Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696

Duygusal Mezuniyet Konuşması

Duygusal Mezuniyet Konuşması

Öğrencilere yapılacak mezuniyet konuşması nasıl olmalıdır?

Evet bir eğitim bir öğretim yılının daha sonuna geldik sene görüşürüz diyemeyeceğim seneye sizler aramızda olmayacaksınız sizler lise hayatında öğreniminize devam edeceksiniz.  Sizlere bazen kızdık, sizleri bazen kırdık ama emin olun bunların hepsi sizler içindi, sizlerin iyiliği içindi. Bizler sizlerin başarısı ve mutluluğu için ter döktük. Bu döktüğümüz terlerin karşılığını sizleri iyi bir yerde görünce alacağız.Mezuniyet konuşması her zaman zor ve duygu yüklü olmuştur.

Gitmeden önce öğretmenlerinizden bir helallik alın onların size çok hakkı geçmiştir. Yeri geldi sizlere bir anne bir baba, yeri geldi bir abi abla, yeri geldi dertlerinizi sorunlarınızı dinleyen bir arkadaş oldular. Öğle aralarını feda edip sizlere bir şeyler vermek için belki çayını, kahvesini bile içemediler.

Peki öğretmenleriniz bundan bir gün dahi şikayet ettiler mi? Asla işte öğretmenlik bu, öğretmenlik sizlerin başarılı olduğunu görmek, sizlerin mutlu olduğunu görmektir.  Bu yüzden gitmeden sınıf öğretmeninizden branş öğretmenlerinize kadar hepsinden helallik alın.

Ellerini öptürürler mi bilmem ama öptürürlerse ellerini öpün. Ve bizleri de unutmayın okulumuza her zaman gelebilirsiniz, özel günlerde bir mesaj, bir selam gönderebilirsiniz.Sizlerde yarın bir okulda bir öğretmen bir idareci olduğunuz zaman öğrencileriniz mezun olduğu zaman onlara mezuniyet konuşması yaparsınız.

Ben daha önceki görev yaptığım okulumda da öğrencilerim oldu ama onlar giderken bu kadar üzülmemiştim hatta bazı seneler gitseler de kurtulsak dediğim olmuştur.

Sizleri bu kadar sevmemin nedeni saf ve temiz duygularınız olması sevginizin masum olması. İnşallah hep böyle kalırsınız. Bizler sizleri çok sevdik seveceğiz de gelecekte mutlaka bir yerlerde karşılaşacağız ama nerde nasıl karşılaşırız onu bilemiyorum. Ama inşallah hep iyi yerlerde karşılarız.

Siz daha hayatın başlangıç noktasındasınız hayatta karşınıza birçok zorluklar çıkacak ama sakın pes etmeyin inatçı olun hayatla mücadelenizden kolay kolay vazgeçmeyin. İçinizde başarısı yüksek olanlar da var düşük olanlar da var olsun olacakta bu herkes doktor olursa hasta kim olacak, herkes hâkim savcı olursa davacı kim, davalı kim olacak, bu ülkenin sadece doktora, öğretmene, hâkime savcıya ihtiyacı yok, bu ülkenin teknisyene de ihtiyacı var, işçiye de ihtiyacı var, terziye de ihtiyacı var, şoföre de ihtiyacı var. Asıl olan ne biliyor musunuz? Bu ülkenin vatanı için, milleti için dürüstçe, mertçe, alnının teriyle çalışacak insanlara ihtiyacı var.

Şunu hiçbir zaman unutmayın hayatta her nerede olursanız olun ve her ne iş yaparsanız yapın ama kesinlikle saygınızdan, terbiyenizden ve helal kazancınızdan asla taviz vermeyin. Eğer siz bu üçünden vazgeçmezseniz siz hayatta her zaman iyi yerlerde olacaksınız.

Hepinize bundan sonraki eğitim öğretim hayatında ve özel hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim. Hoşça kalın kır çiçeklerim hoşça kalın köy çiçeklerim.

 Sizlerde sitemize yaptığınız mezuniyet konuşması örneklerini gönderebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/sevgimesajlarim.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2696