Ramiz Dayı Sözleri

Ramiz Dayı Sözleri

Bu sayfamızda ramiz dayı sözleri, tuncel kurtiz sözleri, ramiz dayi sözleri, ramiz dayının sözleri, ramiz karaeski sözleri, ramiz dayı aşk sözleri yazılarımızı bulabilirsiniz.

Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden, sen onu öldürmek zorundasın.

Mesele ölmek değil yeğen, asıl mesele iz bırakabilmektir.

Mademki bu dünya bile yok olacak bir gün, sevginin bitmesine insan neden üzülsün. Aşk mı kaderi kovalar kader mi aşkı daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi.

Değişmek zordur yeğenim ama bazen aynı adam olmak daha zordur.

Hayatın kuralı bu yeğen, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda. Ne kadar değişirsen değiş nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.

Bazen hayat seni öyle zorlar ki yeğenim, yolun başında kimdin unutursun.

Elinden bir şey gelmeyince kabullenmek kolaydır. Asıl çaresizlik kendine elimden geleni yaptım mı diye sormaktır. Çünkü asıl çaresizlik çareyi geçirmişken eline avuçlarının içinden kaçırmaktır.

Çözemedim bazılarını; uzaktan mı adamlar, adamlıktan mı uzaklar?

Sözler verilir, sözler unutulur; gün gelir ihanet eden sadakat ister. Sadaka gibi verilmez sadakat, isteyen hepsini ister. Sevdiğine sadık kalan adam kendinden vazgeçebilen adamdır.

Yalnız kalan bir insan, hiç yalnızlığından bir başkasına bahsedebilir mi?

Sevdiğini korumak için savaşman yetmezse eğer en karanlık çare onun sevgisini öldürmektir. Sevdiğini kurtarmak için en kötü ihtimal, en son yol ona ihanet etmektir.

Kimsin sen? Şüphesiz sen, sen değilsin. Ramiz dayı sözleri

Zorunu benden duy yeğenim, herkese yalan söylemen yetmez artık; Bundan böyle bir başına kalsan da artık kendin olamazsın.

Gerçeği öğrenmek için kimi kendini ortaya atar kimi de başkasını ateşe atar ama çaresizce aradığın şey gerçek değil aslında sen bir kuytuda bırakıp gittiğin kendini arıyorsun aslında.

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

En karanlık gününde, en çaresiz anında kendini ortaya atıyorsan eğer, en umutsuz anında, kendin için değil, çocukların için, kendini çare diye sunuyorsan eğer, yüreğinde çocuğunun sevgisini tutan, hiç kimse çaresiz değildir.

Mesele ölmek değil dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele.

Unutma; Bin kere dönsen o güne, bin kere ihanet edecekler sana. Herkes doğasının gereğini yapar. Bin kere ihanet etseler sana çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.

Hayatın kuralı bu, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda.

Sadakat sır saklamak mıdır, sessiz kalmak mıdır, kıyametin kopacağını bile bile. Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır.

Çaresizlik; aradığın çarenin belki tam önünde olması ama onu bulacak vaktin olmamasıdır.

Aşk mı, intikam mı, mahkûm mu, cellat mı?  Hep ikisinden birini seçmen istendi. Ama hep bir üçüncü şık var. O da ateşe atlamak.

Bazen yeğen işleri yoluna koymak için sıkmayacaksın yumruğunu, açacaksın avucunu avucundakileri savuracaksın havaya. Bekleyeceksin, bekleyeceksin sana geri gelmelerini.

Gerçekleri saklayarak ulaşabilir misin? Gerçeğe anıların içinde aradığın insanı bulabilir misin? Hiç yaşanmamış hayata gerçek gibi tutunabilir misin? Orada olmayan birinin seni hala koruduğuna inanabilir misin?

 Gerçeğin o kadar çok yüzü var ki senin gördüğüne inanabilir misin?

Tebrik ederim yerimi buldunuz niye girmiyorsunuz içeri? Giremezsiniz, çünkü siz aşağıdasınız, çünkü siz dışarıdasınız. Aramızda öyle bir duvar var ki isteseniz de giremezsiniz.

Ben her şeyi olan ve kaybedeceği hiç bir şey olmayan insanım.

Ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı. Nereye gidersen git şunu unutma. Herkes gün olur evine döner.

ramiz-dayi-sozleri-2

Tanık dediğin suç ortağındır aslında. Ramiz dayı sözleri

Bu gün bir köprünün tam ortasında durdum, aşağıda alevler, arkamda melek, önümde şeytan, ikisi de aynı soruyu sordu. Kimsin sen, kimin tarafındasın.

Herkes gerçeği aradığını söyler, herkes gerçeğin onu kurtarmasını bekler ama seni özgür bırakan gerçeğin değil sonunda kavuştuğun yüzüdür sevdiğinin.

İnanıyorum söylediğini candan söylediğine. Ama bugünkü karar yarın bozulur çok kez.

Kendi kendimize verdiğimiz sözü tutmak en çabuk unuttuğumuz şeydir ne yapsak.

Korkunçtur sonunda gördüğün gerçeğin en çıplak en gaddar en acımasız yüzü ama en korkuncu her şeye sahipken bile bir anının bir hayalin bir hayaletin peşinden koşmak.

Hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın.

Seni sınayacaklar yeğen, sana soracaklar. Ne soracaklar yeğen, bir tarafta melek, bir tarafta şeytan ne soracaklar sanırsın ha? Seni sınayacaklar yeğen, sana soracaklar. Artık tereddüte gerek yok, ya ileri gideceksin ya vazgeçeceksin.

Herkes öldürür sevdiğini. Ramiz dayı sözleri

Hesap görmek, hesap etmekten zordur yeğenim. Ramiz dayı sözleri

İmkânsız, unutmam imkânsız, sevmem imkânsız, vazgeçmem imkânsız, kaybetmem imkânsız.

Ezel bir kere ihanete uğradın mı, anılar sana bataklık olur yeğen. Hatırladıkça çekerler seni içeri, hatırladıkça affetmek istersin yeğen. Çünkü affetmek unutmak demek, öncesini hatırladıkça sonrasını unutmak istersin çırpınma boşuna yeğen, o hançer bir kere saplanınca çıkarmaya kalktıkça iyice kalbine gömersin.

Olan olmuş artık hiç bir neden onu olmamış yapamaz. Ramiz dayı sözleri

En iyi soygunlar girerken değil çıkarken bozulur yeğen. Haydutlar öyle iyi planlar ki girmeyi nasıl çıkacaklarını unuturlar. Çıkacaksan hemen çıkacaksın yeğen yoksa çekerler yoksa seni içeri.

Bazen öyle acır ki için değiştin sanırsın şimdi dersin. Şimdi her şeyi yapabilirim.

Kırılmak istemiyorsan, kendini yere bırakmayacaksın. Ramiz dayı sözleri yazımızı okumaktasınız.

Tüm kapılar üstüne kitlenmiş de olsa birinin kalbinde yer tutan hiç kimse tutsak değildir kendi kafesinde.

Çaresizlik; cevapsız kurak bir ıssızlık değildir.  Ramiz dayı sözleri

Dışarıda devam edecek hayattır asıl engel. Asıl engel sana geçit vermeyen seni umursamayan seni yutan hayattır asıl engel.

Sen fazlasını bilmek istemiyorsun arkadaş, sen sadece bir gün senin de sevilebileceğini bilmek istiyorsun ve ne yaparsan yap sevilmiyorsan eğer, seni gerçekler değil sokaktan seçtiğin rastgele birini kurban etmek kurtarır.

ramiz-karaeski-sozleri

Portakalı soymadan içinin iyi olup olmadığını anlayamazsın.

Hayal ettiğin her şey bir gün bir ihtimal gerçek olabilir o ihtimali yok etmeden unutabilir misin gerçekten sevdiğin tek insanı.

İkisi de akıntının içine doğru sürüklenirken kurbağa sorar akrebe: Niye yaptın akrep kardeş? Bak şimdi ikimiz de öleceğiz. Akrep döner ve şöyle der: napayım benim huyum bu.

Sadakat sevdiğinin kalbini tutup avucunda tutmaktır ama sadakat gerektiğinde o yüreği fırlatıp yere atmaktır.

Güç gizden gelir yeğen. Tuncel Kurtiz sözleri

Sen silahını düşmanlarına çevirip hep dostlarını vuracak bir adamsın. Sen seni aile bilenleri ailesiz bırakacak bir adamsın.

Kaderimiz niye avucumuzun içinde yazılıdır bilir misin? Gerektiğinde gizleyebilelim diye. Niye bilir misin? Çünkü güç gizden gelir.

Teslim olunmadan sadık olunmaz. Tuncel Kurtiz sözleri

Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır, hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Yemin etmeden bir daha düşün; çünkü sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.

Sevdiklerimize çok yakından bakarız. Bu yüzden kusurlarını görmeyiz.

Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.

Kaderimiz olan aşka değil de aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim.

Geçmişe dönmek başka, geçmişi silmek başka, bir kere aktı mı zamanın içinden suyun yolu değişmez.

Sakın bir daha seni seviyorum deme çünkü inanırım.

Ölüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

Seninle benim aramdaki fark kardeş, sen kendin için yalvarırsın ben sevdiklerim için. Seninle benim aramdaki fark kardeş, sen adamlarına öldürmeyi öğretirsin. Ben ölmeyi. Öldürmek için gelen öldürmeden dönebilir ama ölmek için gelen……

Bir kere aktı mı zamanın içinden suyun yolu değişmez. Ramiz dayının sözleri

Ne yaparsan yap sen kazanamayacaksın, sen kaybedeceksin, çünkü sen işin başında kaybetmişsin kardeş.

Ne kadar uzağa gidersen git başladığın yere dönersin sonunda. Ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.

İntikam ölümden güçlüdür.

Benim oyunumla senin oyunun bir değil kardeş, benim senden alacaklarımı senin bu masaya koymaya cesaretin yok.

Çaresizlik aradığı çarenin belki tam önünde olması ama onu bulacak vaktin olmamasıdır çaresizlik.

Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir yeğen.

ramiz-dayi-sozleri-3

Bir şey yapmadan önce eğer yaparsan sana ne yapacağımı bir düşün önce.

Bir gün, sevginin bitmesine insan neden üzülsün. Aşk mı kaderi kovalar kader mi aşkı daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi.

Ne umutlar fısıldarsa fısıldasın sana hayat; çeker gider sadık kalmaz sonunda, ama kötülük öyle mi hep yanı başındadır insanın.

Ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.

Asıl çaresizlik derdin devasız olması değil. Birini iyi edecek şeyin, diğerinin kadehine zehir olmasıdır.

Ben yalandan mı iyi ettim seni yeğen, yalandan mı çakalların elinden kurtardım? Ben seni yoktan var ettim.

Savaşmak aslında hasmınla savaşmak değil, sevdiklerinle savaşmaktır. Savaşırken göremezsin, bazı savaşları kazanamazsın, artık durmalı ve geri çekilmelisin.

Emir almak başka, keyif almak başka. Ramiz dayı sözleri

Çekil bir süre kendi köşene. Bırak su kendi çatlağını bulsun. İzin ver de kuklalar, içlerinde sen varmış gibi oynasınlar kurduğun bu oyunu.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz