Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Tükürdüğünü Yalamak İle İlgili Sözler

Tükürdüğünü Yalamak İle İlgili Sözler

Tükürdüğünü Yalamak İle İlgili Sözler, Tükürdüğünü Yalamakla İlgili Sözler, Tükürdüğünü Yalarsın Sözleri, Tükürdüğünü Yalamak İle İlgili Cümleler, Tükürdüğümü Yalamam Sözleri, Tükürdüğünü Yalayanlara Sözler, Tükürdüğünü Yalamak Sözleri Resimli

Tükürdüğünü Yalamakla İlgili Sözler

Anladım ki birçok insan vücudunun su ihtiyacını tükürdüğünü yalayarak gideriyor.

Adam olan tükürdüğünü yalamaz.

Yemin ederim” senden başkasını sevmem demişti. Neyse arkadaşlar. Sıradaki “yemin” tükürüp de yalayanlara gelsin.

Söz vermek, borçlanmak demektir. (Hz. Muhammed s.a.v)

Bazı kişiler tükürdüğünü yalamaktan yalaka olmuşlar.

İnsan bir ağaca benzer, kökü, ahdinde durmaktır. (Hz. Mevlana)

Sevgilim diyerek sevdalı bakanlar, ne olursa olsun seni hiç bırakmam diyenler hani şimdi nerdeler.

Söz insana verilir ve insan olan sözünü yeri getirir.

Herkes adam olsaydı zaten dünya bu kadar fırıldak olmazdı.

En anlamlı yemin söz vermektir. En büyük intikam affetmektir. En adi söz hiç sevmedim demek ve en güzel cevap gülüp geçmektir. (Victor Hugo)

Ben söz verdiğim zaman sonuna kadar sözümün arkasındayım, sakın beni tükürdüğünü yalayan kişilerle karıştırmayın.

Bizde tükürük yaydan çıkan ok gibidir gider de geri gelmez.

Büyüklerin söz verişleri, yürüyüp duran bir definedir; ehil olmayanların söz verişleri ise akıp giden bir zahmettir, bir eziyettir. (Hz. Mevlana)

Sözünde durmayan insanın yükselmesi rüzgarın esmesiyle yaprağı havalandırması gibidir. Rüzgar kesilince tekrar başladığı yere döner.

Sevmek, duyguya kapılmak değildir; bir karardır, bir yargıdır ve bir söz vermedir. (Erich Fromm)

Birine bir şeyi yapacağınıza dair söz verdiğinizde mutlaka yapın. Sadece konuşan ve harekete geçmeyen kişi olmaktansa sözünüzün arkasında duran kişi olun. (Robin Sharma)

Bazı kişilerde söz senettir, bazı kişilerde senet bile güvence değildir.

Çok kızıyordum verdiği sözü tutmayanlara, sürekli tükürdüğünü yalayanlara ama anladım ki onlara kızmamak gerek çünkü bu onların yaşam tarzı olmuş. Yaladığı tükürükle bedenin su ihtiyacını giderip yaşayan insanlar var.

Söz vermek birine borç para vermek gibidir. Eğer verdiğin sözü tutamayacaksan hiç söz verme daha iyidir.

İnsan çok neşeli olunca çok söz verir ama sonra o sözleri yerine getirmekte zorlanır yada getiremez. Bu yüzden mutlu anımızda yapamayacağımız, tutamayacağımız sözler vermemeliyiz. Bu bizim güvenilirliğimizi azaltır.

İnsan söz verir sözünde durmaz. Seçimler yapar yaptığı seçimlerin sonucunu kadere yükler. Ders sevgimesajlarim.com almaz hayattan, hayatı suçlar. Gönlünü açmak için çabalamaz. Güneşin önüne perde çekilmez! Perde senin gönlündedir… (Hz. Mevlana)

Cömertliğin üç belirtisi vardır: sözünün eri olmak, gereksiz yere övünmemek ve sorgusuz sualsiz bağışlamaktır.(İmmanuel Kant)

Münafığın alâmeti üçtür: Konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, kendisine bir şey emanet edilince hıyanet eder. (Hadis-i Şerif)

Doğru insan her zaman verdiği sözü tutup sözünden dönmeyendir. Verdiği sözü unutup hiç söz vermemiş gibi inkar edenler ise tükürdüğü tükürüğü yalayan yüzsüzlerdir. Bu tip kişilerden her zaman uzak durmalıyız bu kişilerin bize yararından çok zararı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696