Çocuk Kalmakla İlgili Anlamlı Sözler

Çocuk Kalmakla İlgili Anlamlı Sözler

Sayfa İçeriği: Çocuk Kalmakla İlgili Anlamlı Sözler, Küçüklükle İlgili Sözler, Çocuk Olmakla İlgili Sözler, Çocuk Kalmakla İlgili Güzel Sözler, Küçüklük İle İlgili Yazılar, Çocukluğu Özlemek İle İlgili Sözler, Çocuk Kalma Sözleri Facebook

Çocuk Kalmakla İlgili Anlamlı Sözler

Çocukken her şeyin sahibi olmak için büyümek isterdik. Büyüdük; şimdi her şeyden uzak kalmak için hep çocuk kalmak istiyoruz. – Paulo Coelho –

Eğer bir gün çok zengin olursam; o masumane ve yokluk içinde geçen çocukluğumu geri alacağım ve bir daha hiç büyümeyeceğim hep çocuk olarak kalacağım.

Belki çocuk olarak kalsaydım şimdi bu kadar korkmazdan hayattan, yaşamaktan.

Sana zaten hep büyütmeyi öğrettiler. Senin çocuk kalmak için zamanın yoktu. – Kolektif-

Büyümeseydik hep çocuk olarak kalsaydık. Tek acımız düştüğümüzde dizimizin yarası olsaydı.

Sakın büyüme çocuk, bu bir tuzak! Ve o tuzaktan kaçabilen olmayacak. Sakın büyüme çocuk, bu bir tuzak! Sakın büyüme… -Ahmet Selçuk İlhan-

Çocuk olmakla, çocuk kalmak çok farklı şeyler anlayabiliyor musun Sebastian.

Acının insana olgunluk kattığını söylerler. Ama bilmiyorlar ki acı insanı olgunlaştırmıyor, tam tersine içten içe yavaş yavaş insanı çürütüyor. Ben acıyla olgunlaşmak istemiyorum, ben hep çocuk kalmak istiyorum.

Şimdi büyükler diyecek ki, sakın büyüme hep çocuk kal ama olmuyor işte acı insanı olgunlaştırıyor ve büyütüyor.

On iki çocuğum ve ardından on iki çocuğum daha olsun istiyorum, anladın mı? On ikisi hep çocuk kalacak. – José Mauro De Vasconcelos-

Büyümeyi hiç istemedim ben. Çünkü büyüdükçe daha az gülüyordu insanlar. Çocuk olmanın en güzel yanı, istediğimi istediğim zaman ağlayabilmekti. Büyüdükçe insanlar gizli gizli ağlıyorlar çünkü.

Keşke çocukken fazla mutlu olmayıp, birazını da bu zamanlara saklasaydım. Lazım oluyor arada. – Cemal Süreya-

Uslanma her zaman hep yaramaz ol, sakın hiç büyüme her zaman çocuk kal.

Çocuk olsam yeniden; bir tek düştüğüm için acısa içim ve kalbim; çok koştuğum zaman çarpsa sadece. -Cemal Süreya-

Keşke hep çocuk olsaydım, tek korkum eve geç kalmak olsaydı. Çünkü insan büyüyünce, güzel olan her şeye geç kalıyor. -Atakan Gülgar-

Ben çok büyüdüm ama her şeyim çocukluğumda kaldı. Bende çocuk olarak kalmak istedim ama olmadı. Hayat beni önüne kattı ve aldı buralara getirdi.

Bedenim büyümüş olabilir, yaşım ilerlemiş olabilir ama ben her zaman çocuk olarak kalacağım, çocuklar gibi mutlu yaşayacak, kahkahalarla güleceğim.

Çok şey bildikçe insanın yükü daha da ağır oluyor. Ne güzeldi çocukluğumuz tek bildiğimiz oyun ve karnımızın acıkması, bir de alırlarsa yeni bir oyuncak.

Hayatını eğlenerek yaşamak istiyorsan, Kalbini hep çocuk tut. –Osho-

Büyümek özgürlük diye bilirdik çocukken ama öyle olmadığını çocuk olarak kalmayarak öğrendik. Küçükken yapacak olduğumuz hayallerin hepsi de büyüdükçe rüzgarda savrulan yapraklar gibi uçtu gitti.

Çocuk Kalmakla İlgili Anlamlı Sözler

Şimdi hayat bize taşıyamayacağımız yükler yüklediği zaman, söylediğimiz tek şey “ keşke çocuk olarak kalsaydım.” Oluyor.

Bir gün olur da çok zengin olursam; o masumane ve yokluk içinde geçen çocukluğumu geri alacağım ve bir daha hiç büyümeyeceğim hep çocuk olarak kalacağım.

Hani ben büyümeyecektim anne, hani ben hep çocuk olarak kalacaktım. Büyüdüm işte, istemeden, yaşamadan büyüdüm.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz