra güneş gelir… Bi zaman hiçbir şey yolunda gitmez çok üzülürsün ve her gün yatağının içinde ağlarsın, ama bir bakmışsın ki her şey daha iyi gidiyor. Biliyorum, unutmak zor. O kadar güldüğün, her şeyi paylaştığın, sevdiğin birini unutmak çok zor. Ama seni gerçekten seviyorsa ve kaderinse ne olursa olsun geri döner! Sadece biraz sabır etmemiz lazım. Bu geçici dünyada kendini yıpratmaya hiç değmez.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz